Radio Białystok | Wiadomości | Aktorzy BTL-u Ryszard Doliński i Mateusz Smaczny otrzymali nagrody na festiwalu "Dwa Teatry" w Sopocie
Aktorzy Białostockiego Teatru Lalek: Ryszard Doliński i Mateusz Smaczny otrzymali nagrody aktorskie na Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru TVP "Dwa Teatry" w Sopocie.
Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Obu panów doceniono za kreacje, które stworzyli w słuchowisku dziennikarek Polskiego Radia Białystok - Agnieszki Czarkowskiej i Gabrieli Walczak "Życie na zderzaku. Białostockie drogi do wolności" - w reżyserii Waldemara Modestowicza. Audycję zrealizowaliśmy wspólnie z Muzeum Pamięci Sybiru.
Ryszard Doliński dostał główną nagrodę aktorską za rolę Michała Zalewskiego właściciela pierwszego warsztatu samochodowego w Białymstoku. To w jego losach przegląda się burzliwa historia pierwszej połowy XX wieku.
Aktor przyznaje, że nie spodziewał się takiego wyróżnienia.
"Życie na zderzaku" – nowe słuchowisko w Polskim Radiu Białystok
Mateusz Smaczny otrzymał nagrodę za drugoplanową rolę męską. Zagrał Józefa Kajewskiego - przyjaciela Michała Zalewskiego. Aktor odbierając wyróżnienie dziękował twórcom słuchowiska za szansę sprawdzenia się w teatrze radiowym.
Nasza radiowa koleżanka współautorka słuchowiska "Życie na zderzaku" Agnieszka Czarkowska nie kryje radości z nagród aktorów.
W najbliższą niedzielę o 18:05 w Polskim Radiu Białystok będziemy mogli raz jeszcze posłuchać słuchowiska "Życie na zderzaku. Białostockie drogi do wolności".
Białostoczanie mogli w środę (20.02) wysłuchać radiowej historii o przyjaźni i tęsknocie za wolnością.
- To jest historia o życiu i marzeniach ludzi niszczonych przez dwa totalitaryzmy. I życie zaczynane od zera - mówi Gabriela Walczak o nowym słuchowisku Radia Białystok, które powstało z inicjatywy Muzeum Pamięci Sybiru.
To okazja do pokazania historii i białostockiej codzienności pierwszej połowy XX wieku. W Studiu Rembrandt Polskiego Radia Białystok we wtorek (11.12) ponad sto osób zgromadziło się, by wysłuchać prapremierowo słuchowiska "Życie na zderzaku" zrealizowanego z inicjatywy Muzeum pamięci Sybiru w ramach projektu - Białostockie drogi do wolności.
To opowieść o przyjaźni, która pomogła przetrwać obozowe życie.
Jak zbudować opowieść tylko dźwiękiem? Bez obrazu - scenografii, rekwizytów, widoku aktorów. Cała akcja, emocje, wszelkie odgłosy mają wyłącznie formę audio.