Radio Białystok | Wiadomości | Zespoły Organek oraz Blues Pills rozpoczną Suwałki Blues Festival 2025
Zespoły Organek oraz Blues Pills - to gwiazdy, które zagrają na koncercie otwarcia Suwałki Blues Festival 2025. Festiwal odbędzie się od 10 do 12 lipca w Suwałkach - poinformowali organizatorzy imprezy.
Suwałki Blues Festival 2025 odbędzie się po raz osiemnasty. Potrwa trzy dni. W tym czasie na czterech scenach głównych odbędą się koncerty plenerowe, a na mniejszych scenach koncerty akustyczne. Jak co roku zaplanowano także śniadania bluesowe.
Festiwal rozpocznie się 10 lipca koncertem otwarcia w Hali Arena Suwałki, podczas którego wystąpią zespoły Organek oraz Blues Pills. Koncert poprowadzi dziennikarz muzyczny Jan Chojnacki.
Organek to grupa powstała w 2013 roku z inicjatywy jej lidera, autora tekstów i muzyki, Tomasza Organka, laureata wielu prestiżowych nagród. Tomasz Organek urodził się w Suwałkach. Z kolei Blues Pills to szwedzki zespół rockowy, który gra od 2011 roku.
Jak co roku, będzie można wysłuchać kilkudziesięciu koncertów na scenach plenerowych oraz w klubach i barach. Dotychczas wstęp na imprezy plenerowe był wolny. Wieczorne koncerty klubowe były biletowane.
Organizatorzy nie poinformowali jeszcze o pozostałych tegorocznych gwiazdach imprezy. Nie ma jeszcze harmonogramu występów.
Jak co roku, kilka miesięcy przed festiwalem odbywa się tzw. rozgrzewka, czyli specjalny koncert w sali koncertowej Andrzeja Wajdy w Suwalskim Ośrodku Kultury. W tym roku 24 kwietnia zagra tam legendarny Shakin` Dudi. Ireneusz Dudek to polski muzyk łączący rock and rolla, swing, bluesa i jazz.
Suwałki Blues Festival to jedna z największych imprez bluesowych w Polsce, która co roku gromadzi tysiące fanów tej muzyki. Kwartalnik "Twój Blues" kilkukrotnie uznawał festiwal za wydarzenie bluesowe roku. Impreza jest organizowana przez Urząd Miejski w Suwałkach oraz Suwalski Ośrodek Kultury.