Radio Białystok | Wiadomości | #NIEZAWODNYRATOWNIK - ćwiczenia policyjnych patroli wodnych [wideo]
Szybkie wypłynięcie łodzią z portu, czy wyciąganie z wody osób, które wypadły z kajaka. M.in. takie scenariusze ćwiczyli podlascy policjanci na Jeziorze Rajgrodzkim.
Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Razem z innymi służbami doskonalili swoje umiejętności i współpracę. Wszystko po to, żeby nad wodą było bezpieczniej. A szkoleniu mundurowych przyglądali się młodzi kajakarze, którzy także uczyli się bezpiecznego zachowania.
W ćwiczeniach brali udział policjanci ze wszystkich patroli wodnych w naszym województwie, a także strażnicy leśni, z parków narodowych oraz ratownicy medyczni z Grupy Nadzieja i ratownicy WOPR.
Szkolenie policyjnych wodniaków zainaugurowało program profilaktyczny #niezaWODNYratownik. Program ten wpisuje się w ogólnopolską akcję informacyjną "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą". Jego celem jest zwrócenie uwagi na problematykę utonięć, a także szeroko rozumianego bezpieczeństwa nad wodą.
W 2019 roku na terenie województwa podlaskiego utonęło 17 osób. Od początku 2020 roku do końca maja utonęło już 7 osób, z czego aż 4 w maju.
"Myślę, że tutaj jakaś rewolucja absolutnie nie jest wskazana, tylko konsekwencja w działaniu, dobra praca i to chyba tyle" - mówi szef podlaskich policjantów.
Bezpieczeństwem młodych ludzi przy korzystaniu z internetu zajmie się m.in. rada ds. młodzieży, którą powoła wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski. Zapowiedział to w poniedziałek (17.02) przy okazji konferencji z udziałem szefa MEN Dariusza Piontkowskiego i wiceministra cyfryzacji Adama Andruszkiewicza.
Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 3-letniego chłopca, którego zaginięcie w Nurcu Stacji zgłosiła matka.
Grajewscy policjanci dostali mobilny defibrylator. Mundurowym przekazała go Grupa Ratownicza Nadzieja.
Bezpieczeństwu w sieci i walce z tzw. hejtem ma służyć przygotowany przez podlaską policję program profilaktyczny "Cyberświadomi, cyberbezpieczni". Organizowane będą m.in. spotkania dla młodzieży i szkolenia dla rodziców. Projekt zainaugurowano w poniedziałek (07.10) na Politechnice Białostockiej. Będzie prowadzony w całym województwie.
Ponad pół tysiąca osób z blisko 30 instytucji wzięło udział w - przeprowadzonych w czwartek (03.10) w Podlaskiem - wojewódzkich ćwiczeniach "Obronne Podlasie 2019". Sprawdzano gotowość do działań i zdolność do ewakuacji na wypadek np. zamachu terrorystycznego.
Więcej patroli w pobliżu szkół i spotkań z mundurowymi. Policjanci rozpoczęli w poniedziałek (02.09) akcję "Bezpieczna droga do szkoły".