Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Szczątki ks. Kazimierza Hamerszmita spoczęły w konkatedrze pw. św. Aleksandra w Suwałkach

Szczątki ks. Kazimierza Hamerszmita spoczęły w konkatedrze pw. św. Aleksandra w Suwałkach

autor: Areta Topornicka

17.04.2019, 11:16, akt. 11:20

Przeniesienie szczątków ma związek z zakończonym na szczeblu diecezjalnym procesem beatyfikacyjnym tego wybitnego kapłana.

fot. Diecezja Ełcka
fot. Diecezja Ełcka

Jak mówi proboszcz parafii pw. św. Aleksandra w Suwałkach ks. Kazimierz Gryboś, przeniesienie szczątków ks. Hamerszmita z kaplicy znajdującej się na cmentarzu przy ul. Bakałarzewskiej do konkatedry ma ułatwić wiernym wypraszanie łask za jego wstawiennictwem:


Żeby beatyfikacja mogła być ogłoszona, potrzeba cudu — czyli zatwierdzonego znaku, który udowodniłby świętość ks. Hamerszmita. Przeniesienie trumny z jego doczesnymi szczątkami do kościoła, umożliwienie modlitwy i łatwiejszy dostęp dla wiernych może być okolicznością temu sprzyjającą. Ktoś może wyprosić Bożą interwencję w postaci cudu właśnie za wstawiennictwem tego kapłana.


Szczątki ks. Kazimierza Harmerszmita spoczęły w specjalnym sarkofagu we wschodniej kaplicy konkatedry.

| red: mik

ZOBACZ TEŻ:


Ksiądz Hamerszmit coraz bliżej świętości

4.03.2019, 18:57

To kolejny krok do beatyfikacji ks. Kazimierza Hamerszmita. W suwalskiej konkatedrze św. Aleksandra podsumowano (4.03) etap diecezjalny, teraz zebrane akta i świadectwa trafią do Watykanu.


Zakończył się etap diecezjalny procesu kanonicznego suwalskiego księdza Kazimierza Hamerszmita

25.02.2019, 12:25

W najbliższym czasie wszystkie zebrane w tej sprawie dokumenty trafią do Watykanu. Procedura ta doprowadzić ma do beatyfikacji kapłana.


Szczątki ks. Kazimierza Hamerszmita zostaną przeniesione do konkatedry pw. św. Aleksandra w Suwałkach

6.02.2019, 14:56

Ma to związek z procesem beatyfikacyjnym tego wybitnego kapłana. Wczoraj (5.02) minęła 23 rocznica jego śmierci.





ZNAJDŹ NAS




Kawiarenka młodzieżowa w Suwalskim Ośrodku Kultury, fot. Areta Topornicka
3.02.2025, 11:19, akt. 4.02.2025, 09:24

W Suwałkach powstała "kawiarenka młodzieżowa"








Pomoc PCK dla uchodźców wojennych, 30.01.2025, fot. PCK Augustów
30.01.2025, 12:00, akt. 31.01.2025, 10:03

W Augustowie uchodźcy wojenni z Ukrainy otrzymali wsparcie PCK






Ferie zimowe w WOSiR Szelment, fot. Iza Kosakowska
28.01.2025, 11:12, akt. 11:18

Ferie zimowe w WOSiR Szelment






źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok