Radio Białystok | Magazyny | Ważna sprawa | Co dalej z targowiskiem przy ul. Kawaleryjskiej w Białymstoku?
Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
W audycji o miejscu kultowym na mapie Białegostoku i Podlasia, które z roku na rok podupada. Jak wygląda sytuacja na miejskim targowisku przy ulicy Kawaleryjskiej? Jakie są plany na jego zagospodarowanie?
Goście Adama Janczewskiego:
- Zbigniew Nikitorowicz - wiceprezydent Białegostoku
- Dariusz Krakowski - kierownik targowiska miejskiego przy ulicy Kawaleryjskiej
- Katarzyna Siemieniuk - miejska radna Prawa i Sprawiedliwości
- Katarzyna Ancipiuk - miejska radna Prawa i Sprawiedliwości
- Lucyna Sworowska i Rafał Gosk - handlarze z targowiska przy ul. Kawaleryjskiej
Każde, dawne osiedle mieszkaniowe ma swój klub. Łożą na niego w opłatach czynszowych mieszkańcy, ale czy z nich korzystają? Często zapominamy, że takie kluby istnieją na osiedlach, a szkoda, bo mają obowiązek prowadzić działalność kulturalną. Co się w nich dzieje i jak można z nich korzystać?
Pamięć i refleksja czy tylko zostawione na grobie - znicze i kwiaty. Co dają nam te listopadowe święta, odwiedzanie grobów bliskich - czy jesteśmy w stanie choćby na moment zatrzymać się i pomyśleć o tym, co naprawdę ważne - np. jak przeżyć życie za życia?
Czy mieszkańcom Studzianek, Dąbrówek i Horodnianki szykuje się kolejna uciążliwa inwestycja?
Czy z Białegostoku, Augustowa, Warszawy będzie można dojechać koleją do Białowieży?
Ocena z religii od września nie wlicza się już do średniej ocen, a w przyszłym roku - jeśli spełnią się rządowe zapowiedzi - liczba katechez w szkole zmniejszy się z dwóch do jednej tygodniowo.
Po wejściu w życie "ustawy Kamilka", dyrektorzy szkół byli zobowiązania do stworzenia w swoich szkołach standardów ochrony małoletnich przed przemocą. Jak są one realizowane i czy rodzi to jakieś problemy?
Piwnica - słoiki, stare meble, nieużywana butla gazowa - czy to część prywatna czy wspólna? I czy dbamy, by była dla wszystkich bezpieczna?
Dziś do swoich domów dojeżdżają po szutrowej drodze, która wkrótce może przejść poważny remont - zamiast piasku będzie asfalt, powstaną chodniki i ścieżka rowerowa. Mimo to, mieszkańcy osiedla Leśnego w Wasilkowie gotowi są zrezygnować z tej inwestycji, byleby tylko po ulicy Cedrowej nadal nie mogły poruszać się ciężarówki.
W Ważnej Sprawie rozmawiamy o strefie buforowej przy granicy z Białorusią i naszym bezpieczeństwie. Strefa będzie obowiązywać przez kolejne 3 miesiące.
Prowadzący:
Andrzej Bajguz