Radio Białystok | Wiadomości | Moja i Twoja Nadzieja - Telewizja i Radio wspólnie na pomoc powodzianom w ramach akcji #RazemDlaWas
"Moja i Twoja Nadzieja" - utwór powraca w nowej wersji. Premiera teledysku odbyła się w czwartek (26.09) w programie "19.30" na antenach Telewizji Polskiej - w tym samym czasie utwór wyemitowały anteny Polskiego Radia. Do akcji przyłączyło się też Polskie Radio Białystok.
Największe gwiazdy polskiej sceny muzycznej połączyły siły, by pomóc ofiarom powodzi w ramach akcji TVP #RazemDlaWas, wspartej przez Polskie Radio. Utwór nagrano w Muzycznym Studiu Polskiego Radia imienia Agnieszki Osieckiej w Warszawie.
Piosenkarz, kompozytor i tekściarz Arek Kłusowski powiedział, że dla niego naturalną sprawą jest pomoc potrzebującym.
Piosenkarka Zalia przyznała, że nagranie nowej wersji utworu jest pięknym przedsięwzięciem w tak trudnym czasie.
Zbigniew Hołdys zwrócił uwagę, że piosenkę autorstwa Katarzyny Nosowskiej można uznać za ponadczasową, bo jej przekaz trafia już do kolejnego pokolenia. W rozmowie w Polskim Radiu 24 muzyk podkreślał, że wszyscy biorący udział w nagraniu mieli tylko jeden cel - zaapelować o jak najszerszą pomoc dla osób poszkodowanych w powodzi na południu Polski.
W nagraniu nowej wersji piosenki wzięło udział ponad 30 artystów. Wspólnie zaśpiewali między innymi - Kasia Nosowska, Kayah, Reni Jusis, Bovska, Małgorzata Ostrowska, Tomek Organek, Natalia Kukulska, Mela Koteluk oraz Andrzej Piaseczny.
Polskie Radio wspiera akcję, angażując się w promocję piosenki i pomoc ofiarom powodzi.
Nie jest to już takie pospolite ruszenie, ale nie ustaje pomoc mieszkańcom południa Polski, których doświadczyła powódź. Organizacje pomocowe apelują, by nie zapominać o potrzebujących, ale zanim przystąpimy do działania - warto dokładnie sprawdzić czego konkretnie potrzeba i czy nasze dary nie będą zalegały w magazynach.
Już nie woda i żywność, a konkretne narzędzia - taką pomoc powodzianom oferują m.in. podlaskie przedsiębiorstwa związane z branżą budowlaną. Wspólnie z regionalnym oddziałem PCK zbiórkę niezbędnych materiałów organizuje jedna z podbiałostockich spółek.
Na terenach dotkniętych przez powódź najbardziej potrzebne są teraz osuszacze i myjki a także wsparcie finansowe. Zwraca na to m.in. Polski Czerwony Krzyż, który prowadzi zbiórki w Białymstoku i swoich oddziałach.