Radio Białystok | Wiadomości | Jagiellonia Białystok po interesującym meczu wygrywa z Radomiakiem Radom [wideo]

27.07.2024, 19:23, akt. 29.07.2024, 09:18

Jagiellonia Białystok po bardzo ciekawym meczu wygrała 3:2 (2:0) z Radomiakiem Radom w meczu piłkarskiej ekstraklasy. Dwa gole przed przerwą strzelił Jarosław Kubicki, a po przerwie również dwa gole – ale dla gospodarzy strzelił Rocha. Przed końcem meczu wynik spotkania na 3:2 dla Jagiellonii ustalił Villar.

Radomiak Radom - Jagiellonia Białystok, 27.07.2024, fot. Wojciech Szubzda

Jagiellonia wygrała w Radomiu

Po meczu na Litwie w el. Ligi Mistrzów Jagiellonia Białystok zagrała ponownie w ekstraklasie. W sobotę (27.07) żółto-czerwoni grali na wyjeździe z Radomiakiem Radom i wygrali 3:2.

Spotkanie w Radomiu lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy stwarzali sytuacje podbramkowe, ale nie potrafili strzelić gola. Po kilkunastu minutach do głosu zaczęli dochodzić piłkarze Jagi.

W 19. minucie z kilkunastu metrów na bramkę uderzał Jesus Imaz, ale piłka po jego strzale minęła słupek bramki gospodarzy. Kilka minut później Imaz miał ponownie okazję do strzelenia gola, ale strzał z 11. metra zablokowali gospodarze.

Dwa gole Kubickiego

Jagiellonia z czasem grała coraz lepiej, wymieniała dużo podań i pierwszego gola strzeliła w 34. minucie. Na strzał z okolic linii pola karnego zdecydował się Jarosław Kubicki, piłka wpadła w okienko bramki Radomiaka i żółto-czerwoni objęli prowadzenie.

Kubicki strzelił drugiego gola w 40. minucie. Uderzył piłkę z dystansu, znowu trafił w róg bramki Radomiaka i ponownie pokonał bramkarza gospodarzy.

Druga połowa meczu i trzy gole

Piłkarze Jagiellonii Białystok źle rozpoczęli drugą połowę. Kilka minut po wznowieniu gry, Sławomir Abramowicz sfaulował rywala w polu karnym i sędzia podyktował rzut karny. Arbitrzy jeszcze kilka minut analizowali sytuację i ostatecznie uznali, że Radomiakowi należy się rzut karny. Na gola zamienił go Rocha i gospodarze zmniejszyli stratę do jednego gola.

W 77. minucie gospodarze doprowadzili do wyrównania. Jagiellonia po stracie bramki z karnego dała się cofnąć do obrony. Gospodarze ciągle atakowali i trafili na 2:2 w 77. minucie, a drugiego gola w meczu strzelił Rocha.

W drugiej połowie lepszą drużyną byli gospodarze, co udowodnili strzelają dwa gole. Ale to jednak mistrzowie Polski cieszyli się ostatecznie z wygranej. Tuż przed końcem regulaminowego czasu gola strzelił Villar i dał drugą wygraną Jagiellonii w drugim meczu tego sezonu ekstraklasy.

Następny mecz Jagiellonia zagra już w środę (31.07). Będzie to rewanżowe spotkanie z FK Paneveżys w 2. rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. Ten mecz o 20:30 na stadionie przy ul. Słonecznej w Białymstoku – relacja w Polskim Radiu Białystok i radiowym kanale na YouTube.

Radomiak Radom - Jagiellonia Białystok 2:3 (0:2)

Bramki: 0:1 Jarosław Kubicki (34), 0:2 Jarosław Kubicki (40), 1:2 Leonardo Rocha (52-karny), 2:2 Leonardo Rocha (77), 2:3 Miki Villar (88).

Żółta kartka - Jagiellonia Białystok: Sławomir Abramowicz.

Sędzia: Piotr Lasyk (Bytom). Widzów 8 563.

Radomiak Radom: Maciej Kikolski - Zie Ouattara, Raphael Rossi, Mateusz Cichocki, Jan Grzesik - Bruno Jordao (46. Luizao), Roberto Alves - Joao Peglow (90+1. Radosław Cielemęcki), Rafał Wolski (46. Leandro), Vagner Dias (90+1. Jean Franco Sarmiento) - Leonardo Rocha.

Jagiellonia Białystok: Sławomir Abramowicz - Michal Sacek (90. Petar Stojanovic), Jetmir Haliti, Adrian Dieguez, Joao Moutinho - Taras Romanczuk, Jarosław Kubicki (71. Aurelien Nguiamba) - Dominik Marczuk (71. Miki Villar), Jesus Imaz (90. Mateusz Skrzypczak), Kristoffer Hansen - Lamine Diaby-Fadiga (63. Afimico Pululu).

źródło: PAP | red: wsz, bs

Jagiellonia Białystok poznała już terminy ewentualnych meczów w III rundzie kwalifikacji do Ligi Mistrzów. Chodzi o ewentualne spotkania z norweskim Bodo/Glimt.

Adrian Siemieniec: Bardzo się cieszymy ze zwycięstwa, ale zdajemy sobie sprawę, że to dopiero połowa

23.07.2024, 20:45

Bardzo cieszymy się ze zwycięstwa, ze strzelenia czterech bramek i że zagraliśmy na "zero z tyłu" - mówił po zwycięstwie Jagiellonii 4:0 z litewskim FK Paneveżys w kwalifikacjach piłkarskiej Ligi Mistrzów trener białostoczan Adrian Siemieniec. Podkreślał jednak, że to dopiero "pierwsza połowa".

Jagiellonia pokonała mistrza Litwy 4:0

23.07.2024, 05:38

Jagiellonia Białystok zrobiła kolosalny krok w kierunku awansu do III rundy eliminacji piłkarskiej Ligi Mistrzów. Żółto-czerwoni pokonali we wtorek (23.07) na wyjeździe FK Paneveżys 4:0. Rewanż zostanie rozegrany w Białymstoku w środę, 31 lipca.

Jagiellonia Białystok poznała już potencjalnego rywala w trzeciej rundzie eliminacji piłkarskiej Ligi Mistrzów

22.07.2024, 10:02

Znamy już potencjalnego rywala Jagiellonii Białystok w trzeciej rundzie eliminacji piłkarskiej Ligi Mistrzów. Może nim być norweskie Bodo/Glimt lub łotewski RFS Ryga. Żółto-czerwoni zagrają z jedną z tych drużyn, jeśli w drugiej rundzie wyeliminują litewski FK Paneveżys.

Adrian Siemieniec: to bardzo ważne, by rozpocząć sezon od wygranej

20.07.2024, 11:10

Jagiellonia Białystok wygrała 2:0 (0:0) z Puszczą Niepołomice w meczu otwierającym nowy sezon piłkarskiej ekstraklasy. Pierwszego gola w 78. minucie strzelił Nene, a w doliczonym czasie trafił Diaby Fadiga.