Radio Białystok | Wiadomości | Będą zmiany na targowisku przy ul. Kawaleryjskiej w Białymstoku
Wydłużone godziny pracy i dopuszczenie możliwości sprzedaży m.in. ptactwa ozdobnego i gołębi. To ma przyciągnąć klientów na targowisko miejskie przy ul. Kawaleryjskiej w Białymstoku.
Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Białostoccy radni zgodzili się w poniedziałek (27.03) na zmiany, choć mieli też uwagi do zarządzania bazarem.
- Będzie możliwość wydłużenia godzin pracy, rozpoczynania handlu np. o 5:00 rano, wprowadzamy też działalność usługową i wystawienniczą poprzez m.in. organizację sprzedaży ptactwa ozdobnego, gołębi, zwierząt gospodarskich - mówi zastępca prezydenta Białegostoku Zbigniew Nikitorowicz.
To kolejna próba, po m.in. wprowadzeniu sprzedaży owoców i warzyw, przyciągnięcia klientów.
Zdaniem radnego Prawa i Sprawiedliwości Sebastiana Putry rozszerzanie oferty to dobry pomysł, ale nic to nie da, jeśli ludzie się o tym nie dowiedzą. Dlatego apeluje o poprawienie jakości strony internetowej m.in. targowiska, "żeby mieszkańcy, ale też sprzedawcy mogli uzyskać dobrą informację, której obecnie nie ma".
Radny Henryk Dębowski z PiS podkreśla, że trzeba pobudzić tam handel.
- Musimy dołożyć wszelkich starań, by to miejsce uratować, jeśli to możliwe starać się o pieniądze unijne czy z budżetu państwa, żeby znów tętniło ono życiem - mówi Henryk Dębowski.
Na modernizację targowiska z miejskiego budżetu ma trafić do 2024 roku ponad 6,5 mln zł. Obecnie działalność na targowisku przy ulicy Kawaleryjskiej prowadzi ok. pół tysiąca osób.
Jego zdaniem wątpliwości budzi m.in. stan miejskiego targowiska. Przewodniczący klubu PiS w białostockiej Radzie Miasta Henryk Dębowski złożył do prezydenta Tadeusza Truskolaskiego interpelację w sprawie obiektu przy ul. Kawaleryjskiej.
Przestawienie się z klientów białoruskich na lokalnych to jedno z większych wyzwań, jakie widzą w najbliższym czasie zarządzający Targowiskiem Miejskim przy ulicy Kawaleryjskiej w Białymstoku.
W audycji o miejscu kultowym na mapie Białegostoku i Podlasia, które z roku na rok podupada. Jak wygląda sytuacja na miejskim targowisku przy ulicy Kawaleryjskiej? Jakie są plany na jego zagospodarowanie?
Nie będzie dodatkowych form wsparcia oprócz tych już obowiązujących. Taka jest odpowiedź urzędników na postulaty i oczekiwania kupców z targowiska przy ul. Kawaleryjskiej w Białymstoku. Obawiają się oni o swoją przyszłość w związku z zamknięciem w miniony piątek (10.02) przejścia drogowego w Bobrownikach, czyli ostatniego takiego przejścia w naszym regionie. Od 9 listopada 2021 roku nieczynne jest też to w Kuźnicy.