- Zdecydowanie jest sens robić postanowienia noworoczne. Z psychologicznego punktu widzenia, takie postanowienia to proces, bo analizujemy czego potrzebujemy, żeby życie było lepsze, piękniejsze i spełnione.
- Jestem zaskoczony petycją, bo żaden z jej autorów, jak również samorządowców do tej pory nie rozmawiał ze mną na temat oddzielenia suwalskiego oddziału od spółki PKS NOVA. Nie dopuszczam takiego rozwiązania, ponieważ jest ono zupełnie nieopłacalne dla obu stron - mówi Zbigniew Wojno
- Robiąc zakupy przez Internet musimy przede wszystkim zachować zdrowy rozsądek. Często kupujemy nie wiedząc kim jest sprzedawca. Sprawdzajmy sklep, jego adres czy też numer KRS – mówi Ewa Harasim
- Po raz pierwszy, będzie to wydarzenie połączone też z opowieścią o naturze Wigierskiego Parku Narodowego, o zwierzach w parku i Puszczy Augustowskiej – mówi Adam Roszkowski
- Nie starałem się tej książki napisać w sposób historyczny, chociaż każda data, postać, wydarzenie jest zgodne z prawdą . Musiałem jednak nadać temu lżejszy ton, żeby to było łatwe, lekkie, żeby to się w miarę przyjemnie czytało - mówi Marcin Halicki
- Chciałabym przede wszystkim pracować nad kompetencjami miękkimi młodzieży, takimi jak mówienie i występowanie na forum publicznym. Myślę, że jest to bardzo ważne i wspiera to pewność siebie osób młodych. Na tym mi najbardziej zależy – mówił Anna Szulc.
- Dlatego ta praca jest dla nas ważna, żeby jak najszybciej z młodymi osobami wyruszyć w przygodę słuchania własnego domu i własnego miasta – mówi Bożena Szroeder
- Potrzebowałem wielu lat, żeby zrozumieć to, że porażki oraz małe sukcesy w życiu codziennym i przetrwanie kryzysów z treningu na trening, dają ogromną satysfakcję.
- Niebawem powstanie drugi społeczny komitet budowy pomnika Aleksandry Piłsudskiej w Suwałkach. Znalazły się osoby, które tę rozpoczętą inicjatywę chcą poprowadzić dalej. My jako Związek Piłsudczyków nie wycofujemy się, bo chcemy nadal walczyć o ten pomnik. Udowodnimy, że stać na na takie działania - mówi Grzegorz Pietkiewicz
- Zmiany, które przeszły Suwałki, są kolosalne. Po II Wojnie Światowej mieszkańcom doskwierał głód, na dodatek miasto miało niesamowite problemy komunikacyjne. Cennym uzupełnieniem zachodzących zmian są zdjęcia, które ilustrują te miejsca, które dziś są tak inne – mówi Sławomir Filipowicz.
- 15 października oficjalnie otworzymy dla mieszkańców ostatni odcinek Trasy Wschodniej, która zdecydowanie odciąży ruch w centrum Suwałk i umożliwi szybki przejazd z północy miasta na południe do strefy ekonomicznej. To jedna z największych inwestycji drogowych w ostatnich latach, dlatego zależy nam, żeby wszystko było dopięte na ostatni guzik. - mówi Czesław Renkiewicz.
- Jesteśmy przerażeni skalą tej inwestycji, która miałaby powstać niespełna kilometr od jeziora Gieret, około 500 metrów od ściany lasu i rezerwatu Pomorze. To zagrożenia dla naszej przyrody, życia codziennego mieszkańców i zdrowia. To też możliwość utraty źródła dochodu lokalnych rolników i właścicieli gospodarstw agroturystycznych – mówi Anna Miszkiel.
- Współcześni mieszkańcy nie są już tacy, jak ludzie 20-30 lat temu, którym wystarczyła działka i droga dojazdowa. Młode osoby potrzebują atrakcyjnych terenów zielonych, parków, siłowni i nowej infrastruktury turystycznej. Dlatego staramy się nadążać za trendami, aby całe rodziny chętnie osiedlały się w Bakałarzewie na stałe - mówi Tomasz Naruszewicz
- Przez ostatnie 15 lat zrealizowaliśmy dwa duże programy unijne. Dzięki temu mogliśmy zainwestować w nasz region kilkadziesiąt mln zł. Poprawiła się infrastruktura przy rzekach i jeziorach. Dla kilkunastu jednostek straży pożarnej dofinansowaliśmy zakup wozów strażackich i niezbędny sprzęt. Oprócz tego wspieraliśmy rybaków poprzez nowe samochody chłodnicze i organizowaliśmy przez kilkanaście lat tradycyjne Święto Siei nad jeziorem Wigry - mówi Cezary Cieślukowski.
- Konsultacje społeczne dotyczące propozycji aktualizacji terenów wstrzymania/ograniczania pozyskiwania drewna cieszyły się dużym zainteresowaniem. Wpłynęło ponad 13 tysięcy wniosków. Chciałbym podziękować wszystkim, którzy w konsultacjach wzięli udział, niezależnie od tego, jaki głos wyrazili. Większa reprezentacja, to zawsze lepsze efekty dialogu – mówi Wojciech Rodak.
- Przyglądamy się obecnie każdej możliwej pracy urzędu, oceniamy, sprawdzamy dokumenty. Niektóre rzeczy staramy się naprostować, niektóre kontynuować, a inne rozwiązywać, bo uważamy, że pewne zobowiązania zostały zaciągnięte niepotrzebnie -mówi Dorian Krause.
