Radio Białystok | Wiadomości | Białystok będzie miał nowego wiceprezydenta?
Nieoficjalnie mówi się, że nowy prezydent będzie zaprzysiężony w najbliższą sobotę (22.12). Choć nikt tego nie potwierdza, w kuluarach przewija się nazwisko radnego dr Adama Musiuka.
Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
W ostatnich wyborach samorządowych dostał się on do białostockiej rady miasta z Koalicji Obywatelskiej, zaznaczając przy tym, że reprezentuje Forum Mniejszości Podlasia.
Jeżeli Musiuk faktycznie zostanie wiceprezydentem oznaczać to będzie, że każdy komitet z tej wyborczej koalicji będzie miał swojego przedstawiciela. Prezydent Tadeusz Truskolaski reprezentuje własny Komitet Truskolaskiego, wiceprezydent Rafał Rudniki także, Zbigniew Nikitorowicz Platformę Obywatelską, Przemysław Tuchliński Nowoczesną, no i właśnie Adam Musiuk Forum Mniejszości Podlasia.
Jeżeli tak się stanie, to białostocki prezydent znów będzie mieć czterech zastępców.
Patrząc na doświadczenie zawodowe Adama Musiuka można domyślać się, że w magistracie byłby odpowiedzialny za urbanistykę, architekturę i sprawy akademickie. Jest on bowiem pracownikiem Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej.
Sam zainteresowany wie o tych doniesieniach. Na razie, jak tłumaczy - ze względów rodzinnych, sprawy komentować nie chce.
Jeżeli doniesienia się potwierdzą i Musiuk zostanie wiceprezydentem Białegostoku, to w radzie miasta zastąpi go kolejny na liście - Marek Tyszkiewicz z Koalicji Obywatelskiej.
Maksymalna bonifikata opłaty jednorazowej przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego we własność będzie wynosiła w Białymstoku 60 proc. - zdecydowała w poniedziałek (17.12) rada tego miasta. Nie przeszedł wniosek PiS, by taką maksymalną ulgę zwiększyć do 95 proc.
Województwo podlaskie ma nowy zarząd, stworzony przez - posiadający większość w sejmiku - klub radnych PiS. Wybór dwóch wicemarszałków i dwojga członków zarządu przeprowadzony został na wtorkowej sesji. Niektóre kandydatury poparło też kilku radnych opozycji.
Rada Miasta Białystok, głosując praktycznie jednogłośnie, powołała ostatecznie w poniedziałek (10.12) stałe komisje. Nie wiadomo, czy w tej sytuacji radni PiS wycofają skargę złożoną do wojewody, że podczas poprzedniej sesji wybrano ich do komisji bez ich zgody.
Mariusz Gromko z Prawa i Sprawiedliwości uzupełnił skład prezydium białostockiej rady miasta.