Radio Białystok | Wiadomości | Catering na święta jako wsparcie gastronomii w czasie pandemii
Oferta ta już rok temu cieszyła się dużą popularnością, ale tym razem zainteresowanie przerosło oczekiwania wielu białostockich restauratorów. Chodzi o zamawianie cateringu na święta wielkanocne, a tym samym wsparcie branży gastronomicznej.
Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Wiele osób zdecydowało się zamówić gotowe potrawy na zbliżające się święta wielkanocne nie tylko z powodu braku czasu czy umiejętności kulinarnych. Powodem jest też akcja społeczna zachęcająca do wsparcia branży gastronomicznej w trudnym dla niej okresie. Białostoccy restauratorzy przyznają, że zainteresowanie ofertą przerosło ich oczekiwania.
- Jest tak dużo zamówień, że jesteśmy bardzo zaskoczeni, oczywiście pozytywnie - mówi Joanna Biała z Białostockiej Gastronomii PSS "Społem". - Nasi klienci, którzy w czasach, gdy restauracja działała stacjonarnie, czy ci, którzy organizowali u nas przyjęcia, mówią, że chcą nas wesprzeć w tych trudnych czasach - podkreśla Anna Narel z restauracji "Lipcowy ogród".
Przyznaje to też Anna Jankowska z "Bistro Lokalna" i dziękuje za to wsparcie, bo - jak zaznacza - jest ono teraz bardzo potrzebne i bardzo budujące.
Psychiatra i psychoterapeuta prof. Bogdan de Barbaro podkreśla, że korzyści mają nie tylko restauratorzy, ale też klienci. - To jest połączenie prawa do odpoczynku dla tych, którzy byli zwykle umęczeni przygotowaniami, z wrażliwością na tych, którzy potrzebują pomocy - tłumaczy.
W wielu białostockich lokalach gastronomicznych zakończono już przyjmowanie zamówień na święta wielkanocne, ale w niektórych można to zrobić jeszcze do czwartku (1.04).
Na wniosek policji, białostocka prokuratura sprawdza działania przedsiębiorców otwierających lokale mimo zakazu. Chodzi o klub nocny oraz dwa lokale gastronomiczne w centrum Białegostoku, które wbrew zakazowi wznowiły stacjonarną działalność.
Białostocka policja chce, by dziewięć lokali gastronomicznych nie mogło sprzedawać alkoholu. Wnioski o odebranie koncesji tym, którzy otworzyli się stacjonarnie, mimo zakazu spowodowanego pandemią, wpłynęły do Urzędu Miejskiego.
To podwyżka wprowadzana co roku automatycznie o wskaźnik inflacji, czyli na ten moment o trzy i pół procent. Chodzi o opłaty za wynajem od miasta lokali użytkowych. Białostoccy radni Koalicji Obywatelskiej chcą, by tym razem prezydent z tego zrezygnował.
O możliwość organizacji wesel i powrót do pracy - apelowali w piątek (5,02) w Białymstoku przedsiębiorcy związani z branżą weselną.
Zamiast przygotowywać dania na wigilijny stół w domu, coraz chętniej zamawiamy gotowe posiłki.