Radio Białystok | Gość Studia Suwałki | Jarosław Kaczyński - prezes Prawa i Sprawiedliwości

Jarosław Kaczyński

prezes Prawa i Sprawiedliwości

7.11.2022, 08:15, akt. 10:41

W miniony weekend (5-6.11) prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński odwiedził Suwałki. Zapytaliśmy go m.in. o modernizację drogi z Białegostoku do Suwałk, o przesmyk suwalski i sytuację na polsko-białoruskiej granicy.

Jarosław Kaczyński, fot. Sylwia Krassowska
Jarosław Kaczyński, fot. Sylwia Krassowska

Z Jarosławem Kaczyńskim rozmawia Tomasz Kubaszewski

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Z prezesem Prawa i Sprawiedliwości Jarosławem Kaczyńskim rozmawia Tomasz Kubaszewski.


Tomasz Kubaszewski: Podczas spotkania w Suwałkach powiedział pan, że trasa łącząca dwie drogi ekspresowe Via Baltica i Via Carpatia powinna przebiegać od Białegostoku do Augustowa i dalej do Suwałk. A nie tak jak się proponuje - przez Białystok - Knyszyn - Ełk. Czy mamy to traktować już jako decyzję?


Jarosław Kaczyński: Nie jest tak żebym ja coś powiedział i to było od razu decyzją. To jest opowieść drugiej strony, że tak jest. Natomiast będę takie rozwiązanie wspierał ze względów różnych - przede wszystkim chodzi o wykluczenie komunikacyjne Suwałk, jednak w dalszym ciągu istniejące - i się o tym przekonałem osobiście jadąc z Warszawy. I ze względów bezpieczeństwa państwa, to jest jednak wariant lepszy. A ten drugi może być zrealizowany jako uzupełniający, ale nie jako pierwszy.


To skoro jesteśmy przy drogach, to jeszcze jedno pytanie dotyczące innej inwestycji planowanej w naszym regionie. Chodzi o modernizację drogi od granicy Litewskiej do Augustowa. Taką modernizację zapowiada Ministerstwo Infrastruktury i właściwie nie wiadomo dlaczego. Pojawiają tam się różnego rodzaju kwestie - a to chodzi o względy militarne, a to że Unia Europejska ma takie wymogi. Z kolei Ministerstwo Infrastruktury milczy po mojej propozycji wywiadu na ten temat. Ona została zupełnie zignorowana. A mieszkańcy się burzą dlatego, że ta droga biegnie przez sam środek Puszczy Augustowskiej. Zapowiadają protesty. Twierdzą, że jeżeli kwestie militarne są tutaj istotne, no to istotnie tę drogę można zmodernizować, ale nie puszczać tamtędy tirów. Myśli pan, że tutaj PiS powinien wykazać większy słuch społeczny, z czego był znany do tej pory?


Nie ukrywam, nie znam tej sprawy. Obiecuję, że przy pierwszym spotkaniu - a my się często widujemy i lubimy i z ministrem Adamczykiem - o to zapytam.

Sprawa ochrony Puszczy Augustowskiej to rzeczywiście nie jest sprawa wymyślona, jak to kiedyś było w sprawie Rospudy. Bo tam naprawdę nie było żadnego problemu. Ale Puszcza Augustowska to jest problem, ja tego nie kwestionuję. Problem rzeczywiście bardzo poważny, więc musi być jakieś bardzo mocne uzasadnienie. Dowiem się jakie, bo na co dzień przecież nie zajmuję się drogami. Także będę wtedy w stanie odpowiedzieć. W tej chwili powiem jedno - jeżeli nie ma względów natury odnoszących się do bezpieczeństwa państwa, no to trzeba by to jednak jakoś inaczej załatwić.


Skoro rozmawiamy o bezpieczeństwie państwa, jesteśmy na słynnym przesmyku suwalskim. Czy z pana wiedzy wynika, że to zagrożenie było, że wciąż jest realne czy to jednak więcej w tym publicystyki niż faktów?


To jest droga do - z jednej strony połączenia Białorusi dokładnie, ale Białoruś jest dzisiaj podporządkowana Rosji z obwodem Kaliningradzkim, a z drugiej strony odcięcia Litwy, całej sfery przybałtyckiej, tych trzech państw od reszty Unii Europejskiej i od reszty NATO. Więc to jest strategiczne miejsce i takie zagrożenie istnieje. Skoro Putin wkroczył na drogę wojenną, to trzeba z tego wyciągać wnioski.


W tym roku wielu turystów nie przyjechało do naszej pięknej, turystycznej części Polski. Jeden powód to był ten przesmyk suwalski, a drugi to sytuacja na białoruskiej granicy. Czasami spotykam się z takimi opiniami, że nasze służby graniczne zbyt - przepraszam za potoczność - "patyczkują się" z tymi różnymi aktywistami polskimi, politykami którzy tak naprawdę działają na szkodę naszego państwa. Co pan o tym sądzi?


Działają na szkodę naszego państwa, tylko proszę pamiętać, że my jesteśmy ciągle pod tym europejskim naciskiem. No i dopiero teraz się pojawiają pierwsze głosy z Zachodu - choćby głos eurodeputowanej hiszpańskiej, która powiedziała wprost, że to co opowiadają o Polsce to są po prostu fejki. No ale to musimy się z tym jakoś liczyć. Poza tym musimy pamiętać też o sytuacji w sądownictwie. Służby publiczne - te służby, które mają bezpośrednie prawo do użycia środków przymusu - muszą brać pod uwagę to, że sądy działają tak, jak działają. Z ich punktu widzenia każdy kto nam szkodzi, szkodzi państwu polskiemu, jest pod ochroną.

Sądy wymagają bardzo głębokiej reformy. Jeszcze raz podkreślam - bardzo głębokiej. W sensie personalnym bardzo głębokiej. No ale w obecnej sytuacji takiej możliwości nie ma.


Niektórzy też twierdzą, że lepiej było tych sądów nie ruszać biorąc pod uwagę właśnie to, że gdzieś tam w Unii Europejskiej ten cały układ jest broniony.


W ten sposób można powiedzieć, żeby w ogóle nic w państwie nie zmieniać. Proszę pamiętać - sądy są tą ostatnią instancją, ostatnią można powiedzieć "barykadą" państwa. Jeżeli ta barykada działa przeciwko państwu, przeciwko interesom obywateli, to próba naprawy państwa jest w gruncie rzeczy bezskuteczna. I z tego rodzaju zjawiskiem żeśmy się zetknęli. Wiedzieliśmy o tym, że tak właśnie jest, bo to jest elementarna wiedza jeżeli chodzi o znajomość mechanizmów funkcjonowania państwa. I po prostu musieliśmy to podjąć.

I to nie jest tak, że tutaj przeszkodziła tylko Unia Europejska. Tutaj przeszkodziły także pewne decyzje, które zapadły w Polsce.


| red: mag




ZNAJDŹ NAS




Bogdan Topolski, fot Tomasz Kubaszewski

Bogdan Topolski

dyrektor artystyczny Suwałki Blues Festiwal
24.04.2025

Zależy nam na tym, żeby troszeczkę zmienić formułę, wprowadzić więcej imprez i działań dla młodzieży, żeby przyciągnąć i dotrzeć do innych słuchaczy, nie tylko do samych fanów bluesa - mówi Bogdan Topolski.

Waldemar Borysewicz i Kamil Klimek, 22,04,2025, fot. Anna Auron-Wasilewska

Waldemar Borysewicz i Kamil Klimek

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach
22.04.2025

Nasza infrastruktura sportowa jest na naprawdę wysokim poziomie i w dużej ilości. Na tle województwa wypadamy chyba najlepiej. Mamy aquapark i halę sportowo-widowiskową Suwałki Arena. Praktycznie co roku pojawiają się nowe inwestycje, mniejsze lub większe obiekty sportowe. W zasadzie większość dyscyplin sportu można u nas uprawiać – mówi Waldemar Borysewicz, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach.

Beata Andruczyk, fot. Tomasz Kubaszewski

Beata Andruczyk

psycholog, psychoterapeuta, terapeuta rodzin
17.04.2025

- W czasie świąt polecam mieć na uwadze swoje potrzeby i emocje. Trzeba dbać o swój dobrostan, być dla siebie dobrym i łagodnym. Warto pomyśleć za co mogę być wdzięczna / wdzięczny sobie, ale też rodzinie, z której pochodzę. Czasem możemy być paradoksalnie wdzięczni za trudności rodzinne, bo one kształtują w nas niektóre cechy – mówi Beata Andruczyk


Magdalena Zielińska-John, fot. Iza Kosakowska

Magdalena Zielińska-John

etnograf z Suwalskiego Ośrodka Kultury
16.04.2025

- Dawniej zupełnie inaczej przeżywano okres Wielkiego Postu. Pilnowano, żeby był to faktycznie post i w wymiarze duchowym i fizycznym. To był okres w którym mieliśmy się oczyścić również duchowo, żeby zmyć z siebie wszystko i przygotować się na ten świąteczny czas – mówi Magdalena Zielińska-John.

Marlena Borowska, fot. Iza Kosakowska

Marlena Borowska

pomysłodawczyni Międzynarodowego Festiwalu ARS MUSICA
10.04.2025

- Tych wydarzeń festiwalowych przez te lata było bardzo dużo. Od początku było czuć, że ludzie się tym interesują. Nawiązywaliśmy tak niezwykły kontakt z publicznością, że kiedy się te koncerty kończą - będzie nam bardzo trudno z nią się rozstać. Mam olbrzymią satysfakcję, że to wszystko nad czym pracujemy i czym się możemy podzielić, że to wszystko się dzieje – mówi Marlena Borowska

Tomasz Rogowski, fot. Areta Topornicka

Tomasz Rogowski

wójt gminy Filipów
9.04.2025

- Jeśli Filipów odzyskałby prawa miejskie, to byłby to dla nas prestiż. Powstałaby rada miasta i urząd burmistrza. Uspokajam, że nie byłoby dwóch oddzielnych samorządów. Chciałbym podkreślić, że na tej zmianie na pewno nikt nie straci, a raczej zyska. Jednak to mieszkańcy będą mieli decydujący głos - mówi Tomasz Rogowski


Anna Radzewicz, fot. Areta Topornicka

Anna Radzewicz

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Suwałkach
7.04.2025

- Pokażemy nasze kuchnie oraz całe nasze zaplecze i zaprezentujemy sprzęt do pobierania prób. Nasi pracownicy przedstawią informacje z zakresu profilaktyki i chorób zakaźnych. Porozmawiamy też o prawidłowym przechowywaniu żywności. Podpowiemy również jak się chronić przed kleszczami - mówi Anna Radzewicz

Anna Szafranowska, fot. Iza Kosakowska

Anna Szafranowska

pomysłodawczyni cyklu „Na Styku Kultur”
27.03.2025

- To bardzo ciekawe poznać pieśni innych zespołów. To też okazja do spotkania człowieka z człowiekiem, ale takim, który kocha śpiewać, dla którego też ta tradycja i nasze korzenie są ważne – mówi Anna Szafranowska.

Klaudia Połuboczek, Miss Polonia Województwa Podlaskiego

Klaudia Połuboczek

Miss Polonia Województwa Podlaskiego
24.03.2025

- Piękno zewnętrzne to sprawa indywidulana, ale piękno którego nie da się podważyć, to co mamy w głowie i w sercu. Najważniejsze jest to jak myślimy i odnosimy się do innych - mówi Klaudia Połuboczek


ks. Jacek Nogowski, fot. Areta Topornicka

ks. Jacek Nogowski

proboszcz parafii pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Wigrach
19.03.2025

- W tym roku inwestycje trochę spowolniły. Niestety, nie otrzymaliśmy żadnego dofinansowania na dalsze odkrywanie podziemnych tuneli, mimo dwóch bardzo dobrze napisanych projektów. To zastanawiające, że w całym województwie tylko jedna parafia otrzymała pieniądze, bo przecież zabytków w naszym regionie jest wiele - mówi ks. Jacek Nogowski

Wojciech Misiukiewicz, fot. Iza Kosakowska

Wojciech Misiukiewicz

przyrodnik z Wigierskiego Parku Narodowego
13.03.2025

- Ta historia jest o tyle szczególna, że ta żołędnica trafiła do nas po raz pierwszy. Ona powinna teraz spać, a sobie spaceruje. Tu się nic nie zgadzało. Musiałem aż potwierdzić w internecie, że to ten gatunek – mówi Wojciech Misiukiewicz

Julian Pawlik, fot. Anna Auron-Wasilewska

Julian Pawlik

absolwent III Liceum Ogólnokształcącego w Suwałkach, który rowerem pojechał do Indonezji
4.03.2025

- Ta podróż nauczyła mnie większej pokory, ale jednocześnie dzięki niej jestem bardziej pewny siebie. Rowerem pokonałem 13 państw. Trwało to 155 dni. Było kilka momentów kryzysowych, ale to były chwile, kiedy starałem się szybko problem rozwiązać - mówi Julian Pawlik


Honorata Rudnik, fot. Anna Auron-Wasilewska

Honorata Rudnik

pełnomocnik Prezydenta Miasta Suwałk do spraw osób z niepełnosprawnością
25.02.2025

- Udzielam porad z jakich świadczeń może skorzystać osoba z niepełnosprawnością. Moim zadaniem jest pokierowanie jej do tych instytucji, które udzielą jej wsparcia. Konsultujemy, która forma pomocy będzie dla tej osoby najkorzystniejsza – mówi Honorata Rudnik

Piotr Rydzewski, fot. Areta Topornicka

Piotr Rydzewski

Prezes Związku Pamięci Ofiar Obławy Augustowskiej 1945 roku
24.02.2025

- Chcemy kontynuować dzieło ks. prałata Stanisława Wysockiego. Przed nami wiele inicjatyw, a jedną z nich będzie budowa w Suwałkach pomnika poświęconego ofiarom Obławy Augustowskiej. Chcemy również w naszą działalność zaangażować młodych ludzi - mówi Piotr Rydzewski

Joanna Sztelmer-Stabińska, fot. Iza Kosakowska

Joanna Sztelmer-Stabińska

autorka książki "Straszne Suwałki – czyli przewodnik grozy po mieście i okolicy
13.02.2025

- Kiedy zaczęłam pisać przewodnik, pomyślałam, że historie o duchach nie są wystarczające, i że chciałabym przy okazji opowiedzieć o Suwałkach, o historii, o architekturze, kulturze czy mniejszościach narodowych - mówi Joanna Sztelmer-Stabińska


Witold Liszkowski, fot. Areta Topornicka

Witold Liszkowski

wójt gminy Puńsk
11.02.2025

- Wkrótce na terenie naszej gminy powstaną aż 53 zbiorniki retencyjne. To jest bardzo potrzebne, bo widzimy, że po takiej zimie szykuje się nam susza. Woda posłuży do podlewania, ale również np. dla straży pożarnej. Oprócz tego, korzystamy z wielu dofinansowań, aby rozbudować naszą sieć wodno-kanalizacyjną i zmodernizować oczyszczalnię ścieków, co pozwoli nam zaoszczędzić sporo pieniędzy - mówi Witold Liszkowski

Anna Miszkiel, fot. Iza Kosakowska

Anna Miszkiel

Komitet Społeczny STOP Budowie Chlewni w Gminie Giby
5.02.2025

- Nie przestaniemy w naszych działaniach, dopóki w planie ogólnym nie zostaną zawarte pewne zapisy chroniące, bo ten plan pokazuje konkretne kierunki rozwoju i kształtu gminy, i to jest wyraźny głos mieszkańców jak chcą by ta gmina wyglądała - mówi Anna Miszkiel

Joanna Sztelmer-Stabińska, fot. Iza Kosakowska

Joanna Sztelmer-Stabińska

kulturoznawczyni, koordynator pracowni filmowej w Suwalskim Ośrodku Kultury
23.01.2025

- Naszymi działaniami edukacyjnymi chcemy wychować widza, ale przede wszystkim chcemy wychować twórców. Jestem przekonana, że w Suwałkach może się urodzić drugi Andrzej Wajda – mówi Joanna Sztelmer-Stabińska


Zbyszek Szyperek, fot. Iza Kosakowska

Zbyszek Szyperek

szef suwalskiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
22.01.2025

- Ta akcja nie służy tylko i wyłącznie temu, żeby zbierać pieniądze, ale jest po to, żeby budować społeczeństwo, być razem, tworzyć więzi, wspierać się i czuć, że warto to robić – mówi Zbyszek Szyperek

