Radio Białystok | Sport | Znów świetna Kaczmarek, Nowicki drugi na Memoriale Ireny Szewińskiej

Znów świetna Kaczmarek, Nowicki drugi na Memoriale Ireny Szewińskiej

autor: Barbara Sokolińska

21.06.2024, 08:39, akt. 09:06

Natalia Kaczmarek wygrała bieg na 400 m podczas lekkoatletycznego memoriału Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy.

Natalia Kaczmarek na Memoriale Ireny Szewińskiej, 2024, fot. Łukasz Szeląg/PZLA, mat. pras.

Zawodniczka Podlasia Białystok pobiła rekord tej imprezy czasem 49,86 s. Wojciech Nowicki z kolei tym razem musiał uznać wyższość swojego odwiecznego rywala Pawła Fajdka w konkursie rzutu młotem. Mistrz olimpijski uzyskał 77 m i 91 cm, a Fajdek rzucił ponad 1,5 metra dalej.

Trzeci w biegu na 110 m przez płotki był Damian Czykier - białostoczanin miał czas 13,45 s, a wyprzedzili go Cypryjczyk Milan Trajković i kolega z kadry Jakub Szymański.

| red: zmj

Polska kobieca sztafeta 4x400 m w składzie z Natalią Kaczmarek z Podlasia Białystok zajęła szóste miejsce na trwających w Rzymie lekkoatletycznych mistrzostwach Europy.

Natalia Kaczmarek bije rekord Polski i zdobywa złoto w biegu na 400 m na ME w Rzymie

10.06.2024, 21:53

Natalia Kaczmarek czasem 48,98 poprawiła rekord Polski i zdobyła złoty medal w biegu na 400 m podczas lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Rzymie.

Wojciech Nowicki najlepszy w rzucie młotem na lekkoatletycznych mistrzostwach Europy w Rzymie

9.06.2024, 22:16

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok zdobył złoty medal mistrzostw Europy w rzucie młotem.

Lekkoatletyczne ME: Damian Czykier nie ukończył finałowego biegu na 110 m ppł

8.06.2024, 22:40

Damian Czykier nie ukończył finałowego biegu na 110 metrów przez płotki podczas lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Rzymie.