Radio Białystok | Sport | Jagiellonia Białystok zremisowała u siebie z Wisłą Płock [zdjęcia]

Jagiellonia Białystok zremisowała u siebie z Wisłą Płock [zdjęcia]

6.06.2020, 15:15, akt. 7.06.2020, 00:41

Zawodnicy Jagiellonii Białystok zremisowali 2:2 ligowe spotkanie z Wisłą Płock. Żółto-czerwoni zapewnili sobie remis w ostatniej minucie spotkania po golu Jakova Puljicia. Jaga wciąż nie jest pewna zajęcia miejsca w pierwszej ósemce tabeli, które daje pewne utrzymanie i grę o medale.

Kibice wspierali piłkarzy podczas wyjazdu na mecz

Po 3 miesiącach przerwy rozgrywki piłkarskiej ekstraklasy wróciły do Białegostoku. Na razie - jeszcze bez kibiców na stadionie.

Fani żółto-czerwonych dopingowali jednak piłkarzy, ale nie na stadionie, a podczas wyjazdu zawodników z jednego z hoteli w centrum miasta. Zebrała się tam grupa kibiców, którzy okazali swoje wsparcie drużynie.

Wisła zaczęła mecz defensywnie

Goście rozpoczęli mecz z założeniem, by przede wszystkim gola nie stracić. Ustawieni na swojej połowie boiska oddawali inicjatywę Jagiellonii, zagęszczali środek pola, licząc na odbiór piłki i kontry.

Białostoczanie prowadzili grę, ale niewiele z tego wynikało. Piłka krążyła między zawodnikami gospodarzy raczej w poprzek boiska, brakowało przyspieszenia akcji czy nieprzewidywalnych zagrań.

Gol ze spalonego

W Wiśle aktywne były oba skrzydła, często w polu karnym białostoczan pojawiał się Norweg Torgil Gjertsen. W 11. min znalazł się w sytuacji sam na sam z Węglarzem i trafił do siatki, ale z pozycji spalonej.

W pierwszej połowie Jagiellonia praktycznie nie zagroziła bramce Wisły, bo trudno uznać za takowe celny strzał głową Jesusa Imaza w 23. min bez trudu wyłapany przez Thomasa Daehnego.

Sheridan otworzył wynik meczu

Zagęszczając środek pola Wisła zmusiła gospodarzy do rozgrywania akcji przez obrońców. W 29. min chorwacki stoper Zoran Arsenic pomylił się przy podaniu do Bartosza Bidy, piłka po prostopadłym zagraniu trafiła do Cilliana Sheridana, a były napastnik Jagiellonii w sytuacji sam na sam zdobył gola.

Gospodarze nadal byli dłużej przy piłce, ale wciąż niewiele z tego wynikało; w 40. min trochę przypadkowo mogło paść wyrównanie, gdy piłka po dośrodkowaniu Macieja Makuszewskiego i rykoszecie przeleciała nad głową Daehnego, ale odbiła się od słupka.

Po przerwie gra wyglądała podobnie, z tym że kontry Wisły były coraz groźniejsze, zwłaszcza lewą stroną. W 58. min Giorgi Merebaszwili uderzył z bliska, piłka już minęła Węglarza, ale swego bramkarza świetnie na linii bramkowej asekurował Bartosz Kwiecień.

Furman trafia z karnego

W 60. min. podobną akcję Gruzina przerwał faulem Paweł Olszewski i sędzia podyktował rzut karny. Do piłki ustawionej na 11. metrze podszedł kapitan gości Dominik Furman i pewnym strzałem pokonał Węglarza i podwyższył prowadzenie Wisły na 2:0.

Kiedy w 65. min Merebaszwili znowu był sam przed Węglarzem, to choć przegrał z nim pojedynek, wydawało się, że spotkanie zostało już rozstrzygnięte, a podwyższenie wyniku to tylko kwestia czasu.

Bida strzela na 1:2

W 67. min. żółto-czerwoni zdobyli kontaktowego gola. Chwilę wcześniej na boisku pojawił się Przemysław Mystkowski, który zmienił Jesusa Imaza. Młody zawodnik od razu w pierwszej akcji wypracował sytuację, którą na gola zamienił Bartosz Bida.

