Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Oferta kulturalna Suwałk wymaga zmian
Słabe strony suwalskiej kultury, to m.in. brak ambitnego repertuaru w ofercie i mała liczba propozycji dla młodzieży. Mocne zaś - lokalna twórczość ludowa, dobra jakość infrastruktury czy Suwałki Blues Festival jako kluczowe wydarzenie dla regionu, angażujące mieszkańców i turystów.
Takie są wnioski z opracowanej na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku "Diagnozy kultury w województwie podlaskim".
Agnieszka Domalewska, pełniąca obowiązki naczelnika wydziału kultury i sportu w suwalskim urzędzie miejskim uważa, że w przypadku oferty dla młodych suwalczan zachodzą zmiany na lepsze.
- To nie jest tak, że oferty dla młodzieży nie ma. Jest, ale zawsze można coś nowego, lepszego wprowadzić do oferty koncertowej. Mamy tutaj swoich przedstawicieli, powołaliśmy Młodzieżową Radę Miasta i - wbrew pozorom - zawsze robimy wspólne rzeczy. Tak jak w zeszłym roku "Powitanie lata", kiedy to rzeczywiście młodzież zasugerowała zespół, który został zakontraktowany.
Jak jednak przyznaje dyrektor Suwalskiego Ośrodka Kultury Alicja Andrulewicz, mieszkańcy miasta mają niedosyt wydarzeń z wyższej półki.
- Ludzie oczekują tej kultury wysokiej na pewno, ale też spektakli teatralnych. I to w tym raporcie jest na pierwszym miejscu. Te spektakle cieszą się naprawdę dużym zainteresowaniem, troszeczkę większym niż może muzyka estradowa, popularna, imprezy masowe. Widać, że takie zapotrzebowanie społeczne istnieje.
Według respondentów, którzy wzięli udział w badaniu dotyczącym suwalskiej kultury, w mieście potrzebna jest także lepsza reklama odbywających się wydarzeń.
Nowe ściany, podłogi, stropy, okna i drzwi, przebudowane poddasze, podświetlenie budynku oraz remont elewacji zewnętrznej.
Do listopada 2017 roku, Kamińska była dyrektorem SOK.
Wczoraj (14.11) podpisał w świetle jupiterów umowę na sponsoring z prezesem firmy ASPI Piotrem Szyszkowskim. Wysokość dofinansowania objęta jest tajemnicą handlową.