Radio Białystok | Koronawirus | AFP: liczba ofiar pandemii Covid-19 w Europie przekroczyła 200 tys.
Pandemia koronawirusa w Europie pochłonęła już ponad 200 tys. ofiar; ponad dwie trzecie z nich w Wielkiej Brytanii, we Włoszech, Francji i Hiszpanii - poinformowała we wtorek agencja AFP na podstawie własnych zestawień opierających się na oficjalnych źródłach.
W Europie na Covid-19 zmarło najwięcej ludzi ze wszystkich kontynentów; bilans pandemii na całym świecie wynosi co najmniej 538 tys. ofiar - podała agencja.
Spośród państw europejskich pandemia najbardziej dotknęła Wielką Brytanię, w której zmarło 44 236 osób, następnie Włochy - 34 869 ofiar, Francję - 29 920 zgonów i Hiszpanię - 28 388 ofiar.
AFP informację o 100 tys. spowodowanych koronawirusem zgonów w Europie podała 18 kwietnia. Wówczas Europejczycy stanowili ponad dwie trzecie ofiar Covid-19 na całym świecie, teraz nieco ponad jedną trzecią.
Jak od kilku tygodni zgodnie oceniają specjaliści m.in. z Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), szczyt pandemii w Europie już minął, a obecnie jej największymi ogniskami pozostają oba kontynenty amerykańskie, na których rośnie zarówno liczba nowo wykrywanych infekcji, jak i ofiar.
WHO poinformowała w sobotę o najwyższym od początku epidemii dobowym wzroście zakażeń koronawirusem, który wynosił ponad 212 tys. nowych przypadków. Najwięcej z nich zdiagnozowano w USA, Brazylii i Indiach.
Na Covid-19 na świecie codziennie umiera ok. 5 tys. osób - szacuje WHO.
501 tysięcy ofiar śmiertelnych oraz ponad 10 milionów zachorowań na całym świecie - to najnowsze dane o pandemii koronawirusa. Opublikowali je naukowcy z amerykańskiego Uniwersytetu Johna Hopkinsa, którzy zajmują się monitorowaniem wirusa na świecie. Wyleczyć udało się prawie 5,5 miliona osób.
W Ameryce Łacińskiej liczba ofiar śmiertelnych COVID-19 przekroczyła 100 tysięcy. Według danych opublikowanych przez agencję Reuters w ciągu niecałych czterech miesięcy od pierwszej infekcji odnotowanej w regionie, liczba zakażeń przekroczyła tam 2,15 miliona.
Premier Pedro Sanchez wezwał w niedzielę (14.06) obywateli kraju do przestrzegania zasad bezpieczeństwa sanitarno-epidemiologicznego w związku ze spodziewanym nawrotem epidemii koronawirusa. W Portugalii w dalszym ciągu nie słabnie dynamika zakażeń.
Blisko 72 proc. wszystkich ofiar śmiertelnych epidemii koronawirusa w Hiszpanii stanowią podopieczni domów spokojnej starości - wynika z badania zrealizowanego na podstawie statystyk dotyczących zgonów wskutek Covid-19, jakimi dysponują wspólnoty autonomiczne Hiszpanii.
W Ameryce Łacińskiej i na Karaibach liczba potwierdzonych przypadków Covid-19 przekroczyła 1,5 miliona.
Światowa Organizacja Zdrowia twierdzi, że nie ma dowodów, by wysokie bądź niskie temperatury miały jakikolwiek wpływ na koronawirusa. To odpowiedź WHO na pojawiające się spekulacje, iż wraz z nadejściem lata na półkuli północnej bądź zimy na południowej wirusa będzie łatwiej zwalczyć.
Liczba ofiar śmiertelnych COVID-19 na świecie przekroczyła 400 tysięcy. Poinformowali o tym naukowcy z amerykańskiego Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa w Maryland, którzy zajmują się monitorowaniem pandemii.
Liczba zakażeń koronawirusem na świecie przekroczyła 6 milionów. Poinformowali o tym naukowcy z amerykańskiego Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa w Maryland, którzy zajmują się monitorowaniem pandemii. COVID-19 kosztował życie 367 tysięcy osób. Wyleczyć udało się ponad 2,5 miliona osób.
Ostatniej doby w Brazylii na Covid-19 zmarło ponad tysiąc osób, w Meksyku ponad 500. Najwyższy dotąd dzienny bilans zgonów i zakażeń odnotowało Peru. "Nasz region stał się epicentrum pandemii koronawirusa" - powiedziała dyrektor WHO ds. obu Ameryk Carissa Etienne.
Wysłannik Światowej Organizacji Zdrowia do Afryki Samba Sow oświadczył w poniedziałek (25.05), że obawia się poważnie, że z powodu braku testów na obecność koronawirusa na kontynencie tym dojdzie do "cichej epidemii".