Radio Białystok | Wiadomości | Pewna wygrana mistrza Polski na inaugurację ekstraklasy

Pewna wygrana mistrza Polski na inaugurację ekstraklasy

autor: Wojciech Szubzda

19.07.2024, 20:01, akt. 20:01

Jagiellonia Białystok wygrała 2:0 (0:0) z Puszczą Niepołomice w meczu otwierającym nowy sezon piłkarskiej ekstraklasy. Pierwszego gola w 78. minucie strzelił Nene, a w doliczonym czasie trafił Diaby Fadiga.

Jagiellonia Białystok-Puszcza Niepołomice, 19.07.2024, fot. Wojciech Szubzda

Mistrzowie Polski przez znaczną część meczu nie potrafili przełamać obrony rywali. Pierwszego Gola strzelili dopiero w drugiej połowie, kiedy na boisku pojawiło się kilku nowych zawodników, którzy zmienili piłkarzy, którzy mieli decydujący wpływ na zdobycie mistrzostwa w poprzednim sezonie. Wynik w doliczonym czasie ustalił Diaby Fadiga.

Mistrz Polski, czyli Jagiellonia Białystok domowym meczem z Puszczą Niepołomice rozpoczął rozgrywki piłkarskiej ekstraklasy. W pierwszej części meczu żółto-czerwoni przeważali na boisku, ale nie potrafili tego przełożyć na gola.

Jagiellonia miała kilka okazji do objęcia prowadzenia. W 13. minucie technicznym uderzeniem popisał się Jarosław Kubicki, ale piłka po jego uderzeniu trafiła w słupek bramki Puszczy. Kilka minut później Jesus Imaz uderzał z kilku metrów, ale futbolówka odbiła się od jednego z zawodników gości.

W 31. minucie Sacek upadł w polu karnym, ale sędzia pokazał, że Jagiellonii nie należał się rzut karny. W 34. minucie napastnik Jagiellonii Pululu z całej siły uderzył z piątego metra, ale posłał piłkę wysoko ponad poprzeczką. Mimo przewagi, do przerwy w Białymstoku bez goli.

W pierwszym kwadransie po przerwie Puszcza Niepołomice przeprowadziła kilka groźnych sytuacji. Po jednej z nich goście dopominali się rzutu karnego, bo na murawę upadł jeden z zawodników Puszczy. Sędziowie kilka minut analizowali tę sytuację, ostatecznie uznali, że Puszczy nie należy się karny, bo wcześniej jeden z zawodników gości był na spalonym.

Chwilę później rywali Jagiellonii mogli objąć prowadzenie. Najpierw piłka trafiła w poprzeczkę, a potem strzał rywali obronił Abramowicz.

Kilka minut później, to Jaga była bliska objęcia prowadzenia, ale piłka po strzale Imaza przeleciała obok bramki gości.

Ostatecznie Jagiellonia zdobyła bramkę w 78. minucie po trafieniu Nene. Kiedy wydawało się, że Jagiellonia wygra skromnie 1:0, w doliczonym czasie na 2:0 trafił nowy nabytek Jagi - Diaby Fadiga.

Żółto-czerwoni już we wtorek rozpoczynają walkę w el. Ligi Mistrzów. Zagrają na wyjeździe z FK Paneveżys - ten mecz o 17:30 czasu polskiego. Relacja w Polskim Radiu Białystok.

| red: wsz

Co najmniej 1,5 tys. kibiców Jagiellonii Białystok obejrzy historyczny, pierwszy wyjazdowy mecz żółto-czerwonych w eliminacjach Ligi Mistrzów. Jaga zmierzy się we wtorek (23.07) z litewską drużyną FK Paneveżys.

Jagiellonia Białystok rozpoczyna nowy sezon - pierwszy mecz z Puszczą Niepołomice [wideo]

19.07.2024, 07:12

Poprzedni sezon w piłkarskiej ekstraklasie przyniósł Jagiellonii Białystok historyczny sukces i mistrzostwo Polski. Czas jednak biegnie szybko i żółto-czerwoni rozpoczynają kolejne rozgrywki. Tym razem będą je łączyć z rywalizacją w europejskich pucharach.

Wojciech Pertkiewicz

18.07.2024, 16:02

- W tym sezonie założyliśmy miejsce nie niższe niż 8. Wolę podchodzić dość ostrożnie do wszelkich przewidywań, szczególnie, że mają one przełożenie na finanse - mówi prezes Wojciech Piertkiewicz.

Jagiellonia Białystok zaprezentowała stroje na nowy sezon [zdjęcia, wideo]

18.07.2024, 14:39

Jagiellonia Białystok zaprezentowała nowe stroje przed kolejnym sezonem piłkarskim.

Jagiellonia zagra na Litwie we wtorek, 23 lipca

17.07.2024, 13:11

Poznaliśmy termin pierwszego meczu Jagiellonii Białystok w II rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. Żółto-czerwoni zagrają na wyjeździe z litewską drużyną FK Paneveżys we wtorek, 23 lipca o 17:30 polskiego czasu.