Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Elektryczne autobusy wyjechały na ulice Augustowa

Elektryczne autobusy wyjechały na ulice Augustowa

autor: Karol Prymaka

28.06.2024, 07:17, akt. 1.07.2024, 11:11

Cztery nowoczesne pojazdy dostarczone przez polskiego producenta Solaris mają zastąpić starzejące się miejskie autobusy, przyczyniając się do poprawy jakości powietrza i komfortu podróży.

fot. UM Augustów
fot. UM Augustów

O szczegółach mówi zastępca burmistrza Filip Chodkiewicz.


-  Mieszkańcy już mogą z nich skorzystać, a przypomnę, że ci, którzy posiadają kartę mieszkańca, mogą nimi jeździć za darmo. Nasz tabor wymagał wymiany, dlatego zdecydowaliśmy się na zakup elektrycznych. Chcemy zapewnić jednocześnie komfort i bezpieczeństwo.


Jak zaznacza wiceburmistrz Chodkiewicz, to nie jedyne zmiany w komunikacji miejskiej.


-Dokańczamy również projekt wymiany wszystkich wiat przystankowych na nowe. Otrzymujemy wiadomości od mieszkańców, że ładnie wkomponowały się w przestrzeń miejską. Wzbogacamy także rozkład jazdy autobusów. Pojawią się nowe połączenia do tych miejsc, gdzie ich brakowało.


Autobusy wraz z ładowarkami kosztowały około 13 milionów złotych. Dodajmy, że w okresie letnim osoby posiadające kartę turysty, poruszają się komunikacją miejską w Augustowie za darmo. 


| red: art, miw

ZOBACZ TEŻ:


Augustów kupi elektryczne autobusy

9.06.2023, 06:16

W przyszłym roku na augustowskie ulice wyjadą elektryczne autobusy. Miasto ma kupić cztery pojazdy wraz z ładowarkami.


Czy Augustów stać na bezpłatną komunikację miejską?

4.07.2022, 07:19

Od połowy maja do końca sierpnia za darmo autobusami mogą jeździć wszyscy mieszkańcy oraz ukraińscy uchodźcy.





ZNAJDŹ NAS




foto: Wojciech Oksztol, źródło: wrotapodlasia.pl
1.04.2025, 17:39, akt. 21:39

Burza w suwalskim oddziale PKS Nova






fot. Zarząd Dróg i Zieleni w Suwałkach
31.03.2025, 08:53, akt. 09:25

W Suwałkach trwają wiosenne porządki








fot. Sylwia Krassowska
25.03.2025, 08:09, akt. 08:15

Szymon Hołownia odwiedzi woj. podlaskie






źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok