Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Na Suwalszczyźnie pojawią się drogowskazy z napisami: "Wilno", "Kowno" czy "Olita"

Na Suwalszczyźnie pojawią się drogowskazy z napisami: "Wilno", "Kowno" czy "Olita"

autor: Jakub Mikołajczuk

25.09.2019, 09:29, akt. 09:34

Od dzisiaj rozpocznie się w całej Polsce wymiana niektórych znaków drogowych. Chodzi o tablice z nazwami zagranicznych miejscowości.

fot. Ministerstwo Infrastruktury
fot. Ministerstwo Infrastruktury

Na Suwalszczyźnie pojawią się drogowskazy z napisami: "Wilno", "Kowno" czy "Olita" - relacja Jakuba Mikołajczuka

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Nazwy miast położonych w sąsiednich państwach będą podawane na znakach drogowych w języku polskim i dopiero w drugiej kolejności w języku oryginalnym — tak wynika z rozporządzenia Ministra Infrastruktury. Najpierw zobaczymy się Kowno, a potem Kaunas. Najpierw Wilno, a potem Vilnius.

Ministerstwo Infrastruktury uważa, że będzie to duże ułatwienie dla osób, które nie znają pisowni nazw zagranicznych miast.

Tablice mają być wymieniane stopniowo, uwzględniając ich bieżące zużycie i modyfikacje sieci dróg. Ostatnie znaki bez polskich nazw znikną za 8 lat.

| red: kap




ZNAJDŹ NAS




Kawiarenka młodzieżowa w Suwalskim Ośrodku Kultury, fot. Areta Topornicka
3.02.2025, 11:19, akt. 4.02.2025, 09:24

W Suwałkach powstała "kawiarenka młodzieżowa"








Pomoc PCK dla uchodźców wojennych, 30.01.2025, fot. PCK Augustów
30.01.2025, 12:00, akt. 31.01.2025, 10:03

W Augustowie uchodźcy wojenni z Ukrainy otrzymali wsparcie PCK






Ferie zimowe w WOSiR Szelment, fot. Iza Kosakowska
28.01.2025, 11:12, akt. 11:18

Ferie zimowe w WOSiR Szelment






źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok