Radio Białystok | Wiadomości | Nie rozpoczął się proces szefa NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa
autor: Tomasz Kubaszewski
Choroba oskarżonego, przewodniczącego władz wojewódzkich NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa Marcina M., sprawiła, że jego proces przed augustowskim sądem nie rozpoczął się.
Obrońca dostarczył zwolnienie lekarskie swojego klienta. Prokuratura zarzuca Marcinowi M., który na co dzień pracuje w Areszcie Śledczym w Suwałkach to, że w listopadzie ubiegłego roku prowadził samochód mając 2,4 prom. alkoholu w organizmie i składanie fałszywych zeznań. Mężczyzna nie przyznaje się do winy. Twierdzi, że auto prowadziła jego żona. Nowy termin rozpoczęcia procesu sąd wyznaczył na 6 kwietnia.
Jak było naprawdę, rozstrzygnie sąd. Zdecyduje on także, czy Marcin M. winny jest składania fałszywych wyjaśnień. Prokuratura oskarżyła o to nie tylko jego, ale i jednego ze świadków, który miał widzieć, że to żona prowadziła auto.
Marcinowi M., za którym murem stanęli pracownicy więziennictwa, w tym związkowcy, grozi do trzech lat pozbawienia wolności.
Sąd Okręgowy w Białymstoku utrzymał w czwartek (22.02) kary więzienia w zawieszeniu dla dwóch maszynistów, oskarżonych w związku z wypadkiem pociągów towarowych, do którego doszło w mieście blisko 7,5 roku temu. Wyrok jest prawomocny.
Rok i cztery miesiące pozbawienia wolności w zawieszeniu - to wyrok, jaki otrzymali dwaj ełczanie Janusz F. i Adam S. za handel ludźmi.
Sąd Apelacyjny w Białymstoku utrzymał w środę (21.02) kary 25, 15 i 12 lat więzienia w procesie trzech osób oskarżonych w sprawie o gwałt i zabójstwo młodej kobiety w Sokółce. Wyrok jest prawomocny. Wskutek kasacji wyroku sąd apelacyjny orzekał w tej sprawie ponownie.