Od tego momentu białostoczanie ambitnie walczyli przynajmniej o remis, ale Wisła wróciła do swojej skutecznej gry defensywnej pokazywanej od początku meczu, więc sytuacji gospodarze nie stwarzali zbyt wielu.

Wyrównanie w doliczonym czasie

Wyrównujący gol padł w doliczonym czasie. Faulowany przed polem karnym Wisły był Jakov Puljic;
chorwacki napastnik sam uderzył z rzutu wolnego z ok. 20 metrów, piłka odbiła się od muru myląc bramkarza i wpadła do siatki. Był to pierwszy gol tego zawodnika w barwach Jagiellonii.

Następny mecz Jagiellonia Białystok zagra już w środę (10.06) na wyjeździe z ŁKS Łódź.

Jagiellonia Białystok - Wisła Płock 2:2 (0:1)

Bramka:
0:1 Cillian Sheridan (29), 0:2 Dominik Furman (61-karny), 1:2 Bartosz Bida (67), 2:2 Jakov Puljic (90+3).

Żółta kartka: Wisła Płock - Mateusz Szwoch.

Sędzia: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa). Mecz bez udziału publiczności.

Jagiellonia: Damian Węglarz - Andrej Kadlec, Ivan Runje, Zoran Arsenic (46. Bartosz Kwiecień), Jakub Wójcicki (54. Paweł Olszewski) - Maciej Makuszewski, Ariel Borysiuk, Martin Pospisil, Jesus Imaz (66. Przemysław Mystkowski), Bartosz Bida - Jakov Puljic.

Wisła Płock: Thomas Daehne - Damian Michalski, Jakub Rzeźniczak, Alan Uryga, Angel Cabezali (79. Maciej Ambrosiewicz) - Damian Rasak, Dominik Furman, Torgil Gjertsen, Mateusz Szwoch, Georgi Merebaszwili (69. Piotr Tomasik) - Cillian Sheridan (72. Karol Angielski).

Po trzech miesiącach przerwy do Białegostoku wracają rozgrywki piłkarskiej ekstraklasy. Jagiellonia zmierzy się w sobotę (6.06) z Wisłą Płock. Spotkanie rozegrane przy pustych trybunach. Sympatycy Jagiellonii przeprowadzili jednak doping.

Policja wyjaśnia, kto użył wyrobów pirotechnicznych podczas obchodów 100-lecia Jagiellonii Białystok

5.06.2020, 19:02

Uroczystości odbyły się w minioną sobotę (30.05) m.in. przed pomnikiem 42. Pułku Piechoty w białostockim Zwierzyńcu. To tam przedstawiciele kibiców w towarzystwie władz Białegostoku, województwa, pracowników klubu i byłych piłkarzy złożyli kwiaty i odpalili race.

Piłkarze Jagiellonii Białystok wracają na Słoneczną - mecz z Wisłą Płock na naszej antenie

6.06.2020, 05:29

Zawodnicy Jagiellonii Białystok od wygranej z Cracovią rozpoczęli rozgrywki ekstraklasy - wznowione po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. W sobotę (6.06) grają kolejny mecz. Spotkanie Jagiellonii Białystok z Wisłą Płock od 15:00 na naszej antenie.

Jagiellończyk w najlepszej "11" 27. kolejki PKO Ekstraklasy

1.06.2020, 13:02

Ekstraklasa podała "11" najlepszych piłkarzy 27. kolejki polskiej ligi. Wśród wyróżnionych znalazł się zawodnik Jagiellonii Białystok.

Mystkowski: długo czekałem na tę bramkę

31.05.2020, 18:51

Jagiellonia pokonała Cracovię w 27. kolejce Ekstraklasy 1:0. Gola na wagę trzech punktów zdobył wychowanek żółto-czerwonych Przemysław Mystkowski.

Iwajło Petew: zrobiliśmy kibicom najlepszy prezent na stulecie Jagiellonii

31.05.2020, 18:06

Przemysław Mystkowski zapewnił wygraną Jagiellonii w Krakowie

31.05.2020, 15:14

Piłkarze Jagiellonii Białystok zdobyli trzy punkty w wyjazdowym meczu z Cracovią. W niedzielne (31.05) popołudnie wygrali 1:0 z "Pasami". Jedynego gola - kilka minut przed końcem meczu strzelił Przemysław Mystkowski, który pojawił się na boisku chwilę wcześniej. Dla podopiecznych Michała Probierza była to piąta kolejna porażka.