Radio Białystok | Wiadomości | Wyprzedane bilety na mecz Jagiellonii Białystok z Legią Warszawa

Wyprzedane bilety na mecz Jagiellonii Białystok z Legią Warszawa

5.10.2024, 21:38, akt. 21:47

Komplet widzów obejrzy mecz Jagiellonii Białystok z Legią Warszawa. Mecz na stadionie w Białymstoku w niedzielę o 20:15. Relacja w Polskim Radiu Białystok.

Jagiellonia Białystok - Legia Warszawa, 1.10.2023, fot. Joanna Szubzda

Mecz w Polskim Radiu Białystok

Mistrzowie Polski w niedzielę (6.10) zagrają przed własną publicznością z Legią Warszawa. Początek meczu na stadionie przy ul. Słonecznej w Białymstoku o 20:15.

Relacja na antenie Polskiego Radia Białystok i na radiowym kanale na YouTube: youtube.com/@RadioBialystok. Mecz będzie komentował Grzegorz Pilat.

Wyprzedane bilety na hit kolejki w Białymstoku

Już kilka dni przed meczem w Białymstoku sprzedane zostały wszystkie bilety na niedzielne spotkanie piłkarskiej ekstraklasy między Jagiellonią i Legią - uczestnikami Ligi Konferencji. Obie drużyny są podbudowane zwycięstwami w pierwszej kolejce fazy ligowej.

Legia wygrała u siebie z Betisem Sevilla 1:0,
Jagiellonia pokonała na wyjeździe FC Kopenhaga 2:1. Zwłaszcza wynik mistrzów Polski w Danii jest dużą niespodzianką; białostoczanie przegrywali do przerwy 0:1, by w drugiej połowie wyrównać (bramka Afimico Pululu), a w ostatniej akcji meczu zdobyć decydującą bramkę (Darko Churlinov).

Dla Jagiellonii, czwartkowa wygrana w LK to czwarte zwycięstwo z rzędu; wcześniej po trzy punkty zdobyła w ligowych meczach z Lechią Gdańsk, Motorem Lublin i Piastem Gliwice.

Ponad 20 tys. kibiców

Niedzielny mecz, który zakończy 11. kolejkę piłkarskiej ekstraklasy, obejrzy na Chorten Arenie w Białymstoku komplet publiczności, czyli ponad 20 tys. Jagiellonia już we wtorek poinformowała o tym fakcie.

Zagadką może być skład Jagiellonii na mecz z Legią. Trener Adrian Siemieniec zaskoczył ustawieniem personalnym zespołu w meczu z FC Kopenhaga, bo z ławki rezerwowych spotkanie zaczął kapitan Taras Romanczuk, a na środku obrony zabrakło - powołanego do kadry narodowej na mecze Ligi Narodów - Mateusza Skrzypczaka.

Po meczu szkoleniowiec wyjaśnił, że Skrzypczak ma uraz, który mógłby się pogłębić (jest duże prawdopodobieństwo, że 24-latek będzie gotowy do gry na mecz z Legią), a wprowadzenie Romanczuka za Jesusa Imaza w drugiej połowie było zamysłem taktycznym; chodziło też o to, że obaj zawodnicy mają w nogach już kilkanaście spotkań od początku sezonu.

Widać nasze zaangażowanie w ostatnich meczach i to cieszy. Widać jak blokujemy strzały, jak wracamy za linię piłki, chcemy walczyć na każdym kawałku boiska - mówił Romanczuk po niespodziewanym zwycięstwie w Danii.

Nie wiadomo, czy gotowy do gry będzie norweski skrzydłowy Kristoffer Hansen, który boisko w Kopenhadze opuścił z kontuzją. Zastąpił go jednak bohater tego spotkania Darko Churlinov, zdobywca gola na wagę trzech punktów.

Trener Jagiellonii ciągle spokojny

Trener białostoczan stara się spokojnie patrzeć na sytuację zespołu.

Nie chciałbym, żebyśmy szli w skrajności. Że dziś Jagiellonia jest topowa, świetna, znakomita i nie popełnia błędów, bo wygrała na stadionie Parken z FC Kopenhaga, ale też nie chciałbym, żebyśmy szli w stronę, że jest beznadziejna, bo przegrała z Bodo/Glimt, Ajaksem czy wysoko na Lechu i nie miała nic do powiedzenia - podkreślił.

- Dzisiaj mamy fajny moment i chciałbym, żebyśmy jeszcze przed przerwą na kadrę docisnęli ten jeden mecz z Legią, bardzo prestiżowy. Legia też jest po zwycięstwie z Betisem, przyjedzie pewniejsza siebie. Ale my też mamy dzisiaj dobry moment, gramy na własnym stadionie i będziemy chcieli kontynuować serię zwycięstw - zaznaczył szkoleniowiec.

Początek meczu Jagiellonii z Legią w Białymstoku - w niedzielę o 20:15. Relacja w Polskim Radiu Białystok.

źródło: PAP | red: wsz

- Mam nadzieję, że moda na Jagiellonię będzie trwała bardzo długo - mówi Grzegorz Sandomierski.

Jagiellonia Białystok sensacyjnie wygrywa na wyjeździe z FC Kopenhaga 2:1 w ramach piłkarskiej Ligi Konferencji

3.10.2024, 12:29

Wyjazdowym meczem z FC Kopenhaga, Jagiellonia Białystok rozpoczęła grę w piłkarskiej Lidze Konferencji. Po pierwszej połowie spotkania drużyna z Kopenhagi prowadziła 1:0, jednak ostatecznie przegrała z białostocką drużyną 1:2.

A jednak odchodzi. Wojciech Pertkiewicz będzie prezesem Jagiellonii tylko do końca roku

1.10.2024, 12:48

Dotychczas były spekulacje, teraz wszystko już jest jasne. Wojciech Pertkiewicz będzie prezesem Jagiellonii Białystok do końca tego roku i nie przedłuży, kończącego się wtedy kontraktu.

Jagiellonia pojedzie do Chojnic, Wigry czekają na Polonię

30.09.2024, 16:59

Rozlosowano pary 1/16 Pucharu Polski. Jagiellonię czeka wyprawa na Kaszuby do Chojnic, zaś suwalskie Wigry będą gościć warszawską Polonię. Mecze tej rundy wstępnie zaplanowano na 30 października.

Mateusz Skrzypczak powołany na mecze reprezentacji Polski

30.09.2024, 15:14

Obrońca Jagiellonii Białystok Mateusz Skrzypczak otrzymał powołanie na dwa październikowe mecze piłkarskiej reprezentacji Polski.

Adrian Siemieniec: Bardzo się cieszę z trzeciej wygranej z rzędu [wideo]

29.09.2024, 20:37

Jagiellonia Białystok kontynuuje marsz w górę tabeli ekstraklasy. W sobotnim (29.09) meczu żółto-czerwoni wygrali z Piastem Gliwice 1:0 (1:0). To już trzecia z rzędu wygrana Jagiellonii, która po tym meczu awansowała na pozycję wicelidera.

Jagiellonia Białystok wygrywa z Piastem Gliwice [wideo]

29.09.2024, 19:22

Jagiellonia Białystok kontynuuje marsz w górę tabeli ekstraklasy. W niedzielnym (29.09) meczu żółto-czerwoni wygrali z Piastem Gliwice 1:0 (1:0). To już trzecia z rzędu wygrana Jagiellonii, która po tym meczu awansowała na pozycję wicelidera.