Radio Białystok | Wiadomości | Politechnika: przed Centrum Nowoczesnego Kształcenia powstał Ogród Nauki
Nie rzeźbione popiersia, nie pamiątkowe tablice, ale specjalne drzewa upamiętnią najbardziej zasłużone osoby, które miały wpływ na rozwój Politechniki Białostockiej. W jubileuszowym roku 75-lecia powstania uczelni przed Centrum Nowoczesnego Kształcenia założono specjalny Ogród Nauki, w którym uroczyście zasadzono osiem grabów.
Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Jak powiedziała rektor PB profesor Marta Kosior-Kazberuk - „zielone pomniki” mają przypominać o tych, którzy najbardziej przyczynili się do powstania i późniejszego rozwoju uczelni.
Pierwsze drzewa posadzone w Ogrodzie Nauki Politechniki Białostockiej poświęcone są twórcom uczelni - profesor Eudokii Ostaszewicz oraz profesora Tadeusza Korneliusza Bełdowskiego - pierwszego Rektora Politechniki Białostockiej.
Pozostałe drzewa upamiętniają naukowców związanych z poszczególnymi wydziałami uczelni - profesora Witolda Czarneckiego, profesora Andrzeja Królikowskiego, inżyniera Karola Białkowskiego, doktora Cezarego Bołdaka, profesora Bazylego Poskrobko oraz profesora Franciszka Siemieniako.
Politechnika Białostocka stworzy platformę skupiającą firmy z branży inżynierii biomedycznej.
W tej rywalizacji liczy się kreatywność, ale też wiedza z fizyki i matematyki. Politechnika Białostocka po raz szósty organizuje Ogólnopolski Konkurs Niesamowita Maszyna.
Chodzi o większą ochronę cennych zabytków architektonicznych Supraśla. Politechnika Białostocka podpisała porozumienie z Wojskową Akademią Techniczną o współpracy ws. badania supraskich katakumb.
Jej zadaniem będzie m.in. rozpowszechnianie rzetelnych informacji na temat klimatu i współtworzenie unijnej polityki w tym zakresie. Prorektor ds. współpracy międzynarodowej Politechniki Białostockiej prof. Dorota Krawczyk będzie Ambasadorem Europejskiego Paktu Klimatycznego w Polsce.
Liczące ponad 11 tysięcy okazów grzybów z całego świata trafiło do Politechniki Białostockiej. W ten sposób niezwykłe prywatne fungarium stworzone przez Marka Wołkowyckiego zostało oficjalnie wpisane do międzynarodowego rejestru kolekcji zielnikowych prowadzonego przez New York Botanical Garden.