Radio Białystok | Wiadomości | Pakowanie - eksperyment dziennikarzy Radia Białystok

Pakowanie - eksperyment dziennikarzy Radia Białystok

autor: Andrzej Ryczkowski, Kamil Kalicki

22.06.2018, 15:22, akt. 12:10

Połowa Brytyjczyków siada na walizkę, żeby ją domknąć przed wakacyjnym wyjazdem, 20 proc. z nich nie wie, jakiej wielkości opakowania można przewozić w bagażu podręcznym – wynika z badań przewoźnika National Express.

sebra, Fotolia.com
sebra, Fotolia.com


0:00
0:00
Pakowanie - eksperyment Andrzeja Ryczkowskiego i Kamila Kalickiego | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Syndrom "panicznego pakowania się"

Wielu z nas przed wyjazdem pada ofiarą syndromu "panicznego pakowania się", czyli bezładnego wrzucania do walizki wszystkiego, co może się przydać.

Jak mówi podróżnik Maciej Sawicki, współautor bloga gapienamapie.pl jest kilka sposobów na to, żeby nie płacić za nadbagaż i zmieścić wszystko w jednej walizce.

Są dwa rodzaje "haków" na zmniejszenie ilości bagażu - pierwszy techniczny. Pewne rzeczy da się po prostu zmniejszyć. Drugi - nasza głowa: zastanowienie się czy na pewno potrzebujemy czegoś i umiejętność zrezygnowania z niektórych rzeczy

- mówi Maciej Sawicki.

Pakowanie zaczynamy najczęściej na 4 dni przed wyjazdem, a mimo to bardzo często nie mieścimy się w normach bagażu, szczególnie lotniczych, przez co dopłacamy za niepotrzebne kilogramy.

Dobrym rozwiązaniem jest przygotowanie listy tego, co niezbędne i opcjonalne - w ten sposób robimy pierwszą selekcję bagażu. - Najbardziej obszerne są zwykle ubrania i tu mamy największe pole do popisu - tłumaczy Maciej Sawicki.

- Ubrania to jest to, co z reguły zajmuje nam z reguły najwięcej miejsca i to na czym możemy ugrać najwięcej przestrzeni. Na przykład spodnie - z odpinanymi nogawkami, które posłużą nam i jako krótkie i jako długie. Buty - też da się zoptymalizować. Bielizna - optymalnie trzeba wziąć jedną sztukę na dzień. Ręczniki z mikrofibry - objętościowo zajmą 1/5 miejsca - podpowiada Maciej Sawicki.

Średni koszt przewozu bagażu rejestrowanego u przewoźników europejskich to około 200 złotych.

Kamil Kalicki i Andrzej Ryczkowski z pomocą Macieja Sawickiego próbowali zmieścić zawartość dwóch walizek, plecaka i torby do lotniczego bagażu podręcznego.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Jak przechowywać produkty spożywcze bez lodówki? - eksperyment dziennikarzy Radia Białystok

25.05.2018, 14:57

Jak radzić sobie z transportem produktów, które od momentu wytworzenia do chwili użycia powinny być zimne, a na termometrach letnie temperatury?


"Alkoeksperyment" - czyli spojrzenie trzeźwym okiem na promile [zdjęcia]

18.05.2018, 15:17

Codzienne doniesienia podlaskich policjantów o pijanych kierowcach skłoniły naszych eksperymentatorów do przeprowadzenia eksperymentu z alko...goglami.


Czy jeden wysokokaloryczny posiłek wystarczy na cały dzień? - eksperyment dziennikarzy Radia Białystok

11.05.2018, 13:10

Ponad połowa Polaków uważa, że dieta jest jednym z najważniejszych działań, które możemy podjąć, żeby poprawić stan zdrowia. Mimo to ciągle jemy za mało ryb, ryżu, kasz oraz owoców i warzyw - wynika z danych CBOS-u.


Jak najłatwiej obrać jajka - eggs-peryment dziennikarzy Radia Białystok

30.03.2018, 15:19

Różnią się od siebie kształtem, kolorem skorupki i żółtka, a także rozmiarami. Uchodzą za bomby witaminowe - stąd ich popularność wśród osób, które żyją aktywnie i uprawiają sport.





ZNAJDŹ NAS


















źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok