Radio Białystok | Sport | Pewna wygrana Jagiellonii Białystok z Zagłębiem Lubin [zdjęcia]

Pewna wygrana Jagiellonii Białystok z Zagłębiem Lubin [zdjęcia]

19.10.2024, 19:21, akt. 20.10.2024, 00:47

Piłkarze Jagiellonii Białystok bardzo dobrze zaprezentowali się w meczu po przerwie na reprezentację. W sobotnim (19.10) spotkaniu ekstraklasy wygrali na wyjeździe z Zagłębiem Lubin 3:1 (2:0). Dwa gole dla Jagiellonii strzelił Imaz, jednego Hansen, a dla gospodarzy trafił Ławniczak.

Zagłębie Lubin - Jagiellonia Białystok, 19.10.2024, fot. Joanna Szubzda

Mecz w Polskim Radiu Białystok

Wróciła piłkarska ekstraklasa. W sobotę (19.10) piłkarze Jagiellonii Białystok grali wyjazdowy mecz z Zagłębiem Lubin i wygrali spotkanie 3:1.

Zagłębie w meczu z Jagiellonią zagrało w specjalnych różowych koszulkach, które miały przypominać, że październik to Miesiąc Świadomości Raka Piersi. Trykoty nie przyniosły jednak lubinianom szczęścia, bo przegrali z mistrzami Polski.

Zmiany przed meczem

Mecz jeszcze się nie zaczął a trener Adrian Siemieniec musiał dokonać zmiany, bo na rozgrzewce urazu nabawił się Lamine Diaby-Fadiga. Francuza zastąpił Kristoffer Hansen, który w ostatnim spotkaniu Jagielloni z Zagłębiem strzelił dwa gole i jego zespół zwyciężył 2:1. Norweg wyraźnie upodobał sobie Lubin, bo w sobotę ponownie trafił do siatki.

Imaz otworzył wynik

Jagiellonia Białystok objęła prowadzenie w 20. minucie. Bramkowa akcja zaczęła się od rzutu wolnego, który z połowy pola gry Zagłębia wykonywał Jarosław Kubicki. Piłkę głową w polu karnym strącił jeszcze Taras Romańczuk, a jeden z zawodników gospodarzy próbował wybić futbolówkę. Piłka trafiła pod nogi Jesusa Imaza, który zagrał piłkę "w kozioł" i trafił do bramki rywali.

Szybki gol na 2:0 dla Jagiellonii

Gospodarze nie otrząsnęli się jeszcze po pierwszej bramce, a za chwilę przegrywali już 0:2. Zespołową akcje próbował wykończyć Churlinov i piłka po jego strzale prawie wpadła już do siatki, ale jeden z zawodników gospodarzy wybił ją, ale z najbliższej odległości futbolówkę wepchnął do sieci Kristoffer Hansen.

Po zdobyciu dwóch goli mistrzowie Polski oddali piłkę Zagłębiu
i wyczekiwali na własnej połowie, co zrobią rywale. Lubinianie byli częściej przy piłce, ale poza dośrodkowaniami i strzałami z dystansu nie mieli pomysłu, jak zagrozić bramce gości. To wypady Jagiellonii były groźniejsze i niewiele brakowało, aby po uderzeniu Afimico Pululu piłka trzeci raz wpadła do siatki gospodarzy.

Druga połowa zaczęła się od huraganowych ataków Zagłębie, które podeszło wysoko pressingiem i goście mieli problemy z wyjściem nie tylko z własnej połowy, ale momentami z własnego pola karnego. Lubinianie naciskali, ale absolutnie nic z tego nie wynikało. Nie tylko nie potrafili zagrozić bramce rywali, ale także oddać celnego strzału. Jagiellonia przetrwała napór, wyprowadziła atak i było 3:0.

Imaz trafia po raz drugi

W 58. minucie było już 3:0 dla Jagiellonii. Piłkę w okolicach linii pola karnego dostał Jesus Imaz, przyjął ją szybko, obrócił się jeszcze i strzałem z kilkunastu metrów po raz drugi w tym meczu wpisał się na listę strzelców.

Kilka minut później najlepszą okazję do strzelenia gola mieli gospodarze, ale piłkę z linii bramkowej głową wybił Dieguez. W 75. minucie gospodarze strzelili jednak honorowego gola. Dośrodkowanie w pole karne wykorzystał Aleks  Ławniczak i po strzale głową pokonał Abramowicza.

Więcej goli na stadionie w Lubienie nie zobaczyliśmy i ostatecznie Jagiellonia wygrała 3:1.

Jaga gra co kilka dni

Wyjazdowym meczem ligowym z KGHM Zagłębiem Lubin piłkarze Jagiellonii rozpoczęli kolejny cykl gry co kilka dni. Oprócz rozgrywek ekstraklasy, czekają ich bowiem kolejne mecze fazy ligowej Ligi Konferencji oraz spotkanie w Pucharze Polski.

Po sobotnim meczu w Lubinie Jagiellonia wejdzie w cykl spotkań co 4-5 dni, który będzie trwał kilka tygodni. Do spotkań w ekstraklasie i w Lidze Konferencji dojdzie również mecz w 1/16 finału Pucharu Polski z Chojniczanką Chojnice.

W poprzednim sezonie w meczach Zagłębia z Jagiellonią dwa razy górą byli ci drudzy. Najpierw pokonali "Miedziowych" na własnym stadionie 3:0, a wiosną w drodze po mistrzowską koronę zwyciężyli 2:1.

KGHM Zagłębie Lubin - Jagiellonia Białystok 1:3 (0:2)

Bramki: 0:1 Jesus Imaz (20), 0:2 Kristoffer Hansen (24), 0:3 Jesus Imaz (58), 1:3 Aleks Ławniczak (75-głową).

Żółta kartka - Zagłębie Lubin: Adam Radwański.

Sędzia: Daniel Stefański (Bydgoszcz). Widzów: 6 283 (w tym 310 z Białegostoku)

KGHM Zagłębie Lubin: Dominik Hładun – Igor Orlikowski, Michał Nalepa, Aleks Ławniczak – Bartłomiej Kłudka (81. Jarosław Jach), Damian Dąbrowski, Adam Radwański (64. Patryk Kusztal), Marek Mróz, Mateusz Wdowiak (64. Mateusz Grzybek) - Vaclav Sejk (81. Arkadiusz Woźniak), Daniel Mikołajewski.

Jagiellonia Białystok: Sławomir Abramowicz - Michal Sacek, Dusan Stojinovic, Adrian Dieguez, Cezary Polak – Kristoffer Hansen (70. Marcin Listkowski), Jarosław Kubicki (64. Nene), Taras Romanczuk, Jesus Imaz (70. Tomas Silva), Darko Churlinov (64. Peter Kovacik) - Afimico Pululu (90+2. Alan Rybak).

Partnerem transmisji meczu w Polskim Radiu Białystok jest LOTTO.

źródło: PAP | red: wsz, tk, zmj

Były gratulacje i podziękowania. W Pałacyku Gościnnym prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski nagrodził włodarzy, trenerów i piłkarzy Jagiellonii Białystok za mistrzostwo Polski w sezonie 2023/2024. Łącznie, prezydent przekazał pracownikom klubu mln zł.

Jagiellonia Białystok uświetniła jubileusz stulecia czwartoligowca z Radzynia

12.10.2024, 18:55

Piłkarski mistrz Polski Jagiellonia uświetnił jubileusz stulecia klubu Orlęta Spomlek Radzyń Podlaski. W sobotnie (12.10) przedpołudnie białostoczanie rozegrali towarzyski mecz z czwartoligowymi piłkarzami tej drużyny. Zagrała większość podstawowych zawodników. Jagiellonia wygrała 3:0.

W Podlaskiem rozgrywano mecze 1/16 regionalnego finału Pucharu Polski

10.10.2024, 07:10

W województwie podlaskim w środę (9.10) rozgrywano mecze 1/16 regionalnego finału Pucharu Polski. Jagiellonia II Białystok wygrała z trzecią Jagiellonią, składającą się głównie z juniorów starszych 5:0.

Adrian Siemieniec: Za nami świetny czas, dużo dobrych emocji dostarczyliśmy sobie i kibicom [wideo]

6.10.2024, 23:44

Piłkarze Jagiellonii Białystok po bardzo ciekawym meczu zremisowali 1:1 (1:0) z Legią Warszawa. Gola dla żółto-czerwonych strzelił Jesus Imaz, a dla rywali Marc Gual. To pierwszy w tym sezonie ekstraklasy remis Jagiellonii Białystok.

Mateusz Skrzypczak nie pojedzie na zgrupowanie kadry

6.10.2024, 23:39

Obrońca Jagiellonii Białystok Mateusz Skrzypczak z powodu kontuzji nie weźmie udział w październikowych meczach Ligi Narodów. O zmianach w kadrze poinformował PZPN.