Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | W mieszkaniach suwalczan znów popłynie ciepła woda
O ponad dwa dni szybciej niż planowano suwalczanie będą mieli w kranach ciepłą wodę. Wykonawca ostatniego odcinka Trasy Wschodniej wcześniej zakończył prace przy przebudowie sieci ciepłociągu, a to oznacza, że ciepła woda już w czwartek (24.08) popłynie do mieszkańców Suwałk.
Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Od poniedziałku (21.08) mieszkańcy podłączeni do miejskiej sieci ciepłowniczej mogli korzystać tylko z zimnej wody. Ta sytuacja miała potrwać do sobotniego wieczoru (26.08). Tymczasem jak informuje wiceprezes Przedsiębiorstwa Drogowo-Mostowego w Suwałkach Marek Sobota, podwojono starania, żeby prace na dwóch nitkach ciepłociągu zakończyć szybciej, niż planowano.
Doposażyliśmy dodatkowe siły robocze, akurat tak wyszło, że bezproblemowo udało nam się pewne rzeczy zrobić i we wtorek późnym wieczorem (22.08) nam się udało. Czekaliśmy tylko na wyniki z prześwietlenia spawów, dostaliśmy informację, że wyszły i nasze prace zostały zakończone - podkreśla Marek Sobota.
Po m.in. testach ciśnieniowych zielone światło dało także Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Suwałkach. Rzecznik Ewa Murawko zapewnia, że w czwartek do godziny 22:00 całe miasto będzie miało dostęp do ciepłej wody.
Ci, którzy są podłączeni bliżej do naszej sieci magistralnej, dostaną wodę szybciej, skróciliśmy ten czas i nasze działania są już podjęte - mówi Ewa Murawko.
Przerwa w dostawie ciepłej wody związana jest z remontem ostatniego odcinka Trasy Wschodniej - pomiędzy rondem na ulicy Wylotowej a rondem na Sejneńskiej.
W ramach odbetonowywania miasta suwalskie władze ogłosiły przetargi dotyczące tworzenia nowych terenów zielonych. Chodzi m.in. o parki kieszonkowe i linearne oraz tzw. zielone przystanki.
Grupa suwalczan proponuje, aby w mieście powstała ścieżka edukacyjna upamiętniająca błogosławioną Marię Kanizję Mackiewicz. Prowadziłaby ona po miejscach związany z wyniesioną na ołtarze siostrą zakonną, którą w sierpniu 1943 roku została zamordowana przez Niemców w okupowanym przez nich Nowogródku.
- Wydamy pół miliona złotych na zamknięcie wiat śmietnikowych, a poziom segregacji i tak się nie poprawi - mówi o zaleconej przez władze Suwałk akcji wiceprezes Międzyzakładowej Spółdzielni Mieszkaniowej Tadeusz Czerwiecki.