- Do Krasnogrudy zjeżdżają przyjaciele, wydawcy, badacze ich twórczości, a także poeci, dla których i Czesław Miłosz i Zbigniew Herbert, są tymi, którzy wyznaczyli poetycki horyzont. To jest czas dla poezji i dla medytacji inspirowanej wierszami obu poetów.
- Wybór gwiazdy wieczoru jest po części propozycją różnych środowisk w Suwałkach. Przede wszystkim młodzieży, pracowników Suwalskiego Ośrodka Kultury, Wydziału Kultury i Sportu, a także osób związanych z realizacją Dni Suwałk. Tak wspólnie uradziliśmy. Smolasty to artysta, który łączy ze sobą różne gatunki i każdy coś dla siebie tam znajdzie – mówi Ignacy Ołów.
- W Suwałkach mamy ten atut, którego żadne inne miasto nie ma. Tu urodził się Andrzej Wajda. O ile jeszcze 5 lat temu ten festiwal nie istniał na mapie filmowej Polski, tak dziś ta marka została wypracowana i myślę, że będzie się tylko rozwijała – mówi Roman Rynkowski.
- Odpowiedź z Ministerstwa Infrastruktury dotycząca przebudowy dworca kolejowego w Suwałkach jest bardzo optymistyczna. Cieszę się, że nie rozpatrujemy tej sprawy pod kątem politycznym i nie przerzucamy się winą. Mimo, że środków finansowych na remont dworca będzie trzeba poszukać gdzie indziej, to wierzę, że pod koniec 2026 roku suwalczanie będą mogli korzystać z wyremontowanego obiektu - mówi poseł Jarosław Zieliński
- Liczymy na dobrą pogodę, Augustów nigdy nie zawodzi. Przez tyle lat, zawsze udawało nam się te regaty rozegrać i wyłonić zwycięzców. Mamy nadzieję, że w tym przypadku również będzie dobrze - mówi Agnieszka Ossowska.
- Moja nowa książka „Wigry” mówi o związkach człowieka i przyrody. Jest w niej szereg moich opisów, jak i wspomnienia mieszkańców naszego terenu. W projekcie wzięło udział 31 osób. Niektóre z nich pamiętają czasy wojny – mówi Wojciech Misiukiewicz.
- Na stołach będą królowały dziczyzna i dary losu. Park Konstytucji 3 Maja wypełni się bardzo apetycznymi aromatami. Będzie coś dla ciała, ale będzie też coś dla ducha - mówi Magdalena Zielińska-John.
- Codziennie rano, kiedy wjeżdżam na teren Ośrodka mówię sobie po cichu „Ależ tu jest potencjał”. To miejsce, które powinno tętnić życiem nie tylko zimą i w pełnym sezonie letnim, ale również wiosną i jesienią. Chciałbym, aby młodzież, dorośli, ale również emeryci mogli znaleźć tam miejsce i czas na własne aktywności sportowe – mówi Piotr Markiewicz.
- Józef Nalbach sprawnie posługiwał się dłutem, ołówkiem i farbami. Jednak powtarzał, że czuje się rzeźbiarzem, może nie do końca ludowym, ale z tą ziemią związanym - mówi doktor Krzysztof Snarski.
- Wszystko mamy już przygotowane i jutro startujemy. W Suwałkach wystąpi ponad 40 zespołów, przyjedzie ponad 300 muzyków, z takich krajów jak m.in. USA, Wielka Brytania, Włochy, Wenezuela, Hiszpania, Niemcy, Francja, Szwajcaria, Litwa i Polska – mówi Bogdan Topolski
- Myślę, że ludzie szukają na naszym festiwalu pewnego rodzaju spokoju duchowego, kreatywności, która poruszy ich serca. Chcemy inspirować odbiorców za pomocą tej muzyki - mówi Adam Roszkowski.
- Tego nie da się opisać. Niesamowita radość. W takim momencie całe to zmęczenie gdzieś ucieka. To daje niesamowitą satysfakcję – mówi Andrzej Dąbrowski.
- Na przyszłych studentów w tym roku czekają cztery wydziały i aż 21 kierunków do wyboru. Nie trzeba wyjeżdżać daleko w Polskę, żeby studiować w fajnych warunkach, z ciekawymi wykładowcami, na kierunkach studiów dostosowanych do potrzeb rynku regionalnego - mówi Dawid Harasim.
- Wydaje mi się, że spotkania konsultacyjne w sprawie Mediateki były owocne. Była możliwość poznania szczegółów i wszystkich aspektów jej powstania, a także wyjaśnienia wątpliwości – mówi Roman Rynkowski.
- Ta podwyżka była nieunikniona. Wysoka inflacja i stale rosnące koszty inwestycji mają na to główny wpływ. Boryka się z tym większość polskich przedsiębiorstw wodno-kanalizacyjnych - mówi Łukasz Kurzyna
- „My robimy swoje. Musimy rzetelnie wykonywać swoje obowiązki, które są nam powierzone na granicy państwa. To jest nasze żołnierskie rzemiosło." – mówi pułkownik Krzysztof Świderski.
- „Dzień na U” to taki dzień, którego potrzebuje każdy i każda z nas, aby raz w roku przeprowadzić profilaktyczne badania i potwierdzić swoje zdrowie. – mówi Olga Myślińska.
- Oczarował mnie ten festiwal. Jego wielką zaletą jest to, że środowiska teatrów profesjonalnych spotykają się ze środowiskami amatorskimi, aby tworzyć wspólne produkcje, performance czy akcje happeningowe – mówi Paweł Urbanowicz.