Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Wigry Suwałki zdobywają Podlaski Puchar Polski

Wigry Suwałki zdobywają Podlaski Puchar Polski

autor: Marcin Iwanowicz

13.06.2024, 05:00, akt. 14:17

W finałowym meczu biało-niebiescy pokonali na własnym stadionie Olimpię Zambrów 3:2.

Mówi kapitan suwalczan Bartosz Gużewski.

Przeciwnik pokazał, że nie bez powodu grał w III lidze. Mimo, że byliśmy faworytem to mecz był na prawdę ciężki. W niektórych momentach to oni kontrolowali grę, ale nie położyliśmy się przed nimi. Wiedzieliśmy, że to nie będzie łatwe spotkanie. Daliśmy z siebie wszystko, każdy zagrał na sto procent. Pokazaliśmy charakter, zaangażowanie i dowieźliśmy to zwycięstwo.

Prezes zespołu, Łukasz Jutkiewicz nie krył zadowolenia po meczu:

Ciężko wymarzyć sobie lepszy scenariusz. Emocji nie brakowało, a do tego mieliśmy dogrywkę. Jednak patrząc z perspektywy, że gramy o awans w Szepietowie, to nie będę ukrywał, że nie planowaliśmy tej dogrywki. Pozostało nam się cieszyć i jak najlepiej przygotować się do sobotniego meczu, bo to jest dla nas najważniejsze.

Bramki dla suwalczan strzelali, w 33’ Kamil Zalewski, w 60’ Maciej Makuszewski, a zwycięskiego gola w 99' ponownie zdobył Kamil Zalewski.

Dzięki wygranej, Wigry wezmą udział w rozgrywkach Fortuna Pucharu Polski.