Radio Białystok | Wiadomości | Julia Szeremeta powalczy o złoto w Paryżu

Julia Szeremeta powalczy o złoto w Paryżu

7.08.2024, 22:07, akt. 23:43

Julia Szeremeta awansowała do finału bokserskiej kat. 57 kg i zapewniła sobie co najmniej srebrny medal igrzysk w Paryżu. W środowym (7.08) półfinale pokonała na punkty 4-1 (28:29, 29:28, 29:28, 29:28, 29:28) Filipinkę Nesthy Petecio.

W sobotnim (10.08) finale rywalką Szeremety będzie Tajwanka Yu Ting Lin, która w półfinale zwyciężyła jednogłośnie Turczynkę Esrę Yildiz.

To pierwszy olimpijski finał polskiego boksu od 1980 roku, kiedy srebro w Moskwie w wadze półciężkiej zdobył Paweł Skrzecz.

źródło: PAP | red: sk, zmj

Natalia Kaczmarek awansowała do finału biegu na 400 m podczas igrzysk olimpijskich w Paryżu. Mistrzyni Europy osiągnęła wynik 49,45 i wygrała trzecią serię półfinałową.

Polscy siatkarze pokonali Amerykanów i zagrają o złoty medal!

7.08.2024, 18:29

Polscy siatkarze pokonali w środę (7.08) reprezentację Stanów Zjednoczonych 3:2 (25:23, 25:27, 14:25, 25:23, 15:13) w półfinale turnieju olimpijskiego. W sobotę (10.08) w meczu o złoty medal zmierzą się ze zwycięzcą spotkania Włochy - Francja, które rozpocznie się o godz. 20.

Jest złoto! Aleksandra Mirosław mistrzynią olimpijską

7.08.2024, 12:50

Aleksandra Mirosław złotą medalistką we wspinaczce sportowej na czas podczas Igrzysk Olimpijskich w Paryżu. W finałowym pojedynku pokonała pokonała Chinkę Deng Lijuan. Brązowy medal zdobyła inna Polka - Aleksandra Kałucka.

Igrzyska olimpijskie: Maria Andrejczyk w finale ze świetnym wynikiem

7.08.2024, 07:24

Jeden rzut wystarczył Marii Andrejczyk (Hańcza Suwałki) do awansu do finału rzutu oszczepem. W eliminacjach rzuciła 65,52 m, co jest jej najlepszym tegorocznym wynikiem. W środę (7.08) trzymamy też kciuki za Natalię Kaczmarek z Podlasia Białystok, która wieczorem pobiegnie w półfinale na 400m.