Radio Białystok | Wiadomości | Lekkoatletyczne ME: Szóste miejsce Polek w sztafecie 4x400 m. Na ostatniej zmianie Kaczmarek

12.06.2024, 21:23, akt. 21:41

Polska kobieca sztafeta 4x400 m w składzie z Natalią Kaczmarek z Podlasia Białystok zajęła szóste miejsce na trwających w Rzymie lekkoatletycznych mistrzostwach Europy.

Natalia Kaczmarek i Iga Baumgart-Witan podczas finału biegu 4x400 metrów na Mistrzostwach Europy w Rzymie, fot. Tomasz Kasjaniuk/PZLA

Polki (3:23.91) pobiegły w składzie: Kinga Gacka, Marika Popowicz-Drapała, Iga Baumgart-Witan i Natalia Kaczmarek.

Biegnąca na ostatniej zmianie Kaczmarek otrzymała pałeczkę, gdy polska sztafeta była na szóstym miejscu. Mistrzyni Europy rzuciła się w pościg i walczyła o miejsce na podium, jednak zabrakło jej sił na ostatniej prostej. Polki uzyskały czas 3.23,91. Do brązowego medalu zabrakło im niespełna sekundy.

Złoty medal wywalczyły Holenderki (3:22.39). Srebro dla Irlandii (3:22.71), a brąz dla Belgii (3:22.95).

źródło: PAP | red: zmj

Maria Andrejczyk (Hańcza Suwałki) zajęła 10. miejsce, a Marcelina Witek-Konofał była 12. w rzucie oszczepem podczas lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Rzymie.

Natalia Kaczmarek bije rekord Polski i zdobywa złoto w biegu na 400 m na ME w Rzymie

10.06.2024, 21:53

Natalia Kaczmarek czasem 48,98 poprawiła rekord Polski i zdobyła złoty medal w biegu na 400 m podczas lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Rzymie.

Wojciech Nowicki najlepszy w rzucie młotem na lekkoatletycznych mistrzostwach Europy w Rzymie

9.06.2024, 22:16

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok zdobył złoty medal mistrzostw Europy w rzucie młotem.

Lekkoatletyczne ME: Damian Czykier nie ukończył finałowego biegu na 110 m ppł

8.06.2024, 22:40

Damian Czykier nie ukończył finałowego biegu na 110 metrów przez płotki podczas lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Rzymie.

Lekkoatletyczne ME: Klaudia Kardasz 10. w finale pchnięcia kulą

7.06.2024, 10:55

Klaudia Kardasz z Podlasia Białystok zajęła 10. miejsce w konkursie pchnięcia kulą na lekkoatletycznych Mistrzostwach Europy w Rzymie.