Radio Białystok | Wiadomości | Ogłoszono kolejny przetarg na rozbudowę Szpitala Miejskiego im. PCK w Białymstoku
To trzecia próba znalezienia wykonawcy i od jej efektu zależy to, czy rozpocznie się rozbudowa Szpitala Miejskiego im. PCK w Białymstoku. W poprzednich dwóch proponowane ceny przewyższały budżet zarezerwowany na ten cel i postępowania trzeba było unieważnić.
Urzędnicy ogłosili kolejny przetarg na dobudowę czterokondygnacyjnego skrzydła szpitala. W nowej części mają być m.in. pomieszczenia zabiegowe diagnostyki tomograficznej, przychodnie: gastrologiczna i ogólna, sale dla pacjentów i apteka.
Zakończenie inwestycji planowane jest w połowie 2019 roku, o ile tym razem uda się rozstrzygnąć przetarg. Firmy mogą składać oferty do 27 października.
Szpital Miejski im. PCK w Białymstoku powstał w 1960 roku. Są tam dwa oddziały: chorób wewnętrznych o profilu kardiologicznym oraz chorób wewnętrznych i gastroenterologii, poradnie specjalistyczne i gabinet lekarza podstawowej opieki zdrowotnej.
Po zrobieniu specjalizacji mogą nieźle zarabiać i są niezwykle rozchwytywanymi specjalistami – mimo to, tylko nieliczni decydują się na wybór takiej drogi zawodowej. W podlaskich szpitalach nadal brakuje anestezjologów, co zaczynają odczuwać pacjenci.
Lepszemu kształceniu przyszłych lekarzy, dentystów i położnych służy Centrum Symulacji Medycznych, które zbudował Uniwersytet Medyczny w Białymstoku (UMB). W poniedziałek (2.10) studenci rozpoczęli tam zajęcia.
Ma cztery kondygnacje i kosztował ponad 30 mln złotych. W sobotę (30.09) w Supraślu uroczyście otwarto szpital uzdrowiskowy.
Podlaskie placówki medyczne są przygotowane na zmiany, które wchodzą w życie już w ten weekend (30.09-01.10) - zapewnia dyrektor Podlaskiego Oddziału NFZ Maciej Olesiński. Chodzi o nocną i świąteczną podstawową opiekę zdrowotną.
Około pół miliona złotych będzie musiał zapłacić Szpital Miejski im. PCK w Białymstoku - to tak zwana korekta związana z błędami w realizacji jednego z projektów unijnych.