Radio Białystok | Gość Studia Suwałki | Arkadiusz Nowalski - burmistrz Sejn

Arkadiusz Nowalski

burmistrz Sejn

autor: Tomasz Kubaszewski

8.12.2017, 17:28, akt. 20.02.2018, 09:05

Od trzech lat w biednych i zadłużonych Sejnach trwa swoista wojna na górze radnych z burmistrzem. Konsekwencje tej wojny ponoszą mieszkańcy miasta.

Burmistrz Sejn Arkadiusz Nowalski, fot. Iza Kosakowska
Burmistrz Sejn Arkadiusz Nowalski, fot. Iza Kosakowska

Z burmistrzem Sejn Arkadiuszem Nowalskim rozmawia Tomasz Kubaszewski

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Tomasz Kubaszewski: Ile spraw sądowych w których po jednej stronie jest pan, a po drugiej miejscy radni toczy się obecnie?

Arkadiusz Nowalski: Wydaje mi się, że dwie. Z grubsza dotyczą tego, że moi radni interpretują nasze zachowania, czy też spory, jako powód do tego, żeby Kodeks karny interweniował i penalizował moje zachowania.

Musicie spotykać się w sądach? Nie można było się dogadać?

W kwestiach publicznych trzeba mieć jakieś zdanie. Akurat wszystko o co radni występują w sądach dotyczy tylko i wyłącznie ich zachowania. Jeżeli jakieś sytuacje mogą ich poniżać, to tylko i wyłącznie ich własne zachowania. Na przykład, dobrze by było, żeby wypełniali przepisy, które rada sama ustaliła. Dobrze by było, żeby się zapoznali z tymi przepisami i najzwyczajniej w świecie rzetelnie wykonywali swoje obowiązki. A moja interpretacja dotycząca faktów, czyli tego, co oni zrobili i interpretacja na podstawie przepisów, które poprzednia rada wydała, nie może być inna w mojej ocenie.

Radni, którzy przecież też pochodzą z wyboru, zarzucają panu, że ich pan nie słucha i z góry odrzuca argumenty inne, niż własne.

Miasto Sejny musi pokochać matematykę i logikę. Dwie podstawowe dziedziny, które spowodują, że miasto Sejny będzie dobrym miejscem do życia, przestaniemy tracić pieniądze i będziemy zachowywali się jak racjonalni obywatele Rzeczpospolitej. Tylko w ten sposób jesteśmy w stanie coś osiągnąć dla siebie nawzajem. A moje spory z radnymi zawsze, od początku naszej kadencji dotyczą konkretnej kwestii i skutków, jakie rodzą potencjalne pomysły radnych. Mamy w ostatniej kadencji wielotysięczne straty z powodu radnych, blokowanie projektów unijnych, zablokowanie pozyskiwania środków zewnętrznych, albo zupełnie nieuzasadnione straty z tytułu odsetek za decyzje poprzednich władz.

Co mieszkańcy stracili przez te 3 lata sejneńskiej "wojny na górze"?

Szedłem do wyborów z hasłem "Sejny bez strat". I dzisiaj muszę powiedzieć, że poległem. Poległem w walce. Przede wszystkim do największych strat należy zaliczyć niepotrzebne odsetki karne od długu dla niepublicznych litewskich szkół. Przez kilkanaście lat nie płaciliśmy niepublicznym szkołom tego, co polskie prawo nałożyło jako obowiązek na miasto Sejny. I całkiem konkretnie mogliśmy, dzięki dobremu podejściu wierzyciela wobec miasta Sejny, zredukować wszystkie koszty do 90 tys. poprzez zastąpienie odsetek tzw. karnych współczynnikiem inflacji, a zapłaciliśmy ostatecznie 777 tys. odsetek. I to z powodu tylko i wyłącznie zachowania radnych. Ten przykład pokazuje, z czym mamy do czynienia.

Ale jest inny przykład inwestora, który deklaruje stworzenia w Sejnach miejsc pracy. Dla dobra mieszkańców dogadać się jednak potraficie.

W tym przykładzie mam wątpliwości, dlatego, że regularnie pana koledzy w branży dzwonią do mnie i pytają się, czy jeszcze ten inwestor w Sejnach jest, ponieważ z pewnych źródeł mają informację, że już tej inwestycji ma nie być. To się powtarza przez cały ostatni rok, ponieważ te lepsze ustalenia dla miasta z inwestorem musiałyby zostać zastąpione mniej wydajnymi rozwiązaniami właśnie z powodu takiej atmosfery i wojny plotek. Uważam, że tego konsensusu tutaj nie ma. Testem ostatecznym tej sytuacji będzie uchwalanie planu zagospodarowania przestrzennego.

Czy przy odrobinie dobrej woli, nie udałoby się państwu tych konfliktów zażegnywać?

Myślę, że nasi radni nie są wolni w podejmowaniu decyzji. Mają jakieś relacje z ludźmi, którzy już w tej chwili nie są w zamorządzie i wykonują polecenia zewnętrzne. Ja osobiście odnoszę takie wrażenie. A jak jest, ot myślę, że mieszkańcy miasta doskonale wiedzą. Jakość argumentacji używanej przez radnych i te rzeczy o które my się kłócimy naprawdę nie wytrzymuje krytyki.

A sobie niczego pan nie ma do zarzucenia przez te 3 lata?

Oczywiście poległem w bardzo wielu sprawach. Tutaj niestety jestem swoim największym krytykiem, bo czasami tylko ja wiem o sytuacjach, w których mogliśmy coś uzyskać, a nie daliśmy rady. Z różnych powodów. Miasto Sejny na pewno musi nadal reformować swój aparat administracyjny, to znaczy ilość błędów, które popełnia moja administracja jest nadal zbyt wysoka. I nie mam wątpliwości, że muszę skończyć sanację administracji w moim mieście, ponieważ zaległości są olbrzymie, a o tym świadczą np. pozwy o zasiedzenie miejskiego gruntu, które są złożone, albo które nam w najbliższym czasie grożą. Jak pan wie, żeby zasiedzieć jakiś grunt, w dobrej, czy złej wierze, musi minąć kilka lat. Ja jestem burmistrzem trzeci rok. A doszło do tych zasiedzeń. Dramatyczna jest sytuacja, jeżeli chodzi o pewne obszary gospodarki miejskiej. I muszę z tym zrobić w najbliższym czasie porządek.

A za rok wybory samorządowe. Arkadiusz Nowalski będzie starał się o reelekcję?

Przypomnijmy sobie sytuację z poprzednich wyborów. Mój poprzednik, gdyby ja nie wystartował, nie miałby żadnej konkurencji. A wszyscy wiemy, na jakich nogach stoi miasto. Na jakich fundamentach ten nasz wspólny dom jest posadowiony. Jakie byłyby skutki, gdybym ja nie wystartował? Gdybym dzisiaj spotkał ludzi, którzy zadeklarują start i będą lepsi ode mnie, to najzwyczajniej w świecie ich poprę. Problem polega na tym, że na razie nie słyszałem o takich deklaracjach.

| red: maj, ary




ZNAJDŹ NAS




Zbigniew Wojno, fot. Areta Topornicka

Zbigniew Wojno

prezes PKS NOVA
19.12.2024

- Jestem zaskoczony petycją, bo żaden z jej autorów, jak również samorządowców do tej pory nie rozmawiał ze mną na temat oddzielenia suwalskiego oddziału od spółki PKS NOVA. Nie dopuszczam takiego rozwiązania, ponieważ jest ono zupełnie nieopłacalne dla obu stron - mówi Zbigniew Wojno

Ewa Harasim, fot. Anna Auron-Wasilewska

Ewa Harasim

Miejski Rzecznik Praw Konsumentów w Suwałkach
16.12.2024

- Robiąc zakupy przez Internet musimy przede wszystkim zachować zdrowy rozsądek. Często kupujemy nie wiedząc kim jest sprzedawca. Sprawdzajmy sklep, jego adres czy też numer KRS – mówi Ewa Harasim

Adam Roszkowski, fot. Iza Kosakowska

Adam Roszkowski

współorganizator Festiwalu Wigrosfera
13.12.2024

- Po raz pierwszy, będzie to wydarzenie połączone też z opowieścią o naturze Wigierskiego Parku Narodowego, o zwierzach w parku i Puszczy Augustowskiej – mówi Adam Roszkowski


Marcin Halicki, fot. Iza Kosakowska

Marcin Halicki

regionalista, animator kultury , autor książki "W oparach eteru. Opowieść o kryminalnej przeszłości Suwalszczyzny, czyli co kto komu ukradł, co przemycał i dlaczego zabił. Historie sprzed wieku"
21.11.2024

- Nie starałem się tej książki napisać w sposób historyczny, chociaż każda data, postać, wydarzenie jest zgodne z prawdą . Musiałem jednak nadać temu lżejszy ton, żeby to było łatwe, lekkie, żeby to się w miarę przyjemnie czytało - mówi Marcin Halicki

Anna Szulc, fot. Anna Auron-Wasilewska

Anna Szulc

pełnomocnik Prezydenta Miasta Suwałk ds. Młodzieży
13.11.2024

- Chciałabym przede wszystkim pracować nad kompetencjami miękkimi młodzieży, takimi jak mówienie i występowanie na forum publicznym. Myślę, że jest to bardzo ważne i wspiera to pewność siebie osób młodych. Na tym mi najbardziej zależy – mówił Anna Szulc.

Bożena Szroeder, fot. Iza Kosakowska

Bożena Szroeder

animator kultury, pedagog, współzałożycielka Ośrodka „Pogranicze – sztuk, kultur, narodów” w Sejnach
7.11.2024

- Dlatego ta praca jest dla nas ważna, żeby jak najszybciej z młodymi osobami wyruszyć w przygodę słuchania własnego domu i własnego miasta – mówi Bożena Szroeder


Miłosz Staśkiewicz, fot. Marcin Iwanowicz

Miłosz Staśkiewicz

trener Berserker's Team Suwałki oraz organizator gali Let's Play
25.10.2024

- Potrzebowałem wielu lat, żeby zrozumieć to, że porażki oraz małe sukcesy w życiu codziennym i przetrwanie kryzysów z treningu na trening, dają ogromną satysfakcję.

Grzegorz Pietkiewicz, fot. Areta Topornicka

Grzegorz Pietkiewicz

Prezes Oddziału Piłsudczyków RP Ziemi Suwalskiej oraz były przewodniczący społecznego komitetu budowy pomnika Aleksandry Piłsudskiej
11.10.2024

- Niebawem powstanie drugi społeczny komitet budowy pomnika Aleksandry Piłsudskiej w Suwałkach. Znalazły się osoby, które tę rozpoczętą inicjatywę chcą poprowadzić dalej. My jako Związek Piłsudczyków nie wycofujemy się, bo chcemy nadal walczyć o ten pomnik. Udowodnimy, że stać na na takie działania - mówi Grzegorz Pietkiewicz

Sławomir Filipowicz, fot. Iza Kosakowska

Sławomir Filipowicz

dyrektor Archiwum Państwowego w Suwałkach
8.10.2024

- Zmiany, które przeszły Suwałki, są kolosalne. Po II Wojnie Światowej mieszkańcom doskwierał głód, na dodatek miasto miało niesamowite problemy komunikacyjne. Cennym uzupełnieniem zachodzących zmian są zdjęcia, które ilustrują te miejsca, które dziś są tak inne – mówi Sławomir Filipowicz.


Czesław Renkiewicz, fot. Iza Kosakowska

Czesław Renkiewicz

prezydent Suwałk
30.09.2024

- 15 października oficjalnie otworzymy dla mieszkańców ostatni odcinek Trasy Wschodniej, która zdecydowanie odciąży ruch w centrum Suwałk i umożliwi szybki przejazd z północy miasta na południe do strefy ekonomicznej. To jedna z największych inwestycji drogowych w ostatnich latach, dlatego zależy nam, żeby wszystko było dopięte na ostatni guzik. - mówi Czesław Renkiewicz.

Anna Miszkiel, fot. Anna Auron-Wasilewska

Anna Miszkiel

z Komitetu Społecznego „STOP Budowie Chlewni w Gminie Giby”
20.09.2024

- Jesteśmy przerażeni skalą tej inwestycji, która miałaby powstać niespełna kilometr od jeziora Gieret, około 500 metrów od ściany lasu i rezerwatu Pomorze. To zagrożenia dla naszej przyrody, życia codziennego mieszkańców i zdrowia. To też możliwość utraty źródła dochodu lokalnych rolników i właścicieli gospodarstw agroturystycznych – mówi Anna Miszkiel.

Tomasz Naruszewicz, fot. Areta Topornicka

Tomasz Naruszewicz

wójt Bakałarzewa
17.09.2024

- Współcześni mieszkańcy nie są już tacy, jak ludzie 20-30 lat temu, którym wystarczyła działka i droga dojazdowa. Młode osoby potrzebują atrakcyjnych terenów zielonych, parków, siłowni i nowej infrastruktury turystycznej. Dlatego staramy się nadążać za trendami, aby całe rodziny chętnie osiedlały się w Bakałarzewie na stałe - mówi Tomasz Naruszewicz


Cezary Cieślukowski, fot. Areta Topornicka

Cezary Cieślukowski

prezes Stowarzyszenia Lokalna Grupa Rybacka "Pojezierze Suwalsko-Augustowskie"
12.09.2024

- Przez ostatnie 15 lat zrealizowaliśmy dwa duże programy unijne. Dzięki temu mogliśmy zainwestować w nasz region kilkadziesiąt mln zł. Poprawiła się infrastruktura przy rzekach i jeziorach. Dla kilkunastu jednostek straży pożarnej dofinansowaliśmy zakup wozów strażackich i niezbędny sprzęt. Oprócz tego wspieraliśmy rybaków poprzez nowe samochody chłodnicze i organizowaliśmy przez kilkanaście lat tradycyjne Święto Siei nad jeziorem Wigry - mówi Cezary Cieślukowski.

Wojciech Rodak, fot. Anna Auron-Wasilewska

Wojciech Rodak

nadleśniczy Nadleśnictwa Suwałki
29.08.2024

- Konsultacje społeczne dotyczące propozycji aktualizacji terenów wstrzymania/ograniczania pozyskiwania drewna cieszyły się dużym zainteresowaniem. Wpłynęło ponad 13 tysięcy wniosków. Chciałbym podziękować wszystkim, którzy w konsultacjach wzięli udział, niezależnie od tego, jaki głos wyrazili. Większa reprezentacja, to zawsze lepsze efekty dialogu – mówi Wojciech Rodak.

Dorian Krause, fot. Anna Auron-Wasilewska.

Dorian Krause

burmistrz Sejn
19.08.2024

- Przyglądamy się obecnie każdej możliwej pracy urzędu, oceniamy, sprawdzamy dokumenty. Niektóre rzeczy staramy się naprostować, niektóre kontynuować, a inne rozwiązywać, bo uważamy, że pewne zobowiązania zostały zaciągnięte niepotrzebnie -mówi Dorian Krause.


Małgorzata Sporek-Czyżewska, fot. Iza Kosakowska

Małgorzata Sporek-Czyżewska

współzałożycielka ośrodka i wydawnictwa "Pogranicze" oraz Międzynarodowego Centrum Dialogu w Krasnogrudzie
13.08.2024

- Do Krasnogrudy zjeżdżają przyjaciele, wydawcy, badacze ich twórczości, a także poeci, dla których i Czesław Miłosz i Zbigniew Herbert, są tymi, którzy wyznaczyli poetycki horyzont. To jest czas dla poezji i dla medytacji inspirowanej wierszami obu poetów.

Ignacy Ołów, fot. Anna Auron-Wasilewska

Ignacy Ołów

dyrektor Suwalskiego Ośrodka Kultury
9.08.2024

- Wybór gwiazdy wieczoru jest po części propozycją różnych środowisk w Suwałkach. Przede wszystkim młodzieży, pracowników Suwalskiego Ośrodka Kultury, Wydziału Kultury i Sportu, a także osób związanych z realizacją Dni Suwałk. Tak wspólnie uradziliśmy. Smolasty to artysta, który łączy ze sobą różne gatunki i każdy coś dla siebie tam znajdzie – mówi Ignacy Ołów.

Joanna Sztelmer-Stabińska i Roman Rynkowski, fot. Iza Kosakowska

Joanna Sztelmer-Stabińska i Roman Rynkowski

dyrektor organizacyjny festiwalu i zastępca prezydenta Suwałk
7.08.2024

- W Suwałkach mamy ten atut, którego żadne inne miasto nie ma. Tu urodził się Andrzej Wajda. O ile jeszcze 5 lat temu ten festiwal nie istniał na mapie filmowej Polski, tak dziś ta marka została wypracowana i myślę, że będzie się tylko rozwijała – mówi Roman Rynkowski.


Jarosław Zieliński, fot. Sylwia Krassowska

Jarosław Zieliński

suwalski poseł Prawa i Sprawiedliwości
5.08.2024

- Odpowiedź z Ministerstwa Infrastruktury dotycząca przebudowy dworca kolejowego w Suwałkach jest bardzo optymistyczna. Cieszę się, że nie rozpatrujemy tej sprawy pod kątem politycznym i nie przerzucamy się winą. Mimo, że środków finansowych na remont dworca będzie trzeba poszukać gdzie indziej, to wierzę, że pod koniec 2026 roku suwalczanie będą mogli korzystać z wyremontowanego obiektu - mówi poseł Jarosław Zieliński

Agnieszka Ossowska i Ewelina Jakubowska, fot. Marcin Iwanowicz

Agnieszka Ossowska i Ewelina Jakubowska

prezes oddziału PTTK w Augustowie i zawodniczka klubu żeglarskiego "Kamena"
2.08.2024

- Liczymy na dobrą pogodę, Augustów nigdy nie zawodzi. Przez tyle lat, zawsze udawało nam się te regaty rozegrać i wyłonić zwycięzców. Mamy nadzieję, że w tym przypadku również będzie dobrze - mówi Agnieszka Ossowska.

Wojciech Misiukiewicz, fot. Anna Auron-Wasilewska

Wojciech Misiukiewicz

pracownik Wigierskiego Parku Narodowego, przyrodnik i fotograf
1.08.2024

- Moja nowa książka „Wigry” mówi o związkach człowieka i przyrody. Jest w niej szereg moich opisów, jak i wspomnienia mieszkańców naszego terenu. W projekcie wzięło udział 31 osób. Niektóre z nich pamiętają czasy wojny – mówi Wojciech Misiukiewicz.


fot. Anna Auron-Wasilewska

Magdalena Zielińska-John

z Suwalskiego Ośrodka Kultury
25.07.2024

- Na stołach będą królowały dziczyzna i dary losu. Park Konstytucji 3 Maja wypełni się bardzo apetycznymi aromatami. Będzie coś dla ciała, ale będzie też coś dla ducha - mówi Magdalena Zielińska-John.

Prezes WOSiR Szelment Piotr Markiewicz, fot. Anna Auron-Wasilewska

Piotr Markiewicz

prezes Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Szelment
22.07.2024

- Codziennie rano, kiedy wjeżdżam na teren Ośrodka mówię sobie po cichu „Ależ tu jest potencjał”. To miejsce, które powinno tętnić życiem nie tylko zimą i w pełnym sezonie letnim, ale również wiosną i jesienią. Chciałbym, aby młodzież, dorośli, ale również emeryci mogli znaleźć tam miejsce i czas na własne aktywności sportowe – mówi Piotr Markiewicz.

Krzysztof Snarski, fot. Anna Auron-Wasilewska

Krzysztof Snarski

etnograf z Muzeum Okręgowego w Suwałkach
19.07.2024

- Józef Nalbach sprawnie posługiwał się dłutem, ołówkiem i farbami. Jednak powtarzał, że czuje się rzeźbiarzem, może nie do końca ludowym, ale z tą ziemią związanym - mówi doktor Krzysztof Snarski.


Bogdan Topolski, fot Tomasz Kubaszewski

Bogdan Topolski

dyrektor artystyczny Suwałki Blues Festiwal
10.07.2024

- Wszystko mamy już przygotowane i jutro startujemy. W Suwałkach wystąpi ponad 40 zespołów, przyjedzie ponad 300 muzyków, z takich krajów jak m.in. USA, Wielka Brytania, Włochy, Wenezuela, Hiszpania, Niemcy, Francja, Szwajcaria, Litwa i Polska – mówi Bogdan Topolski

Adam Roszkowski, fot. Iza Kosakowska

Adam Roszkowski

współorganizator festiwalu Wigrosfera
4.07.2024

- Myślę, że ludzie szukają na naszym festiwalu pewnego rodzaju spokoju duchowego, kreatywności, która poruszy ich serca. Chcemy inspirować odbiorców za pomocą tej muzyki - mówi Adam Roszkowski.

Andrzej Dąbrowski, fot. Iza Kosakowska

Andrzej Dąbrowski

funkcjonariusz Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej z placówki w Sejnach
3.07.2024

- Tego nie da się opisać. Niesamowita radość. W takim momencie całe to zmęczenie gdzieś ucieka. To daje niesamowitą satysfakcję – mówi Andrzej Dąbrowski.


Dawid Harasim, fot. Anna Auron-Wasilewska

Dawid Harasim

rzecznik prasowy Państwowej Uczelni Zawodowej w Suwałkach
2.07.2024

- Na przyszłych studentów w tym roku czekają cztery wydziały i aż 21 kierunków do wyboru. Nie trzeba wyjeżdżać daleko w Polskę, żeby studiować w fajnych warunkach, z ciekawymi wykładowcami, na kierunkach studiów dostosowanych do potrzeb rynku regionalnego - mówi Dawid Harasim.

fot. Marcin Gliński

Roman Rynkowski

zastępca prezydenta Suwałk
25.06.2024

- Wydaje mi się, że spotkania konsultacyjne w sprawie Mediateki były owocne. Była możliwość poznania szczegółów i wszystkich aspektów jej powstania, a także wyjaśnienia wątpliwości – mówi Roman Rynkowski.

Paweł Cimochowski, fot. Marcin Iwanowicz

Paweł Cimochowski

trener Wigier Suwałki
21.06.2024

- Ten sukces nie był osiągnięty w łatwy sposób, a to jeszcze bardziej smakuje - mówi Paweł Cimochowski.


Łukasz Kurzyna, fot. Areta Topornicka

Łukasz Kurzyna

prezes Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Suwałkach
20.06.2024

- Ta podwyżka była nieunikniona. Wysoka inflacja i stale rosnące koszty inwestycji mają na to główny wpływ. Boryka się z tym większość polskich przedsiębiorstw wodno-kanalizacyjnych - mówi Łukasz Kurzyna

fot. Anna Auron-Wasilewska

pułkownik Krzysztof Świderski

dowódca 14. Pułku Przeciwpancernego w Suwałkach
19.06.2024

- „My robimy swoje. Musimy rzetelnie wykonywać swoje obowiązki, które są nam powierzone na granicy państwa. To jest nasze żołnierskie rzemiosło." – mówi pułkownik Krzysztof Świderski.

fot. Olga Myślińska

Olga Myślińska

Fundacja Rak’n’Roll
14.06.2024

- „Dzień na U” to taki dzień, którego potrzebuje każdy i każda z nas, aby raz w roku przeprowadzić profilaktyczne badania i potwierdzić swoje zdrowie. – mówi Olga Myślińska.


fot. Julia Banduch

Paweł Urbanowicz

koordynator festiwalu Suwalskie Teatr-Akcje
11.06.2024

- Oczarował mnie ten festiwal. Jego wielką zaletą jest to, że środowiska teatrów profesjonalnych spotykają się ze środowiskami amatorskimi, aby tworzyć wspólne produkcje, performance czy akcje happeningowe – mówi Paweł Urbanowicz.

fot. Marcin Iwanowicz

Jerzy Dołhan

trener drużyny SKB Litpol-Malow Suwałki
10.06.2024

- Ten sezon pokazał, że byliśmy naprawdę najlepszą drużyną. Nie przegraliśmy i nie oddaliśmy żadnego punktu, a straciliśmy niewiele pojedynków w każdej rundzie - mówi Jerzy Dołhan.

ks. Jacek Nogowski, fot. Areta Topornicka

ks. Jacek Nogowski

prezes fundacji Wigry Pro
5.06.2024

- Myślę, że pobyt Jana Pawła II rozpoczął wielkie zmiany w naszym klasztorze i na półwyspie wigierskim, które trwają do dnia dzisiejszego - mówi ks. Jacek Nogowski.




źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok