Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Dzikie zwierzęta coraz częściej można spotkać w mieście
Kuszą je zapachy, śmietniki, czasem po prostu wolą miasto od swoich naturalnych terenów. Dzikie zwierzęta, coraz częściej spotykamy na trawnikach pod blokiem, czy nocą w miejskich parkach. Widok tchórza, kuny czy dzika już nie dziwi a gawrony, jeżyki i wróble osiedliły się już tu na stałe.
Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Trzeba jednak pamiętać by nie podchodzić do dzikich zwierząt a o ich obecności powiadomić odpowiednie służby.
Ostatnio coraz częściej widywane są w powiecie sejneńskim. Najwięcej zgłoszeń o tych dzikich zwierzętach krążących wokół gospodarstw jest w gminie Krasnopol.
Kolejne dni mają być coraz cieplejsze, to sprzyja wędrówkom do lasu - jednak warto zachować czujność. W podbiałostockich miejscowościach coraz częściej można spotkać dzikie zwierzęta - nie trzeba się ich bać, ale - jak mówią leśnicy - należy być ostrożnym i zachować spokój.
Celem tej inicjatywy jest zwiększenie bezpieczeństwa na podlaskich drogach - szczególnie tych przebiegających przez cenne przyrodniczo obszary.