Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Maria Andrejczyk z Hańczy Suwałki ósma w finale igrzysk olimpijskich

Maria Andrejczyk z Hańczy Suwałki ósma w finale igrzysk olimpijskich

autor: Jerzy Kułakowski

10.08.2024, 07:24, akt. 21:38

W Rio de Janeiro było 4. miejsce, w Tokio srebrny medal, a w sobotę (10.08) w Paryżu Maria Andrejczyk zajęła ósme miejsce w olimpijskim finale rzutu oszczepem.

Maria Andrejczyk, Igrzyska Olimpijskie w Paryżu 2024, fot. Łukasz Szeląg/PZLA, źródło: mat. pras.

Zawodniczka Hańczy Suwałki tego konkursu nie może zaliczyć do udanych. Jedynie pierwszy rzut - 62,44m - można uznać za poprawny. Pozostałe były słabe i pozwoliło jej to na dopiero ósme miejsce. Dopiero, bo gdyby Maria Andrejczyk powtórzyła swój wynik z eliminacji (65,52), zdobyłaby srebrny medal.

Nie pokazałam tutaj wszystkiego, co mogłam. Jeszcze na rozgrzewce wszystko wyglądało dobrze. Niestety, w konkursie nie byłam w stanie powalczyć. Zawaliłam robotę. Cieszę się jednak, że po paru miesiącach współpracy z nowym trenerem znalazłem się w olimpijskim finale - powiedziała Andrejczyk.

Złoty medal zdobyła Japonka Haruka Kitaguchi (65,80), srebrny - Jo-Ane Van Dyk z RPA, a brązowy Czeszka Nikola Ogrodnikova.

Polska lekkoatletyka wraca z igrzysk w Paryżu z jednym medalem - brązowym Natalii Kaczmarek w biegu na 400 metrów.

| red: gl, zmj, tk

Jeden rzut wystarczył Marii Andrejczyk (Hańcza Suwałki) do awansu do finału rzutu oszczepem. W eliminacjach rzuciła 65,52 m, co jest jej najlepszym tegorocznym wynikiem. W środę (7.08) trzymamy też kciuki za Natalię Kaczmarek z Podlasia Białystok, która wieczorem pobiegnie w półfinale na 400m.

Podlascy sportowcy na igrzyskach w Paryżu

1.08.2024, 08:15

Ośmioro zawodników reprezentujących podlaskie kluby oraz rodowita białostoczanka w barwach klubu z Lublina – taki wkład ma województwo podlaskie w skład reprezentacji Polski na rozpoczynające się w piątek (26.07) Igrzyska Olimpijskie w Paryżu. Na występy naszych zawodników będziemy musieli poczekać co najmniej kilka dni. Jako pierwsza wystartuje najmłodsza - Aleksandra Pietruk.

Maria Andrejczyk i Klaudia Kardasz ze złotymi medalami lekkoatletycznych Mistrzostw Polski

27.06.2024, 07:58

Dwa złote medale zdobyły podlaskie lekkoatletki na mistrzostwach Polski w Bydgoszczy. W konkursie rzutu oszczepem triumfowała Maria Andrejczyk, a w pchnięciu kulą zwyciężyła Klaudia Kardasz.