Radio Białystok | Wiadomości | Adrian Siemieniec: Dziękuję drużynie za zwycięstwo na trudnym terenie i kibicom za obecność i wsparcie [wideo]

19.10.2024, 21:34, akt. 21:45

Piłkarze Jagiellonii Białystok bardzo dobrze zaprezentowali się w meczu po przerwie na reprezentację. W sobotnim (19.10) spotkaniu ekstraklasy wygrali na wyjeździe z Zagłębiem Lubin 3:1 (2:0). Dwa gole dla Jagiellonii strzelił Imaz, jednego Hansen, a dla gospodarzy trafił Ławniczak.

Zagłębie Lubin - Jagiellonia Białystok, 19.10.2024, fot. Joanna Szubzda

Adrian Siemieniec: Bardzo się cieszymy, bo wygraliśmy kolejny mecz na wyjeździe

Dziękuję drużynie za zwycięstwo na trudnym terenie i kibicom za obecność i wsparcie. Pokonali kawał drogi z Białegostoku do Lubina. Bardzo się cieszymy, bo wygraliśmy kolejny mecz na wyjeździe. Jest to bardzo cenna wygrana biorąc pod uwagę kontuzje, które nas dotknęły oraz to, co nas czeka. Punktujemy w trudnych meczach i to jest cenny kapitał na przyszłość. Nie torpedowaliśmy bramki Zagłębia, ale jak już mieliśmy akcje, to były konkretne, skuteczne i potrafiliśmy wykorzystać szanse. W przerwie mówiliśmy sobie, że musimy być w drugiej połowie czujni i skoncentrowani. Strzeliliśmy gola na 3:0 i to uspokoiło mecz. Później padł gol na 3:1 i Zagłębie znowu uwierzyło, że może jeszcze powalczyć i coś zdziałać. My jednak dobrze zarządzaliśmy meczem i utrzymaliśmy wynik do końca. Uważam jednak, że dopuściliśmy do zbyt dużej ilości strzałów. Może to nie były klarowne sytuacje, ale były i musimy nad tym popracować. Na koniec powtórzę jeszcze raz: to bardzo cenne zwycięstwo - powiedział po meczu trener Jagiellonii Adrian Siemieniec.

Marcin Włodarski: Traciliśmy dzisiaj zbyt łatwo bramki

Traciliśmy dzisiaj zbyt łatwo bramki. Szczególnie chodzi o tego drugiego gola, kiedy rywale zagrali zachowali się bardzo cwanie. Kiedy gra się z mistrzem Polski, to nie można w taki sposób traci gole, bo wtedy trudno myśleć o korzystnym wyniku. W drugiej połowie graliśmy już grę, którą chcemy prezentować. Przeciwnik groźnie kontratakował, ale my też mieliśmy swoje sytuacje, po których mogliśmy zdobyć gola. Gratulacje dla Jagiellonii. Byli dzisiaj o dwa gole lepsi i wygrali zasłużenie - powiedział po meczu trener Zagłębia Marcin Włodarski.

źródło: PAP | red: pp

To nowa muzyczna produkcja kibiców Jagiellonii Białystok. Fani żółto-czerwonych nagrali nową wersję jednej z kibicowskich piosenek. Utwór "To te miasto, to ten klub 2" nawiązuje do piosenki, której pierwsza wersja powstała 17 lat temu.