Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Areszt Śledczy w Suwałkach będzie większy

Areszt Śledczy w Suwałkach będzie większy

autor: Iza Kosakowska

13.04.2023, 07:16, akt. 07:36

Już w przyszłym tygodniu rozpocznie się budowa nowego pawilonu na terenie Aresztu Śledczego w Suwałkach. Wczoraj (12.04) podpisano umowę na realizację tej inwestycji z firmą „Rem-Bud”. Koszt to niemal 40 milionów złotych. Pieniądze pochodzą z rządowego „Programu modernizacji Służby Więziennej”.

źródło: AŚ w Suwałkach
źródło: AŚ w Suwałkach

Jak mówi major Arkadiusz Kawałek, dyrektor Aresztu Śledczego w Suwałkach, do nowego obiektu trafią głównie osadzeni za cięższe przestępstwa.   

- Powstanie nowy pawilon zakwaterowania dla osadzonych z zakładu karnego typu zamkniętego. Będzie to 255 miejsc, dodatkowo ambulatorium, gabinet RTG, gabinety wychowawców i psychologów. Budynek będzie trzykondygnacyjny. Powstaną place spacerowe, ciągi komunikacyjne, a także zostanie rozbudowana kuchnia.

Jak zapewnia kierownik działu kwatermistrzowskiego suwalskiej placówki Kamil Makarewicz, pawilon będzie wyposażony w najnowocześniejsze systemy.

- Obiekt z zewnątrz może wyglądać dość tradycyjnie, ale będzie naszpikowany różnego typu elektroniką. Kilkadziesiąt kamer, kilka systemów zapewniających bezpieczeństwo, do tego kontrole dostępu, czy systemy przyzywowo-rozmówne. Liczymy na to, że w związku z realizacją tej inwestycji w jednostce przybędzie co najmniej 30-40 etatów dla funkcjonariuszy i pracowników cywilnych. 

Przy budowie obiektu zatrudnienie znajdzie także co najmniej 6 więźniów. Pawilon ma być gotowy w listopadzie 2024 roku.

| red: mik

ZOBACZ TEŻ:


Z czym na codzień muszą się mierzyć strażnicy w Areszcie Śledczym w Suwałkach?

11.04.2023, 12:06

Potocznie nazywani są klawiszami. W Areszcie Śledczym w Suwałkach pilnują ponad 600 osadzonych. Mowa o funkcjonariuszach służby więziennej, których w tej placówce pracuje 213.





ZNAJDŹ NAS




Fotolia.com
12.03.2025, 08:41, akt. 08:44

Oszuści uaktywnili się na Sejneńszczyźnie






Shchipkova Elena, Fotolia.com
7.03.2025, 10:54, akt. 10:56

Straż pożarna apeluje o niewypalanie traw









fot. Wigierski Park Narodowy
3.03.2025, 08:48, akt. 08:50

Wigierski Park Narodowy szuka wolontariuszy





źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok