Radio Białystok | Wiadomości | Polscy wioślarze zdobyli brązowy medal olimpijski w rywalizacji czwórek podwójnych

31.07.2024, 12:42, akt. 13:12

Wioślarze Dominik Czaja, Mateusz Biskup, Mirosław Ziętarski i Fabian Barański zdobyli brązowy medal igrzysk olimpijskich w Paryżu w rywalizacji czwórek podwójnych. Zwyciężyli Holendrzy, a drugie miejsce zajęli Włosi.

Polscy wioślarze zdobyli brązowy medal olimpijski w rywalizacji czwórek podwójnych, 31.07.2024, fot. Paweł Skraba/AZS

Biało-czerwoni na półmetku byli na trzeciej pozycji, a później zaatakowali włoską osadę, którą zdołali wyprzedzić. Jednak na ostatnich metrach to zawodnicy z Półwyspu Apenińskiego zwiększyli tempo i odzyskali drugie miejsce. Różnica między tymi osadami na mecie wyniosła 0,19 s. Holendrzy byli szybsi od Włochów o 0,40 s.

To trzeci medal biało-czerwonych w trwających igrzyskach. W niedzielę (28.07) srebro w konkurencji K1 zdobyła kajakarka górska Klaudia Zwolińska, a we wtorek (30.07) trzecie miejsce w turnieju drużynowym zajęły polskie szpadzistki.

źródło: PAP | red: gl

Mamy drugi medal dla Polski na igrzyskach olimpijskich w Paryżu. Wywalczyła je drużyna szpadzistek.

Kajakarka górska Klaudia Zwolińska zdobyła pierwszy dla Polski medal na igrzyskach w Paryżu [zdjęcia]

28.07.2024, 18:37

Kajakarka górska Klaudia Zwolińska zdobyła srebrny medal igrzysk olimpijskich w Paryżu w slalomie K1. W finale wyprzedziła ją tylko Australijka Jessica Fox.

Podlascy sportowcy na igrzyskach w Paryżu

1.08.2024, 08:15

Ośmioro zawodników reprezentujących podlaskie kluby oraz rodowita białostoczanka w barwach klubu z Lublina – taki wkład ma województwo podlaskie w skład reprezentacji Polski na rozpoczynające się w piątek (26.07) Igrzyska Olimpijskie w Paryżu. Na występy naszych zawodników będziemy musieli poczekać co najmniej kilka dni. Jako pierwsza wystartuje najmłodsza - Aleksandra Pietruk.