Radio Białystok | Sport | Ajax Amsterdam wygrywa 3:0 z Jagiellonią Białystok w rewanżowym meczu 4. rundy el. Ligi Europy

29.08.2024, 07:58, akt. 23:13

Ajax Amsterdam pokonuje 3:0 Jagiellonię Białystok w rewanżowym meczu 4. rundy el. Ligi Europy. Pierwsze spotkanie Jagiellonia przegrała u siebie 1:4, w związku z czym odpada z LE i jesienią zagra w fazie ligowej Ligi Konferencji.

Mecz Ajax Amsterdam - Jagiellonia Białystok, 29.08.2024, fot. Joanna Szubzda

0:00
0:00
Przed meczem Jagiellonii Białystok z Ajaxem Amsterdam - relacja Jerzego Kułakowskiego z Amsterdamu. | Pobierz plik.

Do 43. minuty defensywa Jagiellonii bez większych błędów

W pierwszej połowie spotkania piłkarze Ajaxu Amsterdamu wyraźnie dominowali, jednak bramkę dającą prowadzenie udało im się zdobyć dopiero w 43. minucie.

Dzięki znakomitej postawie bramkarza Jagiellonii Maksymiliana Stryjka oraz solidnej postawie defensywy drużyny z Białegostoku, bezbramkowy wynik udało utrzymać się prawie przez całą pierwszą część spotkania. Niestety w 43. minucie, po stracie Jagiellonii w środku pola, chwilę przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę, gola dla Ajaxu zdobył pomocnik F. Kian.

W 31. minucie żółtą kartkę obejrzał kapitan Jagiellonii Taras Romanczuk.

Wraz z upływem czasu Jagiellonia prezentowała się coraz słabiej

Druga połowa rozpoczęła kolejną doskonałą interwencją Stryjka. Niestety zawodnicy z Białegostoku wraz z upływem czasu prezentowali się coraz słabiej i wkrótce padły kolejne bramki dla drużyny gospodarzy. W 64. minucie na 2:0 dla Ajaxu podwyższył Taylor, natomiast wynik ustalił w 71. minucie Brobbey zdobywając trzecią już bramkę dla drużyny z Amsterdamu.

W trakcie drugiej części meczu trener Jagiellonii Adrian Siemieniec dokonał aż pięciu zmian w składzie, jednak nie wpłynęły one na ogólny obraz spotkania.

Ajax Amsterdam w drugiej połowie przejął już całkowicie kontrolę nad rozgrywanym na Johan Cruijff Arena spotkaniem, był drużyną miażdżąco lepszą pod każdym względem i to właśnie piłkarze z Amsterdamu jesienią będą grać w Lidze Europy. Jagiellonia zagra w fazie ligowej Ligi Konferencji.

Mecz transmitowaliśmy na naszej antenie oraz radiowym kanale YouTube.

Jagiellonia Białystok - Maksymilian Stryjek - Michal Sacek, Dusan Stojinovic, Mateusz Skrzypczak, Joao Moutinho (87. Aurelien Nguiamba) - Kristoffer Hansen (68. Miki Villar), Nene (59. Jarosław Kubicki), Taras Romanczuk, Darko Churlinov (68. Oskar Pietuszewski) - Jesus Imaz (59. Lamine Diaby-Fadiga), Afimico Pululu.

Ajax Amsterdam - Remko Pasveer - Devyne Rensch (74. Anton Gaaei), Josip Sutalo, Youri Baas, Jorrel Hato - Kian Fitz-Jim (74. Jorthy Mokio), Jordan Henderson (67. Branco van den Boomen), Kenneth Taylor (82. Daniele Rugani) - Bertrand Traore, Brian Brobbey (81. Chuba Akpom), Steven Bergwijn.

Bramki: 1:0 Kian Fitz-Jim (43), 2:0 Kenneth Taylor (64), 3:0 Brian Brobbey (71).

Żółte kartki: Ajax - Jordan Henderson. Jagiellonia - Taras Romanczuk.

Sędzia: Maurizio Mariani (Włochy).

Pierwszy mecz - 4:1 dla Ajaksu Amsterdam. Awans - Ajax.

Jagiellonia zagra w fazie ligowej Ligi Konferencji.

źródło: PAP | red: sk, tk, pp

Piłkarze Jagiellonii Białystok przegrali wyjazdowe spotkanie z GKS-em Katowice 1:3 (1:1). To druga z rzędu ligowa porażka Jagiellonii, a ogólnie już piąta z rzędu, biorąc pod uwagę mecze w eliminacjach do europejskich pucharów.

Beniaminek lepszy od mistrza Polski – GKS Katowice wygrywa z Jagiellonią Białystok [zdjęcia]

25.08.2024, 16:49

Sławomir Abramowicz: Szkoda wyniku, ale to kolejne doświadczenie dla nas [wideo]

23.08.2024, 00:36

Piłkarze Jagiellonii Białystok przegrali aż 1:4 (1:2) z Ajaxem Amsterdam w pierwszym meczu decydującej rundy el. Ligi Europy. Rewanż za tydzień w Amsterdamie.

Adrian Siemieniec: Początek był dobry - potem zdecydowanie za łatwo straciliśmy dwa gole [wideo]

23.08.2024, 00:13

Ajax Amsterdam traktuje to spotkanie bardzo poważnie - uważa holenderski dziennikarz

22.08.2024, 13:30

Ajax Amsterdam to wielki piłkarski klub, ale dziś daleko mu do czasów, kiedy zdobywał mistrzostwa Holandii i europejskie puchary. Tak mówi holenderski dziennikarz ESPN Netherland - Cristian Willaert przed czwartkowym (22.08) wieczornym meczem Jagiellonii Białystok z Ajaxem w eliminacjach piłkarskiej Ligi Europy.