Radio Białystok | Wiadomości | Jagiellonia Białystok walczy o 3. rundę el. Ligi Mistrzów - rewanż z FK Paneveżys

30.07.2024, 20:37, akt. 20:48

Jagiellonia Białystok jest o krok od awansu do 3. rundy eliminacji piłkarskiej Ligi Mistrzów. Musi go zrobić w rewanżowym meczu z FK Paneveżys. Rewanżowe spotkanie z Litwinami w środę (31.07) o 20:30 na stadionie w Białymstoku.

Jagiellonia Białystok - Puszcza Niepołomice, 19.07.2024, fot. Joanna Szubzda

Mecz w Polskim Radiu Białystok

Spotkanie Jagiellonii Białystok z FK Paneveżys w środę (31.07) o 20:30 na stadionie przy ul. Słonecznej w Białymstoku.

Mecz będziemy relacjonować w Polskim Radiu Białystok i na naszym radiowym kanale na youtube.com/@RadioBialystok.. Mecz będzie komentował Jerzy Kułakowski.

Rewanż w Białymstoku

Po zwycięstwie 4:0 na wyjeździe, Jagiellonia zagra w środę u siebie z litewskim FK Paneveżys rewanżowy mecz 2. rundy eliminacji piłkarskiej Ligi Mistrzów. Trener białostoczan Adrian Siemieniec zapewnia, że nie ma problemu z motywacją zespołu, dla którego to historyczne wydarzenie.

To są eliminacje do Ligi Mistrzów, cały poprzedni rok ci zawodnicy, my jako trenerzy, cały klub pracował ciężko na to, by dzisiaj się w takich momentach znaleźć. To jest wielkie święto, wielkie wydarzenie i nagroda dla całego klubu - mówił Adrian Siemieniec dziennikarzom na przedmeczowej konferencji prasowej.

Siemieniec przekonywał, że z tego powodu wynik pierwszego meczu i jego przebieg nie ma znaczenia dla motywacji piłkarzy. Mówił, że to mecz na swoim stadionie, prawdopodobnie przy komplecie publiczności.

W ogóle w ten sposób nie patrzę, że będę musiał używać jakichś specjalnych metod, by zmotywować drużynę. To jest coś wspaniałego, to jest nagroda, to jest coś wyczekiwanego, coś czego długo tu nie było, wręcz historycznego - mówił szkoleniowiec o meczu.

Mecz eliminacji do elitarnych rozgrywek

- Uważam, że powinniśmy mieć bardzo dużo szacunku dla tej sytuacji, że powinno przez nas przemawiać takie docenienie momentu, w którym jesteśmy, bo piłka nożna i sport są bardzo przewrotne i ta sytuacja się zmienia czasami bardzo szybko. Dzisiaj dla nas jest to niesamowity i bardzo ważny moment, i tak do tego podchodzimy - niezależnie od tego, jaki był scenariusz pierwszego spotkania - powiedział Siemieniec.

Kilka razy powtórzył, że to mecz eliminacji do LM - jak się wyraził - "najbardziej elitarnych rozgrywek europejskich i prawdopodobnie najlepszych klubowych rozgrywek na świecie".

Jestem przekonany, że świadoma drużyna, a za taką uważam nasz zespół, po prostu maksymalnie mocno zmotywowana będzie - zapewniał szkoleniowiec Jagiellonii.

Siemieniec dodał, że "stan dwumeczu nie zmienia nastawienia i mentalności" jego zespołu.

Chęci dążenia do zwycięstwa, tego że nie chcemy kalkulować, że nie ma u nas takiego kunktatorskiego myślenia, minimalistycznego - powiedział.

Mówił też, że z szacunku dla przeciwnika z Litwy, szacunku do rozgrywek i "miejsca, w którym jesteśmy", Jagiellonia zrobi wszystko, by w środowy wieczór rozegrać mecz na bardzo dobrym poziomie.

Początek meczu Jagiellonia - FK Paneveżys - w środę o 20:30 na stadionie miejskim w Białymstoku. Relacja w Polskim Radiu Białystok,

źródło: PAP | red: wsz

Jagiellonia Białystok po bardzo ciekawym meczu wygrała 3:2 (2:0) z Radomiakiem Radom w meczu piłkarskiej ekstraklasy. Dwa gole przed przerwą strzelił Jarosław Kubicki, a po przerwie również dwa gole – ale dla gospodarzy strzelił Rocha. Przed końcem meczu wynik spotkania na 3:2 dla Jagiellonii ustalił Villar.

Jagiellonia Białystok po interesującym meczu wygrywa z Radomiakiem Radom [wideo]

27.07.2024, 19:23

Kiedy Jagiellonia zagra ewentualne mecze z Norwegami w el. LM?

25.07.2024, 23:18

Jagiellonia Białystok poznała już terminy ewentualnych meczów w III rundzie kwalifikacji do Ligi Mistrzów. Chodzi o ewentualne spotkania z norweskim Bodo/Glimt.

Adrian Siemieniec: Bardzo się cieszymy ze zwycięstwa, ale zdajemy sobie sprawę, że to dopiero połowa

23.07.2024, 20:45

Bardzo cieszymy się ze zwycięstwa, ze strzelenia czterech bramek i że zagraliśmy na "zero z tyłu" - mówił po zwycięstwie Jagiellonii 4:0 z litewskim FK Paneveżys w kwalifikacjach piłkarskiej Ligi Mistrzów trener białostoczan Adrian Siemieniec. Podkreślał jednak, że to dopiero "pierwsza połowa".

Siemieniec przed debiutem w el. LM: jesteśmy przygotowani na dwa ciężkie spotkania

22.07.2024, 20:34

Jagiellonia Białystok po raz pierwszy w historii zagra w eliminacjach Ligi Mistrzów. We wtorek (23.07) żółto-czerwoni zmierzą się na wyjeździe z FK Paneveżys. Początek meczu o 17:30. Relacja w Polskim Radiu Białystok i na naszym radiowym kanale na YouTube.

Jagiellonia pokonała mistrza Litwy 4:0

23.07.2024, 05:38

Jagiellonia Białystok zrobiła kolosalny krok w kierunku awansu do III rundy eliminacji piłkarskiej Ligi Mistrzów. Żółto-czerwoni pokonali we wtorek (23.07) na wyjeździe FK Paneveżys 4:0. Rewanż zostanie rozegrany w Białymstoku w środę, 31 lipca.

Jagiellonia Białystok poznała już potencjalnego rywala w trzeciej rundzie eliminacji piłkarskiej Ligi Mistrzów

22.07.2024, 10:02

Znamy już potencjalnego rywala Jagiellonii Białystok w trzeciej rundzie eliminacji piłkarskiej Ligi Mistrzów. Może nim być norweskie Bodo/Glimt lub łotewski RFS Ryga. Żółto-czerwoni zagrają z jedną z tych drużyn, jeśli w drugiej rundzie wyeliminują litewski FK Paneveżys.

Adrian Siemieniec: to bardzo ważne, by rozpocząć sezon od wygranej

20.07.2024, 11:10

Jagiellonia Białystok wygrała 2:0 (0:0) z Puszczą Niepołomice w meczu otwierającym nowy sezon piłkarskiej ekstraklasy. Pierwszego gola w 78. minucie strzelił Nene, a w doliczonym czasie trafił Diaby Fadiga.