Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Areszt Śledczy w Suwałkach powiększył się o nowy pawilon

Areszt Śledczy w Suwałkach powiększył się o nowy pawilon

autor: Areta Topornicka

6.02.2025, 15:18, akt. 16:24

To miejsce, gdzie będą przebywać osadzeni za cięższe przestępstwa. W Areszcie Śledczym w Suwałkach uroczyście otwarto warty 43 mln zł nowy pawilon E.

Nowy pawilon w Areszcie Śledczym w Suwałkach 6.02.2025 r., fot. Areta Topornicka
Nowy pawilon w Areszcie Śledczym w Suwałkach 6.02.2025 r., fot. Areta Topornicka

Areszt Śledczy w Suwałkach powiększył się o nowy pawilon - relacja Arety Topornickiej

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


W trzykondygnacyjnym budynku znajdują się 64 cele przeznaczone dla 255 więźniów. Oprócz tego obiekt jest wyposażony w najnowocześniejsze systemy elektroniczne zapewniające bezpieczeństwo i zwiększoną kontrolę. 


Jak podkreślał dyrektor Aresztu Śledczego w Suwałkach mjr Marek Sowulewski, obiekt budowano przez 1,5 roku.

Budynek ma niespełna 2 tys. 700 metrów kwadratowych powierzchni. Są tu cele 1-osobowe i 4-osobowe, izba chorych, gabinet dentystyczny, cela dla osób z niepełnosprawnością. Obok pawilonu powstały nowe place spacerowe z zabezpieczeniami techniczno-ochronnymi oraz ogrodzenie zewnętrzne w postaci muru o długości 640 metrów - mówi mjr Marek Sowulewski.



W tym pawilonie codziennie służbę będzie pełnić około 15 funkcjonariuszy. Poprawi się poziom bezpieczeństwa, który musimy zapewnić pracownikom i strażnikom w codziennej służbie - dodaje kierownik działu penitencjarnego mjr Joanna Boratyńska.


W nowym budynku więźniowie będę mogli odbywać karę w bardziej humanitarnych warunkach. 


- Na pewno zaangażowanie funkcjonariuszy i samych skazanych w proces przywracania do społeczeństwa, w takich warunkach będzie wyglądał zupełnie inaczej - podkreślał dyrektor Okręgowej Służby Więziennej w Olsztynie ppłk Piotr Rutkiewicz.

 

Dzięki budowie nowego pawilonu w suwalskim areszcie przybędzie blisko 40 etatów dla funkcjonariuszy i pracowników cywilnych. 


| red: art, tk

ZOBACZ TEŻ:


Areszt Śledczy w Suwałkach będzie większy

15.05.2023, 11:11

Rusza budowa nowego pawilonu więziennego. W piątek (12.05) na terenie Aresztu Śledczego w Suwałkach uroczyście wmurowano kamień węgielny.


Suwalski areszt śledczy będzie mógł przyjąć więcej osadzonych

9.08.2022, 07:02

Związane jest to z zaplanowaną na jesień rozbudową części tego więzienia.


Na ponad 600 osadzonych w Areszcie Śledczym w Suwałkach, pracę ma 340 osób

20.09.2021, 09:24

Wszyscy na tym korzystają. Więźniowie, bo dostają pieniądze na swoje potrzeby. Ofiary ich przestępstw, albo rodziny, gdyż mogą liczyć na zasądzone odszkodowania lub alimenty. A także pracodawcy, bo muszą płacić jedynie najniższą krajową.





ZNAJDŹ NAS







Screen z posiedzenia komisji, źródło: sejm.gov.pl
4.02.2025, 19:54, akt. 5.02.2025, 10:10

Burzliwe obrady komisji infrastruktury w sprawie S8 i S16



Kawiarenka młodzieżowa w Suwalskim Ośrodku Kultury, fot. Areta Topornicka
3.02.2025, 11:19, akt. 4.02.2025, 09:24

W Suwałkach powstała "kawiarenka młodzieżowa"







Pomoc PCK dla uchodźców wojennych, 30.01.2025, fot. PCK Augustów
30.01.2025, 12:00, akt. 31.01.2025, 10:03

W Augustowie uchodźcy wojenni z Ukrainy otrzymali wsparcie PCK







źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok