Radio Białystok | Wiadomości | Lekkoatletyczne ME - Maria Andrejczyk zajęła 10. miejsce w finale rzutu oszczepem

12.06.2024, 07:10, akt. 07:35

Maria Andrejczyk (Hańcza Suwałki) zajęła 10. miejsce, a Marcelina Witek-Konofał była 12. w rzucie oszczepem podczas lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Rzymie.

Maria Andrejczyk podczas eliminacji rzutu oszczepem na ME w lekkiej atletyce w Rzymie 11.06.2024 fot. Tomasz Kasjaniuk, materiały prasowe PZLA

Zwyciężyła Austriaczka Victoria Hudson przed Serbką Adrianą Vilagos i Norweżką Marie-Therese Obst.

Hudson już w pierwszej serii rzuciła oszczepem 64,62. Vilagos przegrała z nią o 20 cm, natomiast Obst uzyskała 63,50.

Andrejczyk wynikiem 58,29 nie dostała się do wąskiego finału, podobnie jak Witek-Konofał - 55,42.

źródło: PAP | red: pp

Robert Lewandowski, kapitan polskiej reprezentacji piłkarskiej, lider drużyny i najlepszy snajper, jest kontuzjowany i nie zagra na Euro 2024 w pierwszym meczu z Holandią.

Natalia Kaczmarek bije rekord Polski i zdobywa złoto w biegu na 400 m na ME w Rzymie

10.06.2024, 21:53

Natalia Kaczmarek czasem 48,98 poprawiła rekord Polski i zdobyła złoty medal w biegu na 400 m podczas lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Rzymie.

Maria Andrejczyk z awansem do finału konkursu rzutu oszczepem na lekkoatletycznych ME w Rzymie

10.06.2024, 11:15

Maria Andrejczyk z Hańczy Suwałki wystąpi w finale konkursu rzutu oszczepem na lekkoatletycznych mistrzostwach Europy w Rzymie. W eliminacjach biegu na 200 m odpadła natomiast Marlena Granaszewska z Podlasia Białystok.

Zbliżają się piłkarskie Mistrzostwa Europy - będą specjalne audycje i konkursy na antenie Polskiego Radia Białystok

10.06.2024, 07:23

Na początek fakty i ciekawostki, a później planujemy także inne działania z okazji zbliżających się piłkarskich Mistrzostw Europy. Te rozpoczynają się już w najbliższy piątek (14.06). Polska w grupie zagra z Holandią (16.06), Austrią (21.06) i Francją (25.06).

Wojciech Nowicki najlepszy w rzucie młotem na lekkoatletycznych mistrzostwach Europy w Rzymie

9.06.2024, 22:16

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok zdobył złoty medal mistrzostw Europy w rzucie młotem.