Radio Białystok | Wiadomości | Białostockie II LO w Białymstoku i Technikum Elektryczne najlepszymi szkołami średnimi w Podlaskiem

Białostockie II LO w Białymstoku i Technikum Elektryczne najlepszymi szkołami średnimi w Podlaskiem

autor: Gabriela Lasota

22.01.2025, 16:31, akt. 17:01

To jedno z najważniejszych wyróżnień dla szkół ponadpodstawowych. We wtorek (22.01) w Pałacu Branickich przedstawiciele najlepszych szkół z naszego regionu wzięli udział w uroczystej gali ogłoszenia wyników rankingu wydawnictwa Perspektywy.

fot. Krzysztof Duszyński/UMWP
fot. Krzysztof Duszyński/UMWP


0:00
0:00
Białostockie II LO w Białymstoku i Technikum Elektryczne najlepszymi szkołami średnimi w Podlaskiem - relacja Gabrieli Lasoty | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Na pierwszym miejscu niezmiennie są dwie białostockie placówki: II LO im. Księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej i Technikum Elektryczne. 

Na podium wśród liceów znalazło się także I liceum w Białymstoku i Akademickie LO Politechniki Białostockiej. Natomiast wśród szkół technicznych na drugim miejscu uplasowało się białostockie Technikum Handlowo-Ekonomiczne. 




Dyrektor II LO w Białymstoku Dariusz Bossowski jest dumny z wysokich wyników swoich uczniów.  


To jest ogromny sukces uczniów i nauczycieli. Cieszymy się, że po raz 8. jesteśmy najlepszym liceum w województwie. W zakresie olimpiad mamy 6. miejsce w kraju, to ogromne osiągnięcie - mówi Dariusz Bossowski. 


Ogólnopolski ranking liceów wygrało XIV LO im. Staszica w Warszawie. Wśród szkół technicznych na pierwszym miejscu było Technikum Nowoczesnych Technologii im. Jana Pawła II w Kleszczowie w województwie łódzkim.

Wyniki rankingu są na stronie internetowej.


| red: sk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów Huawei

ZOBACZ TEŻ:


Polonez na Rynku Kościuszki sto dni przed maturą [zdjęcia]

20.01.2025, 14:59

Było uroczyście i kolorowo. Po raz 16. białostoccy maturzyści spotkali się na Rynku Kościuszki, by wspólnie zatańczyć poloneza.


Białostockie II LO w Białymstoku i Technikum Elektryczne najlepszymi szkołami średnimi w Podlaskiem według rankingu Perspektyw

15.01.2025, 08:39

Trzy podlaskie licea i dwa technika znalazły się w czołowych setkach najnowszego rankingu szkół średnich "Perspektywy 2025". Czasopismo przygotowało takie zestawienie już po raz 27.


Uniwersytet Medyczny w Białymstoku drugą uczelnią medyczną w Polsce w rankingu "Perspektywy 2024"

26.06.2024, 10:10

Uniwersytet Medyczny w Białymstoku jednym z liderów rankingu "Perspektywy 2024". Znalazł się na drugim miejscu wśród uczelni medycznych i na dwunastym wśród wszystkich w kraju. W ubiegłym roku był 20.





ZNAJDŹ NAS










Ślubowanie policjantów w Białymstoku, 18.09.2024, fot. Podlaska Policja
POLICJA
24.04.2025, 07:08, akt. 07:17

Więcej chętnych niż wolnych miejsc










źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok