Radio Białystok | Wiadomości | Spotkanie opłatkowe służb mundurowych w Suwałkach
autor: Marcin Kapuściński
Takiego spotkania opłatkowego służb mundurowych jeszcze w Suwałkach nie było. W sobotę w tamtejszym Klubie Garnizonowym spotkało się ponad 100 osób, wśród których byli m.in. policjanci, strażacy, żołnierze oraz samorządowcy i urzędnicy z trzech powiatów Suwalszczyzny.
Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Spotkanie odbyło się pod patronatem wiceministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosława Zielińskiego, który podkreślał, że służby, aby działać sprawnie, powinny się dobrze poznać.
Jeszcze przed odśpiewaniem kolęd wiceminister Zieliński wręczył samorządowcom medale „Zasłużonych dla Policji”. Otrzymali je burmistrz Lipska Lech Łępicki oraz wójt Wiżajn Stanisław Pietrukiewicz. Wyróżniono również kapitana Mariusza Daniłowicza z suwalskiej straży pożarnej.
Sprawią naszych rodakom wielką radość. Ponad trzysta świątecznych paczek trafi do mieszkających na Białorusi polskich kombatantów oraz osób starszych.
Ich zadaniem było napisanie pracy, która byłaby poszukiwaniem prawdy o zbrodni katyńskiej, katastrofie rządowego samolotu pod Smoleńskiem i Obławie Augustowskiej.
Ponad 50 policjantów, strażaków i funkcjonariuszy Straży Granicznej otrzymało w Suwałkach awanse na wyższe stopnie oraz odznaczenia za dotychczasową służbę.
Pisali o Katyniu, Obławie Augustowskiej i Smoleńsku - najlepsi otrzymali nagrody. W konkursie historyczno-literackim "By czas nie zaćmił i niepamięć. W poszukiwaniu prawdy o Katyniu, Smoleńsku i Obławie Augustowskiej" wzięło udział 75 uczniów z 27 szkół.
Policja do Bakałarzewa wróciła w czerwcu 2016 roku. Po osiemnastu miesiącach działalności posterunku, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Jarosław Zieliński zaprosił mieszkańców gminy do debaty nad tym, czy zrobiło się tam bezpieczniej.