Radio Białystok | Wiadomości | Białostoccy farmaceuci, diagności i fizjoterapeuci uczą się podawać szczepionki [zdjęcia, wideo]
Około 300 osób zgłosiło się na szkolenie podawania szczepionek na COVID-19 do Centrum Symulacji Medycznej w Białymstoku.
Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Osoby, które zgłosiły się na szkolenia z zawodu są: farmaceutami, diagnostami laboratoryjnymi czy fizjoterapeutami. Między innymi o te grupy zawodowe poszerzono listę osób uprawnionych do szczepień przeciwko koronawirusowi. Najwięcej chętnych jest wśród farmaceutów.
Centrum Symulacji Medycznej w Białymstoku to jedyna placówka w Podlaskiem, w której organizowane są szkolenia praktyczne dla osób, które chcą szczepić na COVID-19.
Dotąd takie szkolenia ukończyło około stu pracowników medycznych.
Od wtorku (13.04) na szczepienia na COVID-19 mogą rejestrować się 58-latkowie. W następnych dniach zapisywać się będą mogły osoby z kolejnych roczników. W wielu przychodniach i szpitalach w regionie są wolne terminy nawet w tym tygodniu.
Od dawna wiadomo, że nic tak nie podnosi sprzedaży gazety jak sensacja na pierwszej stronie. Wiele wskazuje na to, że do klasyki promocji ogólnospołecznych akcji wejdzie inne podobne w swej wymowie powiedzonko. Nic tak dobrze tym przedsięwzięciom nie służy jak afery i bulwersujące fakty medialne. Dzięki nim błaha i oczywista sprawa, taka jak szczepionka, zaczyna z miejsca urastać do rangi dobra przez społeczeństwo wymarzonego.
Każdy pracownik poddawany jest badaniom okresowym finansowanym przez pracodawców. Co zrobić, aby przynosiły one rzeczywiste informacje o stanie zdrowia pracownika i pozwalały stosować odpowiednie zabiegi profilaktyczne?
Pieniądze z KPO mają zostać zainwestowane m.in. innymi w ochronę zdrowia, transformację w kierunku niskoemisyjnej, bardziej zielonej gospodarki, innowacyjne rozwiązania, transport przyjazny środowisku i upowszechnienie rozwiązań cyfrowych.
W poniedziałek (12.04) rozpoczęły się zapisy na szczepienia przeciw COVID-19 dla osób w wieku 59 lat (rocznik 1962), które wcześniej nie wypełniły formularza zgłoszeniowego. Rejestrować mogą się one przez internet, w punktach szczepień, dzwoniąc na infolinię 989 lub wysyłając SMS pod numer 880-333-333.
Rząd zapowiada przyspieszenie systemu szczepień. Więcej specjalistów będzie kierować na szczepienia i je wykonywać. Wśród nich mają być farmaceuci, fizjoterapeuci i położne.
Dzięki zaangażowaniu szeregu polityków na forum europejskim, w tym premiera Mateusza Morawieckiego, w środę (31.03) została podjęta decyzja, że teraz dostaniemy blisko milion szczepionek Pfizera, które mieliśmy otrzymać jesienią - oświadczył w czwartek (01.04) szef KPRM Michał Dworczyk.
Zwiększenie ilości punktów szczepień; zwiększenie grona osób kwalifikowanych do szczepienia oraz wprowadzenie szczepień populacyjnych - zakłada m.in. ogłoszony we wtorek (30.03) przez rząd plan mający na celu przyspieszenie realizacji Narodowego Programu Szczepień.