Radio Białystok | Sport | Lekkoatletyczne ME: Damian Czykier nie ukończył finałowego biegu na 110 m ppł

Lekkoatletyczne ME: Damian Czykier nie ukończył finałowego biegu na 110 m ppł

8.06.2024, 22:40, akt. 22:45

Damian Czykier nie ukończył finałowego biegu na 110 metrów przez płotki podczas lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Rzymie.

Zawodnik Podlasia Białystok zaczął bardzo dobrze, ale potem uderzył w płotek i nie dotarł do mety.

Zwyciężył reprezentant gospodarzy Lorenzo Ndele Simonelli (13,05 sek.) przed Hiszpanem Enrique Llopisem (13,16 sek.) i Szwajcarem Jasonem Josephem (13,43 sek.).

Kolejny raz, kiedy szansa na medal jest na wyciągnięcie ręki. (...) W fatum nie wierzę. Nie wiem, co się wydarzyło, to był dobry bieg. Będę to analizował. W Paryżu chcę pobiec poniżej 13.20. - mówł Damian Czykier dla TVP SPORT po biegu.

W półfinale Damian Czykier uzyskał siódmy czas - 13,44. Do finału nie awansowali Jakub Szymański i Krzysztof Kiljan.

źródło: PAP | red: zmj