Radio Białystok | Wiadomości | W pierwszej rundzie Pucharu Polski Wigry Suwałki pokonały KS Świt Szczecin 3:1

W pierwszej rundzie Pucharu Polski Wigry Suwałki pokonały KS Świt Szczecin 3:1

autor: Marcin Iwanowicz

26.09.2024, 07:25, akt. 09:52

W regulaminowym czasie gry padł wynik 1:1. Suwalczanie dopiero w dogrywce zapewnili sobie zwycięstwo.

Gole dla Wigier strzelili: w 48. minucie Kamil Zalewski, w 105+1. minucie Michał Ozga i w 117. minucie Krzysztof Cudowski.

Po spotkaniu trener Wigier Paweł Cimochowski chwalił swoich podopiecznych.

Mecz był wyrównany i obie drużyny tworzyły sobie sytuacje bramkowe. Było widać bardzo dobrą organizację gry z naszej strony, gdy graliśmy w "obronie niskiej". Muszę za to pochwalić chłopaków, bo przede wszystkim chcieli wygrać to spotkanie. Zależało im na tym, żeby awansować do kolejnej rundy. Poziom determinacji był na prawdę bardzo wysoki i od pierwszej minuty pokazywali to na boisku - mówi Paweł Cimochowski.

Napastnik biało-niebieskich Kamil Zalewski nie ukrywał, że zespół do końca wierzył w wygraną.

Oczywiście, że liczyliśmy na zwycięstwo. To był bardzo udany mecz z dobrym przeciwnikiem. Myślę, że wynik mówi jedno, ale widać było na boisku, że nie odstawaliśmy od wyżej notowanego rywala. Kibice jak zwykle zrobili super święto na trybunach i ponieśli nas do zwycięstwa. Cieszymy się bardzo, że jesteśmy w kolejnej rundzie - mówi Kamil Zalewski.

Zwycięzcy 28 meczów pierwszej rundy Pucharu Polski awansują do 1/16 finału, która odbędzie się pod koniec października.

Do losowania tej fazy dojdzie już w najbliższy poniedziałek (30.09) o godzinie 16:30.

| red: miw, sk

Piłkarze Jagiellonii Białystok doskakują do czołówki polskiej ekstraklasy. W zaległym meczu czwartej kolejki żółto-czerwoni wygrali 2:0 (1:0) na wyjeździe z Motorem Lublin. Gole strzelili: Taras Romanczuk i Kristoffer Hansen.

Wigry Suwałki awansują do kolejnej rundy Pucharu Polski

25.09.2024, 20:36

Wigry Suwałki wygrały po dogrywce 3:1 ze Świtem Szczecin w meczu pierwszej rundy piłkarskiego Pucharu Polski.

Jagiellonia wygrywa w Lublinie i wraca na podium ekstraklasy

25.09.2024, 20:55

Wigry Suwałki poznały rywala w I rundzie piłkarskiego Pucharu Polski

20.08.2024, 13:54

Piłkarze Wigier Suwałki zagrają ze Świtem Szczecin w I rundzie piłkarskiego Pucharu Polski. Rywale grają w II lidze, Wigry w III i to one będą gospodarzem meczu.