Radio Białystok | Sport | Natalia Kaczmarek znów z rekordem! Najlepszy wynik w Polsce od 37 lat

Natalia Kaczmarek znów z rekordem! Najlepszy wynik w Polsce od 37 lat

24.06.2024, 07:16, akt. 07:35

W Poznaniu zakończyła się druga edycja Memoriału Czesława Cybulskiego.

Złoty medal Natalii Kaczmarek na ME w lekkiej atletyce, 10.06.2024, fot. Tomasz Kasjaniuk/PZLA, materiały prasowe

Natalia Kaczmarek z Podlasia Białystok ustanowiła na tych zawodach rekord życiowy na 200 metrów - ten dystans pokonała w 22,70 s.

Biegałam trzy dni temu 400 m w Bydgoszczy, za kilka dni mamy mistrzostwa Polski, gdzie też pobiegnę na tym dystansie, dlatego zdecydowałam się wystartować w Poznaniu na 200 m. To świetne przetarcie, taki szybkościowy sprawdzian, który wyszedł całkiem nieźle. Jakby nie patrzeć, rywalizowałam ze sprinterkami, które na co dzień biegają setki, szybciej ruszają ze startu, ale myślę, że w połowie dystansu nie odstawałam za mocno - stwierdziła Natalia Kaczmarek.

Inna z zawodniczek Podlasia Marlena Granaszewska zajęła w tym biegu 7. miejsce.

Nasz mistrz olimpijski z Tokio w rzucie młotem Wojciech Nowicki w najlepszej próbie osiągnął wynik 78,37 m, co dało mu drugie miejsce.

78 metrów, wynik lepszy niż podczas ostatniego mityngu w Bydgoszczy. Jestem w ciężkim treningu, startuję z marszu i nie spodziewam się nie wiem, jakich wyników. Cieszę się, że mogłem wystartować w Poznaniu, bo to było też takie dobre przetarcie i szansa powalczyć z przeciwnikami. Skupiam się już na budowaniu formy na igrzyska - zaznaczył Wojciech Nowicki.

Wygrał Paweł Fajdek, rzucając 40 cm dalej.

| red: sk

Natalia Kaczmarek wygrała bieg na 400 m podczas lekkoatletycznego memoriału Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy.

Lekkoatletyczne ME: Szóste miejsce Polek w sztafecie 4x400 m. Na ostatniej zmianie Kaczmarek

12.06.2024, 21:23

Polska kobieca sztafeta 4x400 m w składzie z Natalią Kaczmarek z Podlasia Białystok zajęła szóste miejsce na trwających w Rzymie lekkoatletycznych mistrzostwach Europy.

Natalia Kaczmarek bije rekord Polski i zdobywa złoto w biegu na 400 m na ME w Rzymie

10.06.2024, 21:53

Natalia Kaczmarek czasem 48,98 poprawiła rekord Polski i zdobyła złoty medal w biegu na 400 m podczas lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Rzymie.

Wojciech Nowicki najlepszy w rzucie młotem na lekkoatletycznych mistrzostwach Europy w Rzymie

9.06.2024, 22:16

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok zdobył złoty medal mistrzostw Europy w rzucie młotem.