Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Ferie zimowe w Augustowie - moc wodnych atrakcji na miejskim basenie
Podczas ferii, dzieci i młodzież z Augustowa mają okazję popływać za darmo na miejskim basenie i skorzystać z nowych wodnych atrakcji. Dla uczniów przygotowano tor przeszkód, który czynny w drugim tygodniu ferii.
Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Tor przeszkód będzie dostępny od soboty (1.02), a na koniec ferii zaplanowano rodzinne zawody „Cicha woda brzegi rwie” z nagrodami do wygrania.
Jeśli dzieci i młodzi z regionu szukają aktywnego wypoczynku podczas ferii to warto odwiedzić Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji Szelment. To jedyne miejsce, gdzie mimo dodatnich temperatur wciąż można poczuć zimę. Na naśnieżonej trasie szkoleniowej można spróbować swoich sił w jeździe na nartach czy snowboardzie.
Jedni pojadą do babci, będą spotykać się z kolegami, inni zaczynają półkolonie, a niektórzy po prostu chcą się wyspać. Dzieci i młodzież z województwa podlaskiego i warmińsko - mazurskiego właśnie zaczynają ferie zimowe.
Będzie można zobaczyć zwyczaje i obrzędy dawnej polskiej wsi, ale też wziąć udział w warsztatach, spacerach fotograficznych i wystawach. Wiele atrakcji na ferie przygotowały podlaskie placówki kultury. W czwartek (23.01) w Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej przedstawiciele instytucji zaprezentowali program na najbliższe dwa tygodnie.