Radio Białystok | Wiadomości | Młodzi ludzie promują polski folklor

Młodzi ludzie promują polski folklor

autor: Aneta Łaski

17.02.2025, 16:53, akt. 15:02

,,Nie doceniamy tego, co nasze" to inicjatywa, którą realizują młodzi tancerze z Zespołu Kurpie Zielone oraz uczniowie z VI Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku. Łukasz Mortel, Maryna Misiejuk, Anastazja Szeremeta i Mateusz Korniluk postanowili przybliżyć swoim rówieśnikom polską kulturę ludową.

Łukasz Mortel, Maryna Misiejuk, Anastazja Szeremeta i Mateusz Korniluk postanowili przybliżyć swoim rówieśnikom polską kulturę ludową, 17.02.2025, fot. Aneta Łaski
Łukasz Mortel, Maryna Misiejuk, Anastazja Szeremeta i Mateusz Korniluk postanowili przybliżyć swoim rówieśnikom polską kulturę ludową, 17.02.2025, fot. Aneta Łaski


0:00
0:00
Rozmowa z autorami projektu "Nie doceniamy tego, co nasze" | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Na ich profilach w mediach społecznościowych dzielą się ciekawostkami dotyczącymi regionalnych tradycji i strojów ludowych. Chcą pokazać, że folklor może być inspirujący, aktualny i pełen wartości, które warto zachować. W ramach serii ,,Śladami folkloru'' przekazują kolegom wiedzę na temat różnorodności i piękna polskiego folkloru.

Główne hasło projektu ,,Nie doceniamy tego, co nasze" odzwierciedla ich misję promowania lokalnych tradycji i kultury w sposób przystępny i atrakcyjny dla młodzieży. Uczniowie pragną zainspirować swoich rówieśników do zgłębiania wiedzy o polskim folklorze oraz do docenienia wartości, które niesie ze sobą dziedzictwo kulturowe.

Finał projektu zaplanowano na 26 lutego, kiedy to uczestnicy będą mogli zaprezentować rezultaty swojej pracy i podzielić się zdobytymi doświadczeniami. To wydarzenie ma na celu nie tylko propagowanie wiedzy o polskiej kulturze ludowej, ale również integrację młodzieży wokół wspólnej pasji i odkrywanie inspirujących aspektów folkloru.

Dzięki zaangażowaniu młodych tancerzy i ich determinacji, projekt ten ma szansę stać się inspirującym przykładem dla innych szkół i społeczności, pokazując, że warto pielęgnować i promować to, co nasze, lokalne i pełne wartości.


| red: tk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Tradycyjne podlaskie kołysanki na warsztatach śpiewu

15.02.2025, 15:06

Centrum Kultury Białoruskiej w Białymstoku zorganizowało cykl warsztatów tradycyjnego śpiewu „Pieśni Białostocczyzny”. Kołysanki pochodzą z archiwum fonograficznego znanego białostockiego folklorysty Stefana Kopy.


"Narwianie" już od 70 lat pielęgnują dziedzictwo Podlasia

19.01.2025, 12:18

Piękne barwne stroje, pieśni ludowe, tańce i obrzędy przekazywane z pokolenia na pokolenie. Zespół Folklorystyczny "Narwianie" już od 70 lat pielęgnuje dziedzictwo Podlasia.





ZNAJDŹ NAS













Tomasz Zajda - stock.adobe.com
Z POLICJI
19.02.2025, 14:27, akt. 21:25

Internetowe oszustwo na ekogroszek







źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok