Radio Białystok | Sport | Jagiellonia wygrywa w Lublinie i wraca na podium ekstraklasy

Jagiellonia wygrywa w Lublinie i wraca na podium ekstraklasy

25.09.2024, 20:55, akt. 26.09.2024, 00:43

Piłkarze Jagiellonii Białystok doskakują do czołówki polskiej ekstraklasy. W zaległym meczu czwartej kolejki żółto-czerwoni wygrali 2:0 (1:0) na wyjeździe z Motorem Lublin. Gole strzelili: Taras Romanczuk i Kristoffer Hansen.

Motor Lublin - Jagiellonia Białystok, 25.09.2024, fot. Jerzy Kułakowski

Mecz w Polskim Radiu Białystok

Jagiellonia Białystok w środę (25.09) grała wyjazdowy mecz z Motorem Lublin i wygrała 2:0. To spotkanie z 4. kolejki, które Jagiellonia przełożyła z powodu gry w eliminacjach europejskich pucharów.

Romanczuk otwiera wynik meczu

Mistrzowie Polski bardzo szybko objęli prowadzenie w wyjazdowym meczu z beniaminkiem ekstraklasy. Już w czwartej minucie było 1:0 dla Jagiellonii. Żółto-czerwoni wykorzystali błąd w wyprowadzeniu piłki przez gospodarzy a gola strzelił kapitan Jagi - Taras Romanczuk.

Była to praktycznie jedna tylko sytuacja, jaką stworzyli sobie mistrzowie Polski w pierwszej połowie, więcej natomiast okazji dogodnych do zdobycia gola mieli gospodarze, którzy w 25. minucie. po ładnej zespołowej akcji i celnym strzale Samuela Mraza ucieszyli kibiców, ale po analizie VAR okazało się, że Słowak finalizujący tę akcję był na nieznacznym spalonym.

Trzy minuty później kolejną akcję gospodarzy technicznym strzałem zakończył Michał Król, ale po interwencji bramkarza Sławomira Abramowicza piłka odbiła się od poprzeczki. Po chwili, po rzucie rożnym Senegalczyk Mbaye N’Diaye posłał piłkę tuż nad poprzeczkę. W 39. minucie silne uderzenie Krystiana Palacza trafiło w nogę Mateusza Skrzypczaka i był tylko róg dla Motoru, a tuż przed przerwą główkował Mraz, ale i tym razem po skutecznej interwencji golkipera "Jagi" był tylko kolejny korner.

Drugą połowę lublinianie rozpoczęli od dalszych ataków i w 47. minucie dobrej okazji nie wykorzystał Kaan Caliskaner, nie trafiając do bramki.

Po drugiej natomiast stronie swojej szansy nie zmarnował Kristoffer Hansen, otrzymując dość przypadkową piłkę, którą technicznym, precyzyjnym kopnięciem ustalił - jak się okazało - wynik spotkania.

Usilne starania podopiecznych Mateusza Stolarskiego na zdobycie przynajmniej kontaktowego gola nie przyniosły powodzenia, mimo iż kilka okazji ku temu było.

Dzięki wygranej żółto-czerwoni mają 18 punktów, zajmują trzecie miejsce w lidze i tracą cztery punkty do prowadzącego Lecha Poznań.

Następny mecz podopieczni Adriana Siemieńca zagrają już w niedzielę (29.09) na wyjeździe z Piastem Gliwice.

Motor Lublin - Jagiellonia Białystok 0:2 (0:1)

Bramki: 0:1 Taras Romanczuk (4), 0:2 Kristoffer Hansen (50).

Żółta kartka - Motor Lublin: Kaan Caliskaner. Jagiellonia Białystok: Taras Romanczuk, Michal Sacek, Marcin Listkowski.

Sędzia: Paweł Malec (Łódź). Widzów 10 820.

Motor Lublin: Ivan Brkic - Filip Wójcik, Sebastian Rudol (71. Arkadiusz Najemski), Marek Bartos, Krystian Palacz - Mbaye N’Diaye (60. Bradly Van Hoeven), Bartosz Wolski, Sergi Samper (79. Marcel Gąsior), Kaan Caliskaner (79. Kacper Wełniak), Michał Król - Samuel Mraz (60. Christopher Simon).

Jagiellonia Białystok: Sławomir Abramowicz - Michał Sacek (79. Dusan Stojinovic), Mateusz Skrzypczak, Adrian Dieguez, Joao Moutinho - Miki Villar (68. Peter Kovacik), Jesus Imaz (79. Tomas Silva), Taras Romańczuk, Jarosław Kubicki (68. Marcin Listkowski), Kristoffer Hansen - Lamine Diaby-Fadiga (15. Alan Rybak).

źródło: PAP | red: wsz, tk

Piłkarze Jagiellonii Białystok wygrali w sobotę (21.09) 3:2 (1:1) z Lechią Gdańsk w meczu ekstraklasy. Żółto-czerwoni przegrywali w drugiej połowie 1:2, ale udało im się odwrócić losy meczu i zdobyli cenne trzy punkty.

Adrian Siemieniec: Widziałem dzisiaj na boisku determinację [wideo]

21.09.2024, 18:03

Pięć goli w meczu - Jagiellonia Białystok wygrywa z Lechią Gdańsk [wideo]

21.09.2024, 16:41

Adrian Siemieniec: Na gorąco ciężko racjonalnie wytłumaczyć to, co się wydarzyło [wideo]

15.09.2024, 02:54

Jagiellonia Białystok wyraźnie słabsza od lidera ekstraklasy. Żółto-czerwoni przegrali w sobotę (14.09) na wyjeździe z Lechem Poznań aż 0:5 (0:2). Jaga od 38. minuty grała w osłabieniu po czerwonej kartce dla Diegueza.

Mistrz Polski słabszy od lidera ekstraklasy – Jagiellonia Białystok przegrywa z Lechem Poznań [wideo]

15.09.2024, 01:00