Radio Białystok | Wiadomości | Podróżni w Białymstoku muszą korzystać z tymczasowego dworca PKP
Chcąc kupić bilet na pociąg, od piątku (4.01) podróżni w Białymstoku muszą korzystać z tymczasowego dworca kolejowego.
Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Tuż za zatoczką przystankową, obok głównego wejścia do starego dworca, ustawiono specjalne kontenery. W nowych pomieszczeniach podróżni znajdą: kasy, toalety, automaty gastronomiczne i miejsce do odpoczynku. Swoją siedzibę ma tu też Straż Ochrony Kolei.
Tymczasowy dworzec ma 170 m2 powierzchni, jest ogrzewany i klimatyzowany. Jest dostosowany do potrzeb osób, które mają problemy z poruszaniem się.
Oznaczenia kierunkowe dla dworca tymczasowego i przejść dla pasażerów są w tej chwili dostosowywane do potrzeb użytkowników.
Ma być ładniej i wygodniej - PKP chce przebudować dworzec kolejowy w Białymstoku
Jak zapewnia rzecznik Budimexu - generalnego wykonawcy remontu dworca w Białymstoku Michał Wrzosek - przeniesienie obsługi pasażerów do tymczasowego dworca umożliwi rozpoczęcie prac budowlanych w budynku głównego dworca.
Modernizacja dworca PKP S.A. w Białymstoku rozpoczęła się w listopadzie ubiegłego roku. Zakończenie inwestycji ma nastąpić w 2020 roku.
Dworzec PKP w Sokółce miał być odnowiony już kilka lat temu, jednak wciąż ma zniszczoną elewację, z której odpada tynk, i pomazane farbą ściany. Wygląd budynku razi nie tylko mieszkańców Sokółki, ale też przyjezdnych.
Zamknięty parking, koperty dla uprzywilejowanych i zakaz parkowania - tak jest na ulicy Kolejowej w Białymstoku.
W Czeremsze do końca przyszłego roku stanie nowy budynek dworca kolejowego.
Wykonawca właśnie przejął plac budowy - podały w środę PKP S.A.
Po przebudowie ma być ładniej i wygodniej. 36 mln zł będzie kosztować modernizacja zabytkowego dworca PKP w Białymstoku. Umowy w tej sprawie podpisały PKP SA i firma Budimex, która wygrała przetarg na tę inwestycję.