Michał Połuboczek, fot. Areta Topornicka

Michał Połuboczek

poseł Konfederacji
21.01.2025

Zamierzam złożyć interpelację do Ministra Infrastruktury z zapytaniem o dokładne wyjaśnienie powodów, dla których droga Białystok-Augustów straciła statut drogi ekspresowej. Planujemy też zrobić konsultacje społeczne dotyczącej tej drogi, by uzyskać od mieszkańców listy poparcia - mówi poseł Konfederacji Michał Połuboczek

Piotr Markiewicz, prezes Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Szelment, 17.01.2025, fot. Anna Auron-Wasilewska

Piotr Markiewicz

prezes Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Szelment
17.01.2025

Chyba jesteśmy jednym z niewielu miejsc, gdzie można znaleźć śnieg. Uruchomiliśmy trasę szkolną. Częściowo naśnieżyliśmy trasę czerwoną. Zapraszamy młodzież na lekcje jazdy na nartach lub snowboardzie w ramach programu „Szelment z klasą” – mówi Piotr Markiewicz.


Wojciech Fortuna, 10.01.2025, fot. Iza Kosakowska

Wojciech Fortuna

mistrz olimpijski w skokach narciarskich
10.01.2025

- Poczułem się doceniony zarówno przez dziennikarzy sportowych, jak i działaczy - mówi Wojciech Fortuna o chwili, w której otrzymał statuetkę Superczempiona.

Katarzyna Rozmysłowicz, 9.01.2025, fot. Anna Auron-Wasilewska

Katarzyna Rozmysłowicz

miłośniczka nietypowych podróży
9.01.2025

Paradoksalnie jest to najspokojniejszy okres w dziejach Afganistanu od kilkudziesięciu lat. Lubię wyzwania i lubię w podróży uczyć się o świecie, a Afganistan jest piękną lekcją o świecie i o historii tamtego regionu. Fascynuje mnie ta kultura i ta odmienność. Na pewno będę wracać w tamte strony - mówi suwalczanka Katarzyna Rozmysłowicz.

Beata Andruczyk, fot. Tomasz Kubaszewski

Beata Andruczyk

psycholog
31.12.2024

- Zdecydowanie jest sens robić postanowienia noworoczne. Z psychologicznego punktu widzenia, takie postanowienia to proces, bo analizujemy czego potrzebujemy, żeby życie było lepsze, piękniejsze i spełnione.


Joanna Falecka, fot. Anna Auron-Wasilewska

Joanna Falecka

dietetyk
27.12.2024

- To są rzeczy mało atrakcyjne, o których ludzie raczej nie chcą słyszeć, czyli higiena jedzenia, umiar i codzienna aktywność.

Zbigniew Wojno, fot. Areta Topornicka

Zbigniew Wojno

prezes PKS NOVA
19.12.2024

- Jestem zaskoczony petycją, bo żaden z jej autorów, jak również samorządowców do tej pory nie rozmawiał ze mną na temat oddzielenia suwalskiego oddziału od spółki PKS NOVA. Nie dopuszczam takiego rozwiązania, ponieważ jest ono zupełnie nieopłacalne dla obu stron - mówi Zbigniew Wojno

Ewa Harasim, fot. Anna Auron-Wasilewska

Ewa Harasim

Miejski Rzecznik Praw Konsumentów w Suwałkach
16.12.2024

- Robiąc zakupy przez Internet musimy przede wszystkim zachować zdrowy rozsądek. Często kupujemy nie wiedząc kim jest sprzedawca. Sprawdzajmy sklep, jego adres czy też numer KRS – mówi Ewa Harasim


Adam Roszkowski, fot. Iza Kosakowska

Adam Roszkowski

współorganizator Festiwalu Wigrosfera
13.12.2024

- Po raz pierwszy, będzie to wydarzenie połączone też z opowieścią o naturze Wigierskiego Parku Narodowego, o zwierzach w parku i Puszczy Augustowskiej – mówi Adam Roszkowski

Marcin Halicki, fot. Iza Kosakowska

Marcin Halicki

regionalista, animator kultury , autor książki "W oparach eteru. Opowieść o kryminalnej przeszłości Suwalszczyzny, czyli co kto komu ukradł, co przemycał i dlaczego zabił. Historie sprzed wieku"
21.11.2024

- Nie starałem się tej książki napisać w sposób historyczny, chociaż każda data, postać, wydarzenie jest zgodne z prawdą . Musiałem jednak nadać temu lżejszy ton, żeby to było łatwe, lekkie, żeby to się w miarę przyjemnie czytało - mówi Marcin Halicki

Anna Szulc, fot. Anna Auron-Wasilewska

Anna Szulc

pełnomocnik Prezydenta Miasta Suwałk ds. Młodzieży
13.11.2024

- Chciałabym przede wszystkim pracować nad kompetencjami miękkimi młodzieży, takimi jak mówienie i występowanie na forum publicznym. Myślę, że jest to bardzo ważne i wspiera to pewność siebie osób młodych. Na tym mi najbardziej zależy – mówił Anna Szulc.


Bożena Szroeder, fot. Iza Kosakowska

Bożena Szroeder

animator kultury, pedagog, współzałożycielka Ośrodka „Pogranicze – sztuk, kultur, narodów” w Sejnach
7.11.2024

- Dlatego ta praca jest dla nas ważna, żeby jak najszybciej z młodymi osobami wyruszyć w przygodę słuchania własnego domu i własnego miasta – mówi Bożena Szroeder

Miłosz Staśkiewicz, fot. Marcin Iwanowicz

Miłosz Staśkiewicz

trener Berserker's Team Suwałki oraz organizator gali Let's Play
25.10.2024

- Potrzebowałem wielu lat, żeby zrozumieć to, że porażki oraz małe sukcesy w życiu codziennym i przetrwanie kryzysów z treningu na trening, dają ogromną satysfakcję.

Grzegorz Pietkiewicz, fot. Areta Topornicka

Grzegorz Pietkiewicz

Prezes Oddziału Piłsudczyków RP Ziemi Suwalskiej oraz były przewodniczący społecznego komitetu budowy pomnika Aleksandry Piłsudskiej
11.10.2024

- Niebawem powstanie drugi społeczny komitet budowy pomnika Aleksandry Piłsudskiej w Suwałkach. Znalazły się osoby, które tę rozpoczętą inicjatywę chcą poprowadzić dalej. My jako Związek Piłsudczyków nie wycofujemy się, bo chcemy nadal walczyć o ten pomnik. Udowodnimy, że stać na na takie działania - mówi Grzegorz Pietkiewicz


Sławomir Filipowicz, fot. Iza Kosakowska

Sławomir Filipowicz

dyrektor Archiwum Państwowego w Suwałkach
8.10.2024

- Zmiany, które przeszły Suwałki, są kolosalne. Po II Wojnie Światowej mieszkańcom doskwierał głód, na dodatek miasto miało niesamowite problemy komunikacyjne. Cennym uzupełnieniem zachodzących zmian są zdjęcia, które ilustrują te miejsca, które dziś są tak inne – mówi Sławomir Filipowicz.

Czesław Renkiewicz, fot. Iza Kosakowska

Czesław Renkiewicz

prezydent Suwałk
30.09.2024

- 15 października oficjalnie otworzymy dla mieszkańców ostatni odcinek Trasy Wschodniej, która zdecydowanie odciąży ruch w centrum Suwałk i umożliwi szybki przejazd z północy miasta na południe do strefy ekonomicznej. To jedna z największych inwestycji drogowych w ostatnich latach, dlatego zależy nam, żeby wszystko było dopięte na ostatni guzik. - mówi Czesław Renkiewicz.

Anna Miszkiel, fot. Anna Auron-Wasilewska

Anna Miszkiel

z Komitetu Społecznego „STOP Budowie Chlewni w Gminie Giby”
20.09.2024

- Jesteśmy przerażeni skalą tej inwestycji, która miałaby powstać niespełna kilometr od jeziora Gieret, około 500 metrów od ściany lasu i rezerwatu Pomorze. To zagrożenia dla naszej przyrody, życia codziennego mieszkańców i zdrowia. To też możliwość utraty źródła dochodu lokalnych rolników i właścicieli gospodarstw agroturystycznych – mówi Anna Miszkiel.




źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok