Radio Białystok | Wiadomości | Ponad 20 poprawek do przyszłorocznego budżetu państwa zgłosili podlascy posłowie KO
Ponad 20 poprawek do przyszłorocznego budżetu państwa na blisko pół miliarda złotych zgłosili podlascy posłowie opozycji. Wszystkie dotyczą inwestycji w regionie. Wśród nich są m.in. przebudowa drogi krajowej Białystok-Augustów czy przywrócenie trasy kolejowej Łomża-Warszawa.
Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Poseł Koalicji Obywatelskiej Robert Tyszkiewicz mówi, że wiele projektów mogło dostać już wcześniej państwowe dofinansowanie, ale nie zostały ujęte w Funduszu Inwestycji Lokalnych.
Pieniądze trafiły tylko tam, gdzie rządzą ludzie związani z PiS, ale jest szansa, by to naprawić. Zgłaszamy 24 poprawki do budżetu, które dotyczą wyłącznie inwestycji w naszym regionie. Apelujemy do posłów Prawa i Sprawiedliwości, by poparli te zmiany - mówi poseł Robert Tyszkiewicz.
Oprócz dużych inwestycji takich jak np. dofinansowanie przebudowy drogi krajowej nr 8 między Białymstokiem a Augustowem są też mniejsze, dotyczące lokalnych samorządów m.in. budowa hali sportowej przy szkole w Suwałkach czy przebudowa stadionu w Mońkach.
Poseł Koalicji Obywatelskiej Krzysztof Truskolaski liczy na poparcie podlaskich posłów Prawa i Sprawiedliwości.
Poprawki zgłoszone przez KO nie mają barw politycznych, bo dotyczą wszystkich mieszkańców naszego regionu, ich potrzeb i oczekiwań. Pracujemy na ich rzecz i dlatego uważam, że politycy PiS powinni poprzeć te poprawki, które wpłyną na poprawę życia mieszkańców województwa podlaskiego - podkreśla Krzysztof Truskolaski.
Głosowanie w Sejmie nad poprawkami do przyszłorocznego budżetu zaplanowano w czwartek (17.12).
Zawetowanie przez polski rząd budżetu UE oznaczałoby - dla takich regionów jak Podlaskie - cofnięcie się do Polski B, bo bez środków unijnych województwo rozwijałaby się znacznie wolniej - mówili w niedzielę (6.12) na konferencji w Białymstoku posłowie opozycji.
Parlamentarzyści Koalicji Obywatelskiej i związani z nią samorządowcy mówili w poniedziałek (23.11) w całym kraju, że ewentualne weto do unijnego budżetu i Funduszu Odbudowy oznacza wielomiliardowe